Oparty na sztucznej inteligencji sterownik GitHub pomoże Ci napisać kod za 10 USD miesięcznie

GitHub, należący do Microsoftu, uruchomił dziś swoje narzędzie Copilot AI, które pozwala programistom sugerować wiersze kodu w ich edytorze kodu. GitHub pierwotnie współpracował z OpenAI w zeszłym roku, aby uruchomić wersję zapoznawczą Copilot, i to ogólnie dostępne dla wszystkich programistów dzisiaj.

Wyceniony na 10 USD miesięcznie lub 100 USD rocznie, GitHub Copilot jest w stanie zasugerować kolejny wiersz kodu, gdy programiści piszą w zintegrowanym środowisku programistycznym (IDE), takim jak Visual Studio Code, Neovim i JetBrains IDE. Copilot może zasugerować kompleksowe metody i złożone algorytmy, a także pomoc w testowaniu kodu wzorcowego i jednostkowego.

Ponad 1,2 miliona programistów zarejestrowało się, aby korzystać z Podgląd GitHub Co-Pilot przez ostatnie 12 miesięcy i pozostanie darmowym narzędziem dla zweryfikowanych studentów i opiekunów popularnych projektów open source. W plikach, w których jest włączona, GitHub mówi prawie 40% kodu jest teraz napisane przez Copilot.


Drugi pilot GitHub w akcji.
Obraz: GitHub

„Podobnie jak rozwój kompilatorów i oprogramowania open source, wierzymy, że kodowanie wspomagane sztuczną inteligencją zasadniczo zmieni charakter tworzenia oprogramowania, dając programistom nowe narzędzie do pisania kodu łatwiejszego i szybszego, aby „mogli być szczęśliwsi w swoim życiu”. mówi dyrektor generalny GitHub. Thomasa Dohmkego.

Inwestycja Microsoftu o wartości 1 miliarda dolarów w OpenAI, firmie badawczej prowadzonej obecnie przez byłego prezesa Y Combinator, Sama Altmana, prowadzi do stworzenia od współkierowcy GitHub. Jest on oparty na OpenAI Codex, potomku flagowego algorytmu generowania języka OpenAI GPT-3. GitHub Copilot wzbudził jednak kontrowersje. Zaledwie kilka dni po premierze przedpremierowej pojawiło się Pytania dotyczące legalności drugiego pilota Odbyć szkolenie w zakresie publicznie dostępnego kodu publikowanego w serwisie GitHub. Kwestie praw autorskich na bok, a nauka odkryli również, że około 40% produkcji Copilot zawierało luki w zabezpieczeniach.

Microsoft nie jest jedyną firmą, która pracuje nad zautomatyzowanymi narzędziami AI pomagającymi w kodowaniu. W zeszłym roku firma DeepMind należąca do Google ujawniła System AI o nazwie AlphaCode który przeznaczony jest do pisania programów komputerowych „na konkurencyjnym poziomie”. AlphaCode został przetestowany pod kątem siła kodu, konkurencyjną platformę kodującą i zdobyła „szacunkowy ranking” 54% najlepszych programistów. Wyzwania różnią się od tych, z którymi musiałby się zmierzyć zwykły koder, ale pokazują, w jaki sposób systemy kodowania AI mogą pomóc programistom w przyszłości.

Sterownik GitHub to dostępne dla wszystkich programistów dzisiaj z 60-dniowym bezpłatnym okresem próbnym. GitHub wprowadzi Pilota do przedsiębiorstw jeszcze w tym roku.

Leave a Comment