Najlepsze ćwiczenia na brzuch według byłej najsilniejszej kobiety na świecie

  • Zawodniczka CrossFit, Katrin Davidsdottir, zawsze miała sześciopak, ale jej rdzeń nie zawsze był silny.
  • Była najsilniejsza kobieta na Ziemi powiedziała, że ​​zaniedbanie jej rdzenia doprowadziło do przepukliny dysku.
  • Davidsdottir wykonuje teraz wiele podstawowych ćwiczeń, w tym martwe owady, deski boczne i uchwyty L.

Katarzyna davidsdottir „Dużo” trenuje, aby utrzymać pozycję elitarnego sportowca CrossFit, w tym martwych owadów, uchwytów L i walizek, powiedziała Insiderowi.

29-letnia islandzka zawodniczka wygrała igrzyska CrossFit w 2015 i 2016 roku, ale nie zawsze stawiała serce na pierwszym miejscu – wbrew sobie widoczny abs.

„Od dziecka mam sześciopak i brzmi świetnie, ale nie zawsze oznacza, że ​​działa wydajnie i że twoje wewnętrzne mięśnie są stabilne” – powiedział Davidsdottir Insiderowi.

Podczas gdy mięśnie brzucha są mięśniami zewnętrznymi z przodu tułowia, mięśnie rdzenia obejmują mięśnie brzucha, ale także owijają się wokół całego brzucha i obejmują miednicę, przeponę, dolną część pleców i biodra. Rdzeń pomaga ustabilizować całe ciało i możesz mieć mocny rdzeń bez sześciopaku lub sześciopak bez mocnego rdzenia.

Była gimnastyczka powiedziała, że ​​jednym z jej największych błędów było niewystarczająca ilość treningu podstawowego, co doprowadziło do przepukliny dysku pod koniec 2019 roku. przepuklina dyskuznany również jako przepuklina dysku, to miejsce, w którym przesuwa się jedna z miękkich poduszek tkankowych między kośćmi kręgosłupa.

Odkąd, davidsdottir uczynił ćwiczenia wzmacniające brzuch kluczową częścią jego treningów.

Katrin Davidsdottir wykonuje wiele różnych ćwiczeń podstawowych

Aby chronić plecy, Davidsdottir faworyzuje „Wielka Trójka McGilla„: trzy podstawowe ćwiczenia przeznaczone do wykonania przed treningiem, szczególnie dla osób z bólami pleców.

Ćwiczenia to:

Davidsdottir dodaje do niego martwe robaki, co jest kolejnym ruchem, który pomaga zaangażować rdzeń, na przykład trener osobisty Luke Worthington powiedział wcześniej Insider.

Martwe owady, a także deski boczne, mogą również pomóc w budowaniu mięśni brzucha, zwłaszcza jeśli dodasz wagę, kulturysta Hattie Boydle powiedział kiedyś Insiderowi.

W 2021 r. Davidsdottir wyjechał ze Stanów Zjednoczonych do Islandii trening z nowym trenerem, Jami Tikkanenem. Odkąd wprowadziła tę zmianę, włączyła do swojego treningu jeszcze więcej ćwiczeń na brzuch i mięśnie tułowia.

Post udostępniony przez Katrín Tanja Davíðsdóttir (@katrintanja)

„Robimy dużo drzwi walizki, Siedzące uchwyty w kształcie litery L, pierścień trzyma, przedłużenia bioder“, powiedziała. “Wykonuję wiele przypadkowych ruchów wokół dużych wyciągów. Przypadkowe ruchy to dodatkowe ćwiczenia mające na celu wsparcie i poprawę wydajności głównych ruchów, takich jak przysiady lub prasy podwieszane. Przykłady obejmują podstawowe ćwiczenia Davidsdottira, a także wiele innych, takich jak uginanie sztangi, miażdżenie czaszki i przysiady dzielone.

Noszenie walizki to prosty ruch, który polega na trzymaniu ciężaru w jednej ręce, angażowaniu mięśni tułowia w celu utrzymania wyprostowanego tułowia oraz chodzeniu – i może być wykonywany w życiu codziennym, na przykład podczas noszenia zakupów, od instruktora pilates Nathalie Hayward powiedziała wcześniej Insiderowi.

Davidsdottir chce, aby jego całe ciało miało swój wkład przy każdym ruchu

Davidsdottir powiedziała, że ​​wykonuje wiele przypadkowych ruchów wokół swoich dużych podnoszenia (takich jak martwy ciąg, przysiady lub czyste i szarpnięcia), aby upewnić się, że może je wykonywać bezpiecznie i robić postępy.

„Czuję, że moje ciało jest o wiele zdrowsze, a to pomaga w seksownych dużych liftingach” – powiedziała.

Wraz ze wzmocnieniem jej rdzenia, upewnienie się, że jej pośladki są silne i zaangażowane, pomaga chronić jej plecy, powiedział Davidsdottir.

„Wielką rzeczą w tym roku było to, że całe moje ciało miało swój wkład we wszystko, co robię” – powiedziała.

Leave a Comment