Oceny handlowe Jerami Grant: Tłoki wysłane do Trail Blazers do przyszłego wyboru w pierwszej rundzie, mówi raport

The Tłoki z Detroit zgodzili się na wymianę Jeramiego Granta na Marynarki Portland Trail w zamian za wybór w pierwszej rundzie 2025 (przez Milwaukee dolarów i chronione nr 1 do 4) oraz kilka wymian do wyboru, autorstwa Adriana Wojnarowskiego.

Przede wszystkim Pistons i Blazers wymieniali typy z drugiej rundy w tegorocznym drafcie. Pistons zajmują teraz 36. miejsce, a Blazers 46. miejsce. Ponadto Pistons otrzymają wybór z drugiej rundy z 2025 r. od Blazerów i z drugiej rundy z 2026 r. (najkorzystniejszy między Blazerami a Pelikany nowoorleańskie). Detroit otrzyma również 21 milionów dolarów wyjątku handlowego w ramach umowy.

Grant wkracza w ostatni rok swojego kontraktu i nie był długoterminowy dla odbudowującego się Pistonsa, który teraz posunie się naprzód z Cade Cunninghamem i 43 milionami dolarów w wolnej agencji. Przeprowadzka Granta zawsze miała sens, ale zaskakujące jest, że Pistons nie byli w stanie zamówić więcej. Być może mogliby pochodzić od zdesperowanego rywala, gdyby sprzedali Granta w terminie zeszłego sezonu.

Należy jednak zauważyć, że Grant kwalifikuje się do przedłużenia w tym okresie poza sezonem i będzie starał się o transakcję o wartości do 112 milionów dolarów w ciągu czterech lat. Co więcej, chce być gwiazdą ofensywy. Prawdopodobnie niewiele zespołów było gotowych zapłacić Grantowi i dać mu rolę, której chciał, co mogło skutkować niską wartością komercyjną. Blazery były oczywiście jednym z nich, a teraz dodały do ​​tego wszechstronnego napastnika, gdy próbują przestawić się na Damiana Lillarda.

Oceńmy handel:

Tłoki otrzymują:

  • Wybór drugiej rundy 2022 przez Portland
  • 2025 pick w pierwszej rundzie przez Milwaukee (chronione numery 1-4)
  • Wybór drugiej rundy 2025 przez Portland
  • Wybór drugiej rundy 2026 (najlepszy wybór między Portland a Nowym Orleanem)
  • Wyjątek handlowy o wartości 21 milionów dolarów

Partnerstwo Jerami Grant-Detroit Pistons nigdy nie trwało długo na tym świecie. Kiedy latem 2020 roku Grant podpisał swój trzyletni kontrakt o wartości 60 milionów dolarów, chciał mieć możliwość udowodnienia, że ​​jest kimś więcej niż obrońcą i strzelcem za 3 punkty. The Pistons chcieli kogoś, kto poradziłby sobie z ofensywną odpowiedzialnością i miał wartość biznesową na zapleczu.

Chociaż ostatnie dwa sezony nie były bardzo ważne pod względem zwycięstw, para okazała się pozytywna dla obu stron. Grant pokazał, że poradzi sobie z większą rolą i zarobił przy tym jeszcze wyższą pensję. The Pistons dostali kilka dodatkowych wyborów do draftu dla kogoś, kto nigdy nie będzie częścią ich długoterminowych planów.

Na pierwszy rzut oka wydaje się to słabym zwrotem dla Granta i można się zastanawiać, czy Pistons mogliby otrzymać więcej w zamian za zdesperowanego rywala, gdyby przenieśli go przed terminem handlowym sezonu. Jednak każdy zespół handlujący dla Granta powinien być gotów zapłacić mu kolejny kontrakt i dać mu rolę, której szukał w ataku, a fakt, że zaakceptowali tę umowę, jest dobrym wskaźnikiem rodzaju ofert. niski.

W końcu Pistons dostali pierwszą rundę, której szukali – mimo że nie będą mogli jej użyć przez trzy lata – kilka kolejnych szans w drugiej rundzie oczyściło tonę miejsca na czapkę. Nie jest jasne, co, jeśli w ogóle, zrobią z taką elastycznością tego lata, ale są lepiej przygotowani do tego, co powinno być świetlaną przyszłością z myślą o Cade’u Cunninghamie.

Kategoria B

Blazerowie szlaków otrzymują:

  • 2022 wybór drugiej rundy przez Detroit

Po ośmiu meczach play-off z rzędu, Trail Blazers objęli czołg w zeszłym sezonie po tym, jak Damian Lillard przeszedł operację brzucha. Wystąpili CJ McCollum, Larry Nance Jr., Robert Covington i Norman Powell, co doprowadziło do zamknięcia sezonu 2-21 i 7. miejsca w klasyfikacji generalnej.

Jednak nikt nie chce, aby była to wieloletnia odbudowa, zwłaszcza gdy Lillard jest teraz po złej stronie 30. Lista jest zasadniczo pustą kartą poza Lillardem i kilkoma młodymi graczami, a planem jest zbudowanie zespołu, który może od razu rywalizuj o miejsce w playoffach.

Pierwszym krokiem było wyjście i pozyskanie Granta, którego według Wojnarowskiego bronił Lillard. Grant powinien idealnie pasować jako wszechstronny napastnik, który natychmiast poprawi swoją słabą obronę i może zdjąć część odpowiedzialności z barków Lillarda. Prawdziwa groźba zdobycia bramki na skrzydle będzie miłą odmianą tempa dla Blazerów, którzy od tak dawna polegają na małym polu obrony.

Co najlepsze dla Blazerów, nie musieli wiele rezygnować, aby zdobyć gracza, który poprawi ich drużynę. Wybór w pierwszej rundzie trzy lata później oznacza o wiele więcej dla odbudowy zespołu Pistons niż dla zespołu Blazers, który próbuje teraz wygrać. Typy i transakcje w drugiej rundzie to bzdury.

Następnym kierunkiem działalności Blazerów jest wymyślenie, jak dodać jeszcze więcej talentów do składu. Grant to dobry początek, ale on i Lillard nie mogą tego zrobić sami. W tym celu warto zauważyć, że zespół macha do wyboru nr 7, aby spróbować dodać weterana. OG Anunoby to potencjalna opcja, według Chrisa Haynesa.

Ocena: A-

Leave a Comment