Podręcznik wartości inżynierskich – mocne pomysły, luźne pomysły > Aktualności

(Nie jesteś pewien, o czym jest ten artykuł? Sprawdź wartości Living Bungie jako inżynierów.)

Nadal tu jesteś! Witamy! W tym momencie już wiesz, dlaczego tu jesteś, więc przejdźmy od razu do…

Kiedy po raz pierwszy przejrzeliśmy Podręcznik wartości inżynieryjnych jako zespół, skończyliśmy na wielodniowym wątku zagłębiania się w tę konkretną wartość. Okazało się, że wszyscy w zasadzie zgadzaliśmy się z określeniem „luźno trzymane”, ale mieliśmy wiele różnych interpretacji „mocnych pomysłów”! Czy było to silne poparcie, zapewniające uczciwe wysłuchanie pomysłów? Odważne propozycje, które kwestionują konwencjonalną mądrość? Przemyślane propozycje, które unikają Ta sekcja podręcznika dała nam możliwość zagłębienia się w tego rodzaju niuanse.

Wierzymy, że dobre pomysły mogą pochodzić od każdego, niezależnie od tytułu, stażu pracy czy dyscypliny.

 • Staramy się zachować egalitarny charakter we wszystkich interakcjach.
 • Dążymy do wzajemnego bezpieczeństwa psychicznego. Zdajemy sobie sprawę z niemal powszechności syndromu oszusta i staramy się budować nawzajem, swobodnie okazując szacunek i podziw, dbając przy tym o ton i kontekst krytyki.
 • Staramy się domyślnie okazywać szacunek wszystkim, nawet a zwłaszcza wtedy, gdy jeszcze z nimi nie pracowaliśmy. Jest to szczególnie istotne dla zapewnienia bezpieczeństwa psychicznego nowym pracownikom, którzy nie ugruntowali jeszcze swojej wiarygodności instytucjonalnej.
 • Podczas debaty i podejmowania decyzji staramy się oddzielić pomysły od tych, którzy je zaproponowali.

„Mniej więcej rok temu przeszedłem z inżynierii rozgrywki na grafikę, a wkrótce potem zacząłem pracować nad moją pierwszą poważną pracą w zakresie planowania funkcji. Kiedy rozmawiałem o problemach z przestrzenią z moim mentorem, Markiem Davisem, starszym inżynierem grafiki z ponad dwudziestoma lat doświadczenia, uderzyło mnie to, że było to tylko dwóch inżynierów grafików, którzy wspólnie rozwiązywali problemy. Dość jasne, że miałem równe szanse w dyskusji, gdy chodziliśmy tam i z powrotem nad potencjalnymi rozwiązaniami i komplikacjami, i nigdy się nie bałem kwestionować pomysły lub je proponować. czułem się integralnym członkiem każdej dyskusji, a mój wkład jest cenny i znaczący, niezależnie od tego, czy dotyczy Marka, zespołu graficznego, innych inżynierów, czy całego Bungie. początek kariery w nowej dyscyplinie, I dorosłam w mojej nowej roli i wiele się nauczyłam dzięki temu, że zostałam wzmocniona w ten sposób, co zapewniło mi głębokie spełnienie i zabawę.
Abby Welsh, 2020-

Jesteśmy na tyle odważni, by uważać nas za niesłusznych.

 • Bycie postrzeganym jako coś złego może być przerażające, ale ma zasadnicze znaczenie dla naszego sukcesu. Jeśli pozwolimy, aby nasz strach nas zniechęcił, poświęcamy możliwości kreatywności i rozwoju.
 • Bycie postrzeganym jako coś złego nigdy nie powinno być traumatycznym przeżyciem. Powinieneś czuć się mile widziany i wspierany przez zespół. Nasza praca nad zachowaniem bezpieczeństwa psychicznego jest tutaj kluczowa (patrz punkt powyżej) – tworzymy miejsce, w którym nie musisz „hartować”, aby czuć się bezpiecznie, jeśli narobisz bałaganu.
 • Jesteśmy wystarczająco odważni, aby przedstawiać propozycje, które pomogą posunąć plan naprzód, nawet jeśli nasze szanse na popełnienie błędu są wysokie…nie czekamy, aż będziemy w 100% pewni, że dzięki naszej sugestii będziemy wyglądać elegancko.
 • Jesteśmy wystarczająco odważni, aby kwestionować nasze pomysły bez poczucia osobistego ataku.– staramy się pamiętać, że mimo wszystko jesteśmy szanowani.
 • Jesteśmy na tyle odważni, by zgłaszać wątpliwości lub pomysły, nawet jeśli nie jesteśmy ekspertami lub wychowujemy je na kogoś starszego.
 • Jesteśmy na tyle odważni, aby wcześnie podzielić się naszymi pomysłami, szukaj ulepszeń od innych i unikaj ulepszania naszych pomysłów w celu uzyskania wielkich rewelacji, które zaskoczą innych.

