Polestar obsługuje teraz Apple CarPlay po bezprzewodowej aktualizacji oprogramowania

Gwiazda Polarna, jedna z pierwsi producenci samochodów, którzy przyjęli system operacyjny Android Automotive firmy Google dla swoich pojazdów elektrycznych, teraz rzuca kość wszystkim użytkownikom iOS. Firma ogłosiła, że ​​jej elektryczny sedan Polestar 2 obsługuje teraz Apple CarPlay, dzięki niedawnej bezprzewodowej aktualizacji oprogramowania.

Osoby, które posiadają zarówno Polestar 2, jak i iPhone’a, będą teraz mogły wyświetlić ekran swojego telefonu na pionowym 11-calowym ekranie dotykowym pojazdu. Oprócz dostępu do niektórych swoich aplikacji użytkownicy CarPlay będą również mogli używać Siri do zmiany muzyki lub znajdowania lokalizacji w Apple Maps.

Wprowadzenie obsługi CarPlay jest interesujące, ponieważ Polestar wyrobił sobie markę poprzez nawiązanie bezpośredniego połączenia z głównym rywalem Apple, Google. Oprócz wzmocnienia swojej reputacji dzięki wspaniałemu minimalistycznemu wzornictwu i potężnym parametrom elektrycznym, decyzja producenta o korzystaniu z natywnego systemu operacyjnego Android firmy Google jest postrzegana jako potencjalny przełom w świecie oprogramowania motoryzacyjnego.

Producenci samochodów budowali w przeszłości systemy informacyjno-rozrywkowe na Androida, ale zasadniczo musieli rozwidlić system operacyjny o otwartym kodzie źródłowym i zbudować na nim własne rozwiązanie. Dużą zaletą tego zintegrowanego podejścia jest to, że klienci uzyskują natychmiastowy dostęp do aplikacji zatwierdzonych przez Android Auto, takich jak Mapy Google, Muzyka Play czy Asystent Google, bez konieczności używania smartfona.

Innym jest to, że ma dostęp do funkcji samochodu, co oznacza, że ​​może sterować ustawieniami klimatyzacji lub wysyłać alerty serwisowe. Ta natywna wersja Androida jest również aktualizowana, co oznacza, że ​​Polestar i Google mogą oferować bezprzewodowe aktualizacje oprogramowania, aby poprawić funkcje samochodu długo po jego sprzedaży.

Ale dla tych, którzy wolą prowadzić swoje cyfrowe życie wyłącznie w ekosystemie oprogramowania Apple, Polestar jest gotowy. Ponadto firma zapowiedziała, że ​​będzie obsługiwać rozszerzoną wersję CarPlay nowej generacji firmy Apple, która będzie wyświetlane na wszystkich dostępnych ekranach.

Większość branży motoryzacyjnej to przyjąć podejście „poczekamy i zobaczymy” do bardziej autorytatywnej wizji firmy Apple dotyczącej przyszłości CarPlay. Ale nie Polestar.

Leave a Comment