Nic Telefon (1) lepiej nie uruchamiać w USA

Wczoraj Nic nie ogłosiło swojego wydania Nic Phone (1) nie zostanie uruchomione w Stanach Zjednoczonych. W społeczności technologicznej było wielu ludzi, którzy byli oburzeni, że nic tak bardzo nie wypromowało ich urządzenia w Stanach Zjednoczonych, aby po prostu odwrócić się i zignorować to podczas pierwszego dużego uruchomienia urządzenia. Chociaż milionom entuzjastów technologii w Stanach Zjednoczonych może się to wydawać zdradą lub nic nie wiedzieć, nie ma sensu, aby nie uruchamiali telefonu tutaj (1). Pozwól mi wyjaśnić.

Lojalność wobec marki to ogromny biznes

Spójrz, lojalność wobec marki jest jednym z największych sprzedawców produktów na świecie, zarówno w technologii, jak i poza nią. W 2019 roku 90,2% konsumentów powiedziało lojalność wobec marki – dotyczy to zwłaszcza rynku technologicznego w Stanach Zjednoczonych. Klienci korzystający z produktów Samsunga, Apple i Google są bardziej niż skłonni do kontynuowania zakupów od tej firmy, a złamanie tej lojalności jest niezwykle trudne. Większość z tego jest poza kontrolą Nic. Nawet gdyby tak się stało, koszt pozyskania klienta (CAC) byłby prawdopodobnie niewiarygodnie wysoki, nie wart pieniędzy wydanych na marketing.

Nawet patrząc na Nic z technicznego punktu widzenia, Telefon (1) nie oferuje nic znaczącego nowe funkcje lub specyfikacje by warto było ją przekazać konsumentowi. To telefon za około 500 USD z procesorem średniej klasy ze przeciętnym ekranem, dwoma aparatami i nudną konstrukcją, zewnętrzne diody LED z tyłu które zostaną objęte tylko przypadkiem. Urządzenie nie oferuje niczego, co mogłoby wywołać wśród klientów FOMO (strach przed pominięciem), ani żadnej funkcjonalności, która pozostawiłaby obecny i prawdopodobnie już mocno zainwestowany ekosystem. Lojalność wobec marki Samsunga, Apple i Google jest zbyt silna i Nic nie oferuje, cóż, nic.

Nic nie może konkurować z Google, Samsung i Apple bez przewoźników

Obecnie wśród operatorów nie ma miejsca na telefon Nothing Phone (1): to kolejny telefon o wartości 500 USD, który naprawdę nie wnosi nic do stołu poza nietypowym wyglądem. Na rynku amerykańskim jest wiele lepszych telefonów w tym przedziale cenowym, które przewoźnicy już sprzedają znacznie większym graczom. Nic nigdy nie byłoby w stanie pozwolić sobie ani zarządzać przedstawicielami handlowymi w sklepach Apple, Samsung czy Google, aby szkolić pracowników sklepów.

Możesz się zastanawiać, dlaczego skupiam się konkretnie na przewoźnikach. Cóż, to dlatego, że to właśnie składa się na rynek amerykański.

Według grupy badawczej NPD Connected Intelligence istniały: 50,1 miliona aktywnych odblokowanych smartfonów używanych w Stanach Zjednoczonych w 2020 roku. Liczba ta stanowi zaledwie 17% wszystkich 294,15 mln wszystkich aktywnych smartfonów w Stanach Zjednoczonych. Nie ma sensu skupiać się na mniejszości, która prawdopodobnie jest bardziej niechętna do zakupu urządzenia, ponieważ nie są do tego zmuszani umowami i planami płatności.

Te pozostałe 244 miliony urządzeń zostałyby zablokowane i sprzedane za pośrednictwem operatorów, prawdopodobnie w ramach planów płatności, które dotują koszty urządzeń. Pozwala to na świetne oferty finansowania, które pozwalają pozostać na operatorze i urządzeniu, ale także pozwala na rozłożenie ceny telefonu o wartości 1000 USD na płatności 24 USD miesięcznie przez 36 miesięcy z zaliczką w wysokości 150 USD, obecnie standard termin finansowania amerykańskiego przewoźnika. OK. Przy średniej cenie sprzedaży telefonu 5G w Stany Zjednoczone ostatnio wynosiły 815telefon za 500 dolarów wydaje się nie pasować do rynku.

