Nastolatki chorują na produkty o wysokiej zawartości THC

Zanim dotarł do college’u, przeszedł różne programy leczenia uzależnień. Stał się tak paranoikiem, że myślał, że tłum go ściga, a jego uniwersytet jest bazą dla FBI, powiedziała pani Stack. W pewnym momencie, po opuszczeniu domu z dzieciństwa, zagroził, że zabije psa rodzinnego, chyba że rodzice dali mu pieniądze. Jego matka dowiedziała się później, że Johnny dostał własną kartę medyczną marihuany, gdy miał 18 lat i zaczął sprzedawać młodszym dzieciom.

Po kilku pobytach w szpitalach psychiatrycznych lekarze ustalili, że Johnny miał poważny przypadek nadużywania THC, powiedziała pani Stack. Przepisano mu lek przeciwpsychotyczny, który pomógł, ale potem przestał go brać. W 2019 roku Johnny zmarł po skoku z sześciopiętrowego budynku. Miał 19 lat. Kilka dni przed śmiercią, pani Stack powiedziała, Johnny przeprosił ją, mówiąc, że marihuana zrujnowała jej umysł i życie, dodając: „Przepraszam i kocham cię”.

Niedawne badanie wykazało, że ludzie, którzy używali marihuany, mieli: większe prawdopodobieństwo więcej myśli, planów i prób samobójczych niż ci, którzy w ogóle nie używali narkotyków. Pani Stack prowadzi teraz organizację non-profit o nazwie Ambasadorowie Johnny’ego która edukuje społeczności na temat marihuany o wysokiej zawartości THC i jej wpływu na mózg nastolatków.

Dokładne określenie, ile THC dostaje się do mózgu osoby używającej marihuany, może być trudne. Dzieje się tak, ponieważ nie tylko częstotliwość stosowania i stężenie THC wpływa na dawkowanie, ale także szybkość, z jaką chemikalia są dostarczane do mózgu. W waporyzatorach szybkość dostarczania może się różnić w zależności od bazy, w której rozpuszcza się THC, wytrzymałości baterii urządzenia oraz ciepła produktu po podgrzaniu.

Wyższe dawki THC są bardziej prawdopodobne wywołują niepokój, pobudzenie, paranoję i psychozę.

„Im jesteś młodszy, tym bardziej podatny jest twój mózg na rozwój tych problemów” – powiedział dr Levy.

Młodzi ludzie są również bardziej skłonni do uzależnienia, gdy zaczynają używać marihuany przed ukończeniem 18 roku życia, zgodnie z Administracja usługami ds. uzależnień i zdrowia psychicznego.

Leave a Comment