Pierwszy oficjalny portret księcia Williama i Kate Middleton, księcia i księżnej Cambridge

Pałac Buckingham odsłonił w czwartek pierwszy oficjalny portret księcia Williama, księcia Cambridge i jego żony Katarzyny, księżnej Cambridge (aka Kate Middleton). Obraz jest dziełem wielokrotnie nagradzanego brytyjskiego malarza portretowego Jamiego Coretha i został zamówiony w zeszłym roku przez Cambridgeshire Royal Portrait Fund.

„To był najbardziej niezwykły przywilej w moim życiu, że zostałem wybrany do namalowania tego obrazu” – powiedział Coreth w oświadczeniu dostarczonym do BuzzFeed News. „Chciałem pokazać Ich Królewskie Wysokości w sposób, w którym wydawali się zarówno zrelaksowani i przystępni, jak i eleganccy i dostojni”.

„Ponieważ jest to pierwszy portret przedstawiający ich razem, a konkretnie w czasach, gdy byli księciem i księżną Cambridge, chciałem, aby obraz wywoływał poczucie równowagi między ich życiem publicznym i prywatnym. Praca została zamówiona jako prezent dla ludzi z Cambridgeshire i mam nadzieję, że spodoba im się to tak samo, jak mi się podobało.

Portret będzie można oglądać w Fitzwilliam Museum na Uniwersytecie w Cambridge przez najbliższe trzy lata (chociaż zostanie wypożyczony do National Portrait Gallery na krótki okres w 2023 r. na specjalną wystawę).

Zanim muzeum zostało otwarte w czwartek rano, William i Kate złożyli wizytę, gdzie zobaczyli swój portret wraz z Corethem i zwolennikami projektu.

Leave a Comment