Nothing’s Phone 1 nie jedzie do USA

Nic nie potwierdziło, że jego pierwszy smartfon, Phone 1, nie będzie szeroko wypuszczany w Stanach Zjednoczonych czy Kanadzie, PCMag raporty. Zamiast tego „ograniczona liczba” urządzeń zostanie udostępniona inwestorom społecznościowym w całym kraju w ramach „zamkniętej wersji beta”. Nic nie powiedziano w oświadczeniu. Dodał, że ma nadzieję, że w przyszłości uruchomi smartfon wspierany przez USA.

„Chociaż chcielibyśmy udostępnić Phone 1 szerszej społeczności na całym świecie, koncentrujemy się na rynkach krajowych, w tym w Wielkiej Brytanii i Europie, gdzie mamy silne partnerstwa z głównymi siedzibami przewoźników” – powiedziała firma. PCMag w raporcie. „Jak wiecie, uruchomienie smartfona zajmuje dużo czasu, od obsługi telefonów komórkowych dla krajowych technologii komórkowych po partnerstwa z operatorami i lokalne przepisy, a ponieważ wciąż jesteśmy młodą marką, musimy opracować strategię w tym zakresie.

PCMag donosi, że każdy, kto próbuje korzystać z telefonu Nothing w USA, prawdopodobnie doświadczy „nieprzewidywalnego” zasięgu w T-Mobile, braku obsługi głosu przez LTE w AT&T i braku usługi w Verizon.

Pogłoski, że Phone 1 nie otrzyma pełnej wersji amerykańskiej, zaczęły pojawiać się po tym, jak ograniczona liczba smartfonów została przedsprzedaż na StockX przed urządzeniem oficjalna premiera 12 lipca. Lista produktów zawierała zastrzeżenie stwierdzające, że telefon „nie jest w pełni obsługiwany w Ameryce Północnej. W zależności od operatora, zasięgu, szybkości i/lub niezawodności może mieć wpływ na jego funkcjonalność; może też nie działać w ogóle.

Na amerykański rynek smartfonów zawsze trudno było wejść nowym graczom. Telefony popularnych chińskich producentów, takich jak Xiaomi, Oppo i Huawei, na ogół nie są szeroko wypuszczane w tym kraju, a wybór telefonów od amerykańskich operatorów jest zdominowany przez Apple i Samsung. Nic dziwnego, że startup taki jak Nothing nie miał większych szans na przebicie się.

Leave a Comment