Miejski przedsiębiorca wychodzi po pracy na drinka i gubi pamięć USB z danymi osobowymi blisko pół miliona osób

Japońskie miasto ogarnęło więcej niż ból głowy po przyznaniu się, że przedsiębiorca zgubił na imprezie klucz USB zawierający dane osobowe wszystkich 460 000 mieszkańców.

Zachodnie miasto Amagasaki poinformowało w czwartek, że prywatny wykonawca, którego nazwiska nie ujawniono, miał przy sobie dysk USB, gdy szedł po pracy na drinka.

Jednak osoba, która pracowała nad miejskim programem walki z pandemią, zgubiła torbę zawierającą klucz USB we wtorek wieczorem.

„Głęboko żałujemy, że głęboko naruszyliśmy zaufanie publiczne do administracji miasta” – powiedział urzędnik Amagasaki na konferencji prasowej.

Informacje zostały skopiowane na dysk USB w celu łatwego przeniesienia do call center w pobliżu Osaki.

Miasto podało, że zawierał imiona, płeć, adresy, urodziny i inne dane osobowe wszystkich mieszkańców miasta, a także dane podatkowe i informacje o kontach bankowych niektórych mieszkańców.

Ale może być pozytywna podszewka, ponieważ miasto twierdzi, że dane zostały zaszyfrowane, a klucz USB zablokowany hasłem. Jak dotąd, jak powiedzieli urzędnicy, nic nie wskazywało na to, że uzyskano dostęp do informacji.

Zaginięcie zostało zgłoszone policji, która prowadzi śledztwo.

„Będziemy ostrożnie zarządzać bezpieczeństwem podczas obsługi danych elektronicznych” – podało miasto w oświadczeniu, zgodnie z Aktualności Kyodo. „Będziemy pracować nad odzyskaniem zaufania naszych mieszkańców, edukując ich o znaczeniu ochrony danych osobowych”.

Według strony turystycznej Informacje o Osace, Amagasaki jest uważane za „gorący punkt” życia nocnego w regionie.

„Towarzystwo z przyjaciółmi i kolegami przy jedzeniu i piciu to norma, łatwy cel do osiągnięcia, biorąc pod uwagę, że izakayas (japońskie gastropuby) obfitują, a piwo beczkowe i highballs (napoje gazowane) płyną swobodnie” , mówi strona.

Leave a Comment