Telefon o wartości 300 USD, który można przecenić w zamian za wymianę lub nową linię, byłby dobry dla operatorów, a także telefon o wartości 1000 USD, który można sfinansować. Plan finansowy o wartości 500 USD nie ma większego sensu, gdy różnica między nim a finansowanym 1000 USD wynosi około 10 USD miesięcznie (ponieważ telefony o wartości 500 USD zwykle nie mają zaliczki).

Tymczasem wydawanie 500 USD w gotówce również nie ma sensu, gdy Pixel 6, dobrze reklamowane urządzenie z lepszym aparatem i lepszym procesorem od znanej marki, kosztuje 600 USD i prawdopodobnie jest zdyskontowane dotacją operatorów zewnętrznych. Nothing Phone (1) to telefon bez miejsca na rynku, który prawdopodobnie nie chce go zaakceptować.

Ignorując przewoźników, gdyby Nic nie chciał sprzedać odblokowanego urządzenia i zaoferować własne finansowanie sprzedaży telefonu (1) przez swoją stronę internetową, musiałby znaleźć bank, który zgodziłby się zająć finansowaniem. To banki takie jak TD Bank zajmują się finansowaniem firm takich jak Samsung w ramach planów finansowania Samsunga, a nie sam Samsung. Na niestabilnym rynku banki prawdopodobnie nie będą chciały współpracować ze start-upami w celu finansowania takich urządzeń konsumenckich. Bez przewoźników subsydiujących telefon, nic nie jest mało prawdopodobne, aby zobaczyć masową sprzedaż.

Aby w znaczący sposób dotrzeć na rynek amerykański, Nic nie potrzebowałoby ani jednego flagowca lub bardzo taniego urządzenia na amerykańskim przewoźniku. Nic nie jest telefonem (1) i realistycznie nigdy nie dotarłby jeszcze do sklepów przewoźnika.

Uruchomienie na przewoźnikach kosztowałoby zbyt dużo

Powiedzmy po prostu: uruchomienie telefonów w USA jest drogie.

A Telefon Samsung na T-Mobile, na przykład, ma 38 pasm komórkowych (35 bez mmWave), a także Wi-Fi, Bluetooth, bezprzewodową zmianę i NFC – wszystko, co ma Nothing Phone (1). Wszystko to musi zostać przetestowane i zatwierdzone przez FCC, co może być niezwykle kosztowne. Bez tych testów sprzedaż urządzenia w Stanach Zjednoczonych jest nielegalna. Jeśli urządzenie nie spełnia standardów FCC, może to oznaczać tygodnie lub miesiące dalszych prac inżynieryjnych, aby urządzenie działało zgodnie ze standardami amerykańskimi, co staje się kosztowne.

Same testy FCC nie są tak drogie, ale certyfikacja Battery UL i Carrier już tak. Certyfikacja baterii UL, która sprawdza, czy bateria spełnia krajowe normy bezpieczeństwa, jest opcjonalna, ale prawie wymagana w Stanach Zjednoczonych i może kosztować dziesiątki tysięcy dolarów. Z drugiej strony certyfikacja przewoźnika będzie kosztować miliony. Gdyby telefon zawierał również mmWave, wymagałby certyfikatu mmWave od Qualcomm oraz licencji na patenty mmWave, które mogą mieć nawet siedem cyfr. Podsumowując, może być niesamowicie drogie

Istnieje również certyfikacja przewoźnika. Producenci tacy jak Nothing musieliby wysyłać urządzenia do operatorów takich jak T-Mobile, AT&T i Verizon i pozwolić im testować w swoich sieciach. Nie chodzi tylko o sprzedawanie w tych sieciach, ale o korzystanie z pełnego dostępu do sieci. Gdyby telefon (1) nie spełniał żadnego ze standardów przewoźnika, nie byłoby potrzeby naprawiania telefonu i odsyłania go do testów. Nie tylko zajęłoby to tygodnie, ale opóźniłoby aktualizacje oprogramowania, takie jak to, co widzimy w telefonach Samsung. Bez tego certyfikatu przewoźnika nie będziesz mógł korzystać z Voice over LTE w AT&T, bez usługi 5G, nierównej (jeśli w ogóle) w T-Mobile i bez usługi w Verizon.

