Panel stwierdza, że ​​Daniel Snyder ingerował w śledztwo w sprawie molestowania seksualnego

Podczas gdy NFL badała swój zespół pod kątem powszechnych niewłaściwych zachowań w miejscu pracy, właściciel Washington Commanders Daniel Snyder poprowadził „śledztwo w cieniu”, aby ingerować i podważać jego ustalenia, stwierdziła komisja Kongresu.

Na prośbę Snydera jego zespół prawny wykorzystał prywatnych detektywów do nękania i zastraszania świadków i stworzył 100-stronicowe dossier skierowane do ofiar, świadków i reporterów, którzy podzielili się „wiarygodnymi publicznymi oskarżeniami o nękanie” przeciwko zespołowi.

Komisja Izby Reform i Nadzoru nad Reformą opublikowała w środę 29-stronicową notatkę, w której szczegółowo opisano wyniki ośmiomiesięcznego śledztwa w sprawie sposobu, w jaki dowódcy i NFL poradzili sobie z zarzutami szerzącego się molestowania seksualnego przez załogę płci żeńskiej. Raport poprzedził przesłuchanie, na którym miał pojawić się i przesłuchać komisarz ligi Roger Goodell. Snyder odrzucił dwie prośby o stawienie się, powołując się na „długotrwały spór biznesowy”.

Deputowana Carolyn B. Maloney, demokratka Nowego Jorku, przewodnicząca komisji, napisała, że ​​dochodzenie ujawniło dowody na to, że Snyder starał się zdyskredytować tych, którzy wysunęli roszczenia przeciwko zespołowi i stworzyć „narrację uniewinniającą”, za którą Snyder nie jest winny. za wykroczenie, które rzekomo miało miejsce w latach 2006-2019, prawie przez cały okres jego posiadania.

W tym celu Snyder i jego prawnicy zebrali również tysiące e-maili od Bruce’a Allena, który był przywódcą Dowódców w latach 2009-2019, próbując obwiniać Allena za stworzenie toksycznego środowiska pracy i starając się wpłynąć na śledztwo NFL poprzez bezpośredni dostęp do ligi i do Beth Wilkinson, prawnika, który kierował raportem ligi, zgodnie z notatką.

Przedstawiciel firmy Snyder powiedział w oświadczeniu, że śledztwo komisji było „z góry ustalone od początku” i twierdził, że zespół zajął się tymi problemami w miejscu pracy „lata temu”.

Jak czytamy w notatce, NFL była świadoma działań Snydera, „ale nie podjęła żadnych znaczących działań, aby im zapobiec”. Dochodzenie Wilkinsona doprowadziło ligę do: nałożyć karę zespołową w wysokości 10 milionów dolarów nad Snyderem i kazał usunąć go z codziennej działalności klubu, ale NFL nie poprosiła Wilkinsona o sporządzenie pisemnego raportu, decyzji, która przyciągnął uwagę wybieranych urzędników i byłych pracowników zespołu, którzy brali udział w śledztwie.

Goodell powie komisji w środę, że liga miała „istotne powody”, by ograniczyć raport Wilkinsona do ustnej odprawy, a mianowicie zachować poufność jego uczestników. „Byliśmy otwarci i bezpośredni w kwestii, że kultura pracy wśród dowódców była nie tylko nieprofesjonalna, ale i toksyczna od zbyt dawna” – powiedział Goodell w przygotowanym zeznaniu. Dodał, że doszło do „istotnej transformacji” biura zespołu i że „nie ma ono żadnego podobieństwa do miejsca pracy, które zostało opisane tej komisji”.

Komisja, która zapowiedziała, że ​​jej intencją jest zarówno zbadanie uchybień dowódców i NFL, jak i wzmocnienie ochrony miejsca pracy dla wszystkich pracowników, przedstawi swoje ustalenia na środowym przesłuchaniu. NFL wszczęła drugie śledztwo w sprawie dowódców na początku tego roku, w odpowiedzi na nowe zarzuty o molestowanie seksualne, które bezpośrednio dotyczą Snydera podczas okrągłego stołu Kongresu w lutym. Goodell powiedział, że wyniki tego śledztwa, prowadzonego przez adwokat Mary Jo White, zostaną podane do wiadomości publicznej.

Notatka komitetu przytacza również inne przykłady bezpośredniej roli Snydera w tworzeniu miejsca pracy, które według Goodella było naznaczone powszechnym brakiem szacunku i nękaniem. Były dyrektor operacyjny zespołu powiedział komitetowi, że Snyder „odmówił podjęcia działań” przeciwko trenerowi, który rzekomo obmacywał pracownika public relations i zwalniał pracownice, które utrzymywały dobrowolne relacje z mężczyznami zatrudnionymi w futbolu, podczas gdy mężczyźni zachowali swoje posady.

Dodatkowo, donosi Washington Post że śledztwo Wilkinsona dotyczyło poufnego ugody z 2009 roku w sprawie skargi, że Snyder obmacywał pracownika i żądał seksu.

Leave a Comment