Prawnik Tony Buzbee mówi, że 20 z 24 pozwów przeciwko Cleveland Browns QB Deshaunowi Watsonowi zostało rozstrzygniętych

Cleveland Browns rozgrywający Deshaun Watson rozstrzygnął wszystkie poza czterema pozwami przeciwko niemu, powiedział adwokat Tony Buzbee w oświadczeniu we wtorek.

Od 16 marca 2021 r. przeciwko Watsonowi wniesiono 25 pozwów o napaść seksualną i inne niewłaściwe zachowanie podczas sesji masażu. Spośród tych 25, jedna została odrzucona przez powódkę, gdy sędzia orzekł, że jej wniosek powinien zostać zmieniony o jej nazwisko. Pozostałe 20, powiedział Buzbee, zostało uregulowanych.

„Pracujemy nad dokumentami związanymi z tymi rozliczeniami” – powiedział Buzbee w oświadczeniu. „Gdy to zrobimy, te indywidualne sprawy zostaną odrzucone. Warunki i kwoty ugód są poufne. Nie będziemy dalej komentować ugód ani tych spraw”.

Buzbee zauważył, że Ashley Solis, pierwsza kobieta, która złożyła pozew przeciwko Watsonowi i pierwsza, która wypowiadała się publicznie i przedstawiła się jako powódka, nie jest jedną z 20 kobiet, które mają zostać uregulowane.