Najbardziej oczekiwana piosenka SYL Sidhu Moosewala dotyczy rzek Pendżabu i więźniów sikhijskich: The Tribune India

Biurko internetowe na trybunie

Chandigarh, 23 czerwca

Pierwsza pośmiertna piosenka Sidhu Moosewala, SYL, została wydana na jego kanale YouTube. Piosenka została napisana, zaśpiewana i skomponowana przez samego zmarłego piosenkarza. Jest produkowany przez MXRCI, a wideo i ilustracje są autorstwa Navkaran Brar.

Piosenka obraca się wokół różnych problemów nękających Pendżab. Wśród nich zwraca uwagę na kwestię kanału Satluj Yamana Link, więźnia Sikhów i niedawną agitację przeciwko prawom rolnym.

Pojawiają się czarno-białe wizualizacje przedstawiające rzeki Pendżabu, kilka ujęć starożytnego Pendżabu, w których można zobaczyć ludzi buntujących się przeciwko różnym prawom, wzmianka o ludobójstwie z 1984 r. Twórcy dołączyli również krótkie klipy z Shidhu Moosewalą.

Obejrzyj piosenkę tutaj:

W pamiętną noc 28 maja Sidhu Moosewala został zastrzelony w Mansie. Po jego śmierci ogłoszono, że całe jego niedokończone dzieło powinno zostać przekazane ojcu Balkaurowi Singhowi.

8 czerwca, w emocjonalnym przesłaniu na ceremonii bhog pendżabskiego piosenkarza Shubhdeepa Singha, jego ojciec Balkaur Singh powiedział: „Mój syn pozostanie z tobą w kontakcie poprzez swoje piosenki. Zainspiruje mnie on”.

Leave a Comment