Policja bada reakcję na atak na bary w Tangshan | Chiny

Pięciu funkcjonariuszy policji z północnochińskiego miasta Tangshan jest przesłuchiwanych w związku z brutalnym atakiem na grupę kobiet w restauracji.

Prowincjonalna Komisja Dyscyplinarna Prowincji Hebei powiedziała, że ​​pięciu, w tym szef okręgu policji w Lubei, Ma Aijun, zostało oskarżonych o „poważne naruszenie dyscypliny i prawa”. Biuro Bezpieczeństwa Publicznego Prowincji Hebei ogłosiło we wtorek osobno, że zastępca Ma Li został usunięty ze stanowiska.

Przemoc wobec czterech kobiet w restauracji z grillem 10 czerwca została powszechnie potępiona. Nagranie z telewizji przemysłowej, które wyciekło do Internetu, pokazało mężczyznę kładącego rękę na plecach kobiety, gdy dzieliła posiłek z dwoma towarzyszami. Po tym, jak kobieta go odepchnęła, mężczyzna uderzył ją, zanim inni wyciągnęli ją na zewnątrz i zadał jej serię ciosów, gdy leżała na ziemi. Inna kobieta została rzucona na ziemię.

Dwie kobiety trafiły do ​​szpitala. Władze początkowo poinformowały, że dwie inne osoby zostały lekko ranne, ale później okazało się, że obrażenia były poważniejsze niż oczekiwano.

Według państwowego Global Times podejrzani uciekli z miejsca zdarzenia, a policja przybyła dopiero prawie pół godziny później. Od tego czasu aresztowano dziewięciu mężczyzn nad atakiem.

Atak – i szerzej przemoc wobec kobiet – był jednym z najczęściej dyskutowanych tematów w Chiny w ciągu ostatniego tygodnia. Ale jak próbowali donieść chińscy dziennikarze, niektórzy skarżyli się, że ich ruchy w Tangshan są utrudniane przez lokalne władze.

We wtorek departament bezpieczeństwa publicznego prowincji Hebei poinformował, że przeprowadził „dokładne śledztwo w sprawie nieterminowego wysłania policji… i poważnych naruszeń dyscypliny”. Przyznał, że incydent „spowodował negatywne skutki i wywołał powszechne zaniepokojenie”.

Leave a Comment