Nadchodzące przeprojektowanie interfejsu pobierania Chrome przygotowuje się do obsługi przeciągania i upuszczania

Idealnie nadaje się do przenoszenia tych ciągłych memów bezpośrednio do Photoshopa.

Od kilku miesięcy wiemy, że Google pracuje nad nowym interfejsem pobierania dla Chrome. To menu jest umieszczone obok paska adresu URL i wyświetla duże paski postępu, pozostały czas i inne informacje bez umieszczania ich na dole okna przeglądarki. Wraz z najnowszą aktualizacją Canary, ulepszony interfejs pobierania Chrome otrzymał kolejną zmianę: przeciągnij i upuść pliki.

Jak zauważył u/Leopeva64-2 na Reddicie, najnowsza aktualizacja Google Canary umożliwia przeciąganie i upuszczanie przesyłanych plików poza panel. Ta decyzja otwiera wiele opcji, w tym możliwość przenoszenia plików bezpośrednio na pulpit z panelu przesyłania. Łatwo zobaczyć, jak może to poprawić produktywność, szczególnie w przypadku twórców, którzy stale przenoszą pliki między plikami. Pobieranie obrazów na komputer i przeciąganie ich bezpośrednio na pulpit lub do programu Photoshop może przyspieszyć codzienny przepływ pracy, zwłaszcza jeśli używasz wielu monitorów.

ANDROIDPOLICE WIDEO DNIA

przez u/Leopeva64-2 na Reddit

Wypróbowując to na sobie, mogłem wykonać obie czynności, szybko otworzyć pobrane zdjęcie w Photoshopie i skopiować plik na mój pulpit. Ta funkcja jest obecnie obsługiwana przez standardowe użycie dolnego paska i dobrze jest widzieć, że nie zostanie ona utracona w przypadku ewentualnego przejścia do interfejsu pobierania opartego na menu.

Jeśli chcesz sam to wypróbować, potrzebujesz najnowszej wersji Chrome Canary. To nowe menu pobierania jest nadal ukryte za flagą, ale można je włączyć za pomocą flagi „bubble pobierania”. To doświadczenie jest również dostępne w obecnej stabilnej wersji Chrome, chociaż nie obsługuje jeszcze plików typu „przeciągnij i upuść”.

Leave a Comment