„Podczas opracowywania nowego modelu silnika zespół Activity Scripting zreorganizował sposób i miejsce uruchamiania skryptów aktywności w ekosystemie serwerów. Rozmieszczenie ich wśród różnych agentów w ekosystemie pozwoliło na większą ekspresję, ale stworzyło także pułapkę czasową do pisania skrypty, które mogą się zawiesić lub zachowywać się nieoczekiwanie ze względu na warunki wyścigu.Aby złagodzić tę możliwość, zaproponowałem proces tworzenia kodu dla skryptów tworzonych przez projektantów podobny do przeglądu kodu inżynierskiego To nie była praktyka, w której projektanci mieli doświadczenie, a większość ludzi, którzy słyszało moją propozycję myśleliśmy, że nie uzyskamy szerokiego poparcia Zamiast tego zmieniliśmy projekt techniczny, aby zminimalizować ryzyko przy minimalnej utracie wyrazistości skryptu i nie przyjęliśmy d są wówczas projektantami. Omówienie tego w zespole pozwoliło nam szybko stwierdzić, że rozwiązywanie tego wyzwania przy nieustannej ludzkiej staranności nie jest właściwą odpowiedzią, mimo że stanowiłoby to ekscytujące rozwiązanie techniczne.
Ed Kaiser, 2010-

Wierzymy, że sukces pomaga grupie znaleźć najlepszą odpowiedź oraz odejść z silniejszymi związkami.

 • Jeśli znalazłeś najlepszą odpowiedź, ale ludzie nie będą zadowoleni z ponownej współpracy, to porażka.
 • Jeśli udało Ci się zwiększyć wydajność spotkania lub projektu o 25%, ale ludzie nie są entuzjastycznie nastawieni do ponownej współpracy z Tobą, to porażka.
 • Jeśli wszyscy są podekscytowani, że mogą z tobą ponownie pracować, ale nie rozmawiałeś o poważnej wadzie lub możliwości, to porażka

“Przez jakiś czas organizacja inżynierska organizowała regularne spotkania, podczas których menedżerowie i inne osoby na stanowiskach kierowniczych spotykali się, aby porozmawiać o Ważnych rzeczach™. Kiedy w końcu zrobiłem wystarczająco dużo postępów, aby zostać zaproszonym, poczułem, że podjąłem decyzję. To było wspaniałe poczucie walidacji, ale też onieśmielające. Nie byłam pewna, czy mam coś godnego do wniesienia do tego pokoju z najlepszymi i najbardziej błyskotliwymi dziełami Bungie. Kiedy w końcu zebrałam się na odwagę, by się wypowiedzieć, byłam mile zaskoczona, że ​​wszyscy przyjęli moje uwagi tak poważnie jak wszystkich innych. Zdałem sobie sprawę, że dotyczy to wszystkich, którzy dołączyli do grupy. Nigdy nie było jednej dominującej opinii, która przewyższałaby wszystkie inne. Wszystkie głosy przez cały czas miały znaczenie.
James Haywood, 2007-

Do zobaczenia następnym razem dla wartości nr 4 – Zamykanie to codzienna praktyka!

-Inżynieria Bungie

Chętnie z Tobą porozmawiamy. Oto niektóre z ról technicznych, do których rekrutujemy, i wiele innych na naszych kariery strona!

Leave a Comment