Nic nie jest startupem, czy tego chce, czy nie

Przy całym szumie wokół Nothing, może się to nie podobać, ale firma to startup.

Nic nie ma wsparcia miliarda dolarów międzynarodowych, takich jak Xiaomi lub OPPO, jeśli potrzebują finansowania lub części. Oznacza to, że potrzebuje inwestorów i finansowania bankowego. Oznacza to długi, pożyczki i ogromne linie kredytowe.

Nic, w przeciwieństwie do większości firm, nie może sobie pozwolić na porażkę telefonu na rynku. Aby móc spłacić te długi, nie może sobie pozwolić na porażkę – wydawanie milionów dolarów na niespłacanie po prostu jest nie do utrzymania.

Istnieją również koszty, które są naliczane po uruchomieniu urządzenia, które obejmują płacenie za certyfikację operatora przy każdej aktualizacji, którą próbuje przepchnąć. Kiedy robisz comiesięczne aktualizacje zabezpieczeń, jest to miesięczny wydatek, który jest tego wart tylko wtedy, gdy dobrze się sprzedaje. Jeśli nie, to tylko spalone pieniądze. Możesz pomyśleć: „Cóż, jeśli nie sprzedaje się dobrze, po prostu zmniejsz straty i zatrzymaj aktualizacje w USA”. Jest jeszcze gorzej, ponieważ oznacza to złą prasę z każdego głównego serwisu informacyjnego i YouTubera, dopóki Nic nie zgodzi się spalić więcej pieniędzy i prawdopodobnie również zerwie więzi z klientami. Wystarczy spojrzeć na sytuację, w jakiej znalazł się Qualcomm ostatnio ze swoim telefonem Snapdragon Insiders.

Poza tym nic nie potrzebowałoby amerykańskiej infolinii obsługi klienta, programu naprawy uszkodzonych produktów, systemu zgłaszania roszczeń gwarancyjnych na urządzenia, sieci dystrybucji urządzeń wysyłkowych, magazynów do przechowywania produktów i wielu innych. t lista. To wszystko inwestycje, które nie mają sensu na rynku, na którym telefon jest skazany na zagładę.

Po ogłoszeniu braku premiery Nothing Phone (1) w Stanach Zjednoczonych zobaczyłem Użytkownicy Twittera mówiąc coś w stylu: „Jeśli nie spróbujesz, nie odniesiesz sukcesu. Szczerze mówiąc, to nie działa w przypadku startupów, jeśli chodzi o ryzykowanie milionów dolarów. Ten upadający produkt może oznaczać, że nie będą w stanie zainwestować tak dużo w przyszłe produkty, przyszły wzrost lub wsparcie.

Czy myślisz, że Nic nigdy nie uruchomi telefonu w USA?

Nie byłbym zszokowany, gdyby Nic nie zabrało czasu na start w USA – widziałem, jak czekają dwa lub trzy pokolenia, aż dostaną odpowiedni okręt flagowy. Prawdziwe, autorskie, flagowe urządzenie kosztowało około 100 milionów dolarów; nie mogą po prostu zebrać ponad 100 milionów dolarów w finansowaniu i inwestorach, aby stworzyć taki projekt, ponieważ prawdopodobnie zakończyłby się niepowodzeniem bez lojalności wobec marki lub historii. To zajmie czas.

Jeśli i kiedy Nothing to zrobi, Nothing może zrobić świetny telefon dla USA, ale teraz nie jest na to odpowiedni czas. Zamiast tego nic nie stworzy urządzenia, o którym wiedzą, że spodoba się wszystkim na rynkach, na które tańsze jest włamanie.

Wszystko dobrze, jeśli Nic nie może zrobić jeszcze kilku pokoleń i wydać kilka dodatkowych urządzeń – wtedy możemy dostać to, czego chcemy jako entuzjaści technologii. Do tego czasu jednak potrzebna jest odrobina cierpliwości. Nic nie wie, co robią; Mam nadzieję, że w przyszłości podejmą właściwe decyzje.

FTC: Używamy generujących przychody automatycznych linków partnerskich. Później.


Sprawdź 9to5Google na YouTube, aby uzyskać więcej informacji:

Leave a Comment