Oto dlaczego BMW M3 Touring nie pojawi się w Ameryce

BMW w końcu zaprezentowało we wtorek nowe (i pierwsze) M3 Touring i jest to dokładnie to, czego się spodziewaliśmy. Tak jak te gorące wagony, nowy M3 Touring ma długi dach, otwierany z tyłu klapę, ten sam rzędowy sześciocylindrowy silnik o mocy 503 KM, który napędza standardowe M3 i M4 Competition, tę samą kratę i, oczywiście, nie ma szans w Ameryka.

Fajne wagony, które nie docierają do Stanów Zjednoczonych, bo nikt ich nie kupuje, nie są nowym zjawiskiem. I chociaż uzasadnienie nieobecności M3 Touring w USA wciąż sprowadza się do „Nie było tego warte”, w tej historii jest trochę więcej.

„Decyzja o kontynuacji z M3 Touring (G81) została podjęta późno w rozwoju [non-M G21] 3 Series Touring” – powiedział rzecznik BMW USA. Czytnik. „W tym czasie podjęto decyzję o kontynuacji [M3 Touring]od dawna postanowiono, że [regular 3 Series wagon] nie przyjechałyby do Stanów Zjednoczonych, a zatem nie było prac rozwojowych nad amerykańską certyfikacją – proces długotrwały i kosztowny”.

Innymi słowy, BMW USA odmówiło homologacji hurtowej wersji kombi Serii 3 jeszcze przed wydaniem wersji M na zielono. A kiedy firma dowiedziała się, że nadchodzi M3 Touring, było – mówiąc finansowo – za późno.

„Często toczy się walka między naszym pragnieniem zapewnienia entuzjastom BMW tego, czego chcą, a technicznymi i finansowymi realiami dotarcia tam.To jeden z tych czasów, kiedy inwestycja w rozwój, testowanie i homologację pojazdu o małej objętości była po prostu nieuzasadniona. “

Kiedy zapytałem, czy BMW USA miałby Homologowali i federalizowali wagon 3er tutaj, czy tylko wersja M3 była częścią planu od samego początku, przedstawiciel odmówił spekulacji.

Tak czy inaczej, BMW twierdzi, że nieco cięższy M3 Touring przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,6 sekundy, czyli o jedną dziesiątą szybciej niż sedan. Dostaje również wnętrze nowej generacji firmy z zakrzywionym ekranem o przekątnej 14,9 cala.

Ponieważ większość zdjęć prasowych, które prawdopodobnie widziałeś w ciągu ostatniego dnia, przedstawia stosunkowo nudny szary samochód, oto znacznie chłodniejszy, zielony samochód, który sprawi ci przyjemność. Dla wielu, jeśli nie większości naszych amerykańskich czytelników, jest to rzeczywiście rzecz najbardziej zbliżona do BMW M3 Touring.

Masz wskazówkę lub pytanie do autora dotyczące nowego M3 Touring? Możesz się z nim skontaktować tutaj: chris.tsui@thedrive.com

Leave a Comment