Oklahoma Theatre wydał ostrzeżenie o gejowskim pocałunku „Roku świetlnego”

Teatr 89er w Kingfisher w stanie Oklahoma znalazł się pod ostrzałem po tym, jak wydał ostrzeżenie o krótkim pocałunku gejów przedstawionym w Pixar‘s”Rok świetlny”. Znak został umieszczony na oknie teatru podczas weekendu otwarcia filmu, ostrzegając widzów przed pocałunkiem geja i mówiącym, że teatr „zrobi wszystko, co możliwe, aby szybko posunąć się naprzód” w scenie. Kingfisher znajduje się około 50 mil od Oklahoma City.

Jak donosi Aktualności BNCkomunikat ostrzegawczy zawierał następujący komunikat: „Uwaga rodzice: kierownictwo tego kina odkryło po rezerwacji „Lightyear”, że w ciągu pierwszych 30 minut filmu Pixar miała miejsce scena pocałunku tej samej płci. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby poruszaj się szybko po tej scenie, ale to może nie być dokładne.

KFOR, oddział NBC z Oklahoma City, poinformował, że znak został wywieszony w weekend i został zdjęty w poniedziałek po południu. Miejscowa mieszkanka Patricia Kasbek powiedziała NBC News, że początkowo myślała, że ​​ostrzeżenie to żart. Kasbek później złożył skargę do teatru po tym, jak odkrył, że ostrzeżenie było prawdziwe.

„Powiedziałem im, że cenzurowanie pocałunku osób tej samej płci jest dla nich kompletnie obraźliwe, podczas gdy nigdy nie robiły tego z pocałunkiem płci przeciwnej” – powiedział Kasbek, nazywając ten znak „okrutnym” i „sekciarskim”. „Nigdy nie zobaczę filmu w tym kinie w ramach tej własności”.

Alex Wade, zastępca dyrektora organizacji wspierającej LGBTQ Oklahomans for Equality, również skrytykował teatr w oświadczeniu skierowanym do: Aktualności BNC, mówiąc: „Nie jestem zszokowany, widząc coś takiego w moim stanie, ale łamie mi serce, że młodzi LGBTQ+ Oklahomani czują, że coś jest z nimi nie tak. Dlatego tworzymy rozdziały w wiejskiej Oklahomie, aby pokazać wszystkim, że w ich okolicy są ludzie.

„Kiedy pary jednopłciowe okazują uczucia, nawet najczystsze pocałunki, są zseksualizowane i traktowane tak, jakby były wyraźne” – dodał Wade. „Gdyby to była para heteroseksualna, teatr nawet nie pomyślałby, żeby to pominąć, ponieważ pary heteroseksualne mają łaskę intymności bez wstydu”.

“Rok świetlny” rozczarowany w kasie w swoim debiucie, zarobił zaledwie 51 milionów dolarów. Według Pixara, „Rok świetlny” plasuje się na najniższym poziomie, za „Cars 3” z 2017 roku (53 mln dolarów) i przed „Dobrym dinozaurem” z 2015 roku (39 mln dolarów) i „Naprzód” z 2020 roku (39 mln dolarów). To także jeden z nielicznych filmów Pixara, który nie zajął pierwszego miejsca w krajowej kasie, lądując na drugim miejscu.

Leave a Comment