Pierwsza karta microSD o pojemności 1,5 TB zniszczy Twój budżet

Render nowej karty microSD i400 1,5 TB firmy Micron.

Chociaż tak nieunikniony jak śmierć i podatki, Micron ujawnił wczoraj, że jego nowa karta microSD i400 klasy przemysłowej będzie dostępna w pojemnościach od 256 GB do 1 TB i po raz pierwszy w historii bezprecedensowa opcja 1,5 TB bez wątpienia będzie strasznie drogie.

Oficjalnie ogłoszone na Wbudowana Światowa Konferencja 2022 Odbywająca się obecnie w Norymberdze w Niemczech nowa linia Micron i400 microSD jest wytwarzana przy użyciu 176-warstwowego procesu 3D NAND ukierunkowanego na wydajność i wytrzymałość i jest pozycjonowana głównie jako magazyn urządzeń wideo bezpieczeństwa, takich jak kamery samochodowe w dużych flotach pojazdów, kamery policyjne, a nawet rozwiązania bezpieczeństwa w domu.

Micron twierdzi, że karta microSD o pojemności 1,5 TB może przechowywać do 120 pełnych dni nagrań: całkowicie dowolna liczba bez specyfikacji dotyczących rozdzielczości, liczby klatek na sekundę i poziomu kompresji, a ponadto jest wystarczająco szybka, aby obsłużyć przechwytywanie wideo 4K, a także „do osiem zdarzeń AI na sekundę, takich jak wykrywanie i klasyfikowanie obiektów, takich jak tablica rejestracyjna lub rozpoznawanie twarzy.Karta microSD wyświetla również średni czas do awarii wynoszący dwa miliony godzin, czyli około 228 lat, więc istnieje duża szansa, że ​​urządzenie jest używane zawiedzie na długo przed tym, jak zrobi to karta.

Nie ma żadnych szczegółowych informacji o tym, kiedy karta microSD i400 1,5 TB trafi do sprzedaży, nie ma też jeszcze żadnych informacji o cenach. Kiedy SanDisk wprowadził pierwszą kartę microSD o pojemności 1 TB w 2019 roku, sprzedano ją za 450 USD. Ale biorąc pod uwagę ciągłe problemy związane z globalnym łańcuchem dostaw i niedobór elektroniki oraz fakt, że Micron pozycjonuje tę kartę do zastosowań przemysłowych, jest duża szansa, że ​​karta microSD o pojemności 1,5 TB będzie jeszcze droższa. Więc chociaż może to brzmieć jak świetne rozwiązanie do przechowywania dla Nintendo Switch i Steam Deck, czy naprawdę chcesz zapłacić więcej za małą kartę, którą umieściłeś w swojej przenośnej maszynie do gier, niż za samą konsolę?

Leave a Comment