Muzyka z Sonic the Hedgehog 3 Michaela Jacksona zaczerpnięta z Sonic Origins

Pochodzenie dźwięku, kompilacja czterech klasycznych gier Sonic the Hedgehog, została wydana dzisiaj, dając fanom Segi szansę na powrót do 16-bitowej ery maskotki. To jest autentyczne doświadczeniez jednym wyjątkiem: tak dużo muzyki Sonic the Hedgehog 3 oraz Sonic 3 i Knuckles Doświadczeni gracze Sega Genesis z lat 90. nie są uwzględnieni w nowej kolekcji. Zamiast tego Sega zamieniła się różnymi utworami, które są połączeniem starego i nowego dzieła.

To dlatego, że niektóre piosenki z Sonic the Hedgehog 3, w oryginalnym wydaniu, zostały skomponowane przez nieżyjącego już wokalistę Michaela Jacksona i klawiszowca Brada Buxera. Według Buxera, Jackson był niezadowolony z wdrożenia przez Segę jego piosenek i kolejnych wydań przez Sonic the Hedgehog 3 zawiera inny zestaw utworów muzycznych. Sama Sega nigdy oficjalnie nie potwierdziła szczegółów dotyczących zaangażowania Jacksona w grę Genesis (nie jest on oficjalnie wymieniany w żadnej wersji gry), sugerując, że Dźwiękowy 3Prawa do muzyki są ciężkie.

Ale w czwartek były lider Sonic Team Yuji Naka – który był głównym programistą dla Sonic the Hedgehog 3 – wprost potwierdził na Twitterze, że Jackson wniósł muzykę do gry.To od dawna plotka i wspomniana w przeszłości przez innych byłych twórców Segi, ale Naka byłaby w stanie się tego dowiedzieć.

Reedycje Sonic the Hedgehog 3 na innych platformach i w innych składankach zamieniono utwory muzyczne z prototypowej wersji gry Pochodzenie dźwiękuSega poszła o krok dalej, zatrudniła do redakcji długoletniego kompozytora Sonic the Hedgehog, Juna Senoue Dźwiękowy 3Oryginalna muzyka z pierwowzoru kolekcji, według menadżera mediów społecznościowych Sonic, Katie Chrzanowski.

„Chociaż niestety nie możemy wykorzystać wszystkich oryginalnych dźwięków z wersji gry Sega Genesis, Jun Senoue bardzo ciężko pracował, aby dostosować oryginalną muzykę skomponowaną w 1993 roku dla Pochodzenie dźwięku“, Chrzanowski powiedział w wideo Q&A. „Posunął się tak daleko, że odtworzył go za pomocą tego samego układu dźwiękowego z Sega Genesis i używając własnej kolekcji cyfrowych taśm audio, aby był jak najbardziej wierny oryginałom”.

Jak widać i słychać w doskonałym filmie poniżej z GameXplainutwory Jackson-Buxer zostały usunięte i zastąpione odtworzonymi utworami Senoue.

To z pewnością kreatywne rozwiązanie problemu, który nęka fanów Segi i Sonic od dziesięcioleci, i prawdopodobnie najbardziej autentyczny sposób na podejście do tego, co było czymś w rodzaju miejskiej legendy. Ale to nie znaczy, że fani Sonic the Hedgehog są z niego zadowoleni; odpowiedź na zaktualizowaną prototypową muzykę była w dużej mierze negatywne.

Pochodzenie dźwięku jest już dostępna na Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Windows PC, Xbox One i Xbox Series X. W kolekcji znajduje się oryginalna Jeż Sonica także sequele Dźwiękowy 2, Sonic 3 i Knucklesoraz CD z dźwiękiem.

Leave a Comment