Ohio State University oficjalnie uzyskuje znak towarowy słowa „THE”

Uniwersytet Stanowy Ohio wygrał całoroczną batalię prawną o „THE” We wtorek, zdobycie ochrony znaku towarowego na trzyliterowy artykuł, który odgrywa ogromną rolę w tożsamości szkoły.

Z pewnością do westchnień i przewracania oczami innych rywali z Wielkiej Dziesiątki, Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych zatwierdziło wniosek OSU dotyczący „THE”, w szczególności do stosowania w markowych produktach, takich jak koszulki i czapki, które zawierają tylko jedno słowo.

„THE było okrzykiem mobilizacyjnym w społeczności Ohio State od wielu lat, a fani Buckeye, którzy kupują oficjalne stypendia na sprzęt Ohio State, biblioteki i inne inicjatywy uniwersyteckie”, powiedział Ben Johnson, starszy dyrektor ds. mediów i public relations w OSU. oświadczenie w środę.

Chociaż te trzy litery mogą wydawać się małe lub nieistotne dla osób z zewnątrz, Johnson powiedział, że „THE” przynosi około 12,5 miliona dolarów rocznej sprzedaży i więcej kapitału emocjonalnego dla studentów, absolwentów i fanów Buckeyes.

„Podobnie jak inne instytucje, stan Ohio stara się chronić markę i znaki towarowe uniwersytetu, ponieważ te aktywa przynoszą korzyści studentom i wykładowcom oraz wspierają naszą podstawową misję akademicką polegającą na nauczaniu i badaniach” – dodał Johnson.

„The Ohio State Trademark and Licensing Program ma średnio ponad 12,5 miliona dolarów rocznych przychodów dla uniwersytetu, który finansuje stypendia i programy akademickie”.

OSU kontynuuje ten zarejestrowany znak towarowy od 2019 roku po tym, jak sprzedawca mody Marc Jacobs złożył wniosek o słowo. W ubiegłym roku firma i OSU osiągnęły porozumienie, które pozwala obu stronom na wykorzystanie „THE” w brandingu.

OSU to jedna z najsłynniejszych w kraju potęga sportów uniwersyteckich, regularnie grająca mistrzowskie drużyny piłkarskie i wygrywająca drużyny koszykarskie.

Ku rozgoryczeniu rywali Buckeyes, absolwenci szkoły regularnie deklarują, że są absolwentami „Uniwersytetu Stanowego Ohio”.

Podczas gdy „THE” może być widoczne na koszulkach i czapkach w Columbus, urzędnicy Buckeyes nie prosili o ten dodatkowy element na oficjalnych dokumentach lub dowodzie tożsamości, powiedział przedstawiciel Wielkiej Dziesiątki.

„Zostaną zachowane obecne konwencje nazewnictwa do innych celów, więc w naszym przypadku będziemy na ogół używać „Ohio State” lub czasami bardziej formalnego „Ohio State University”” – czytamy na konferencji.

Leave a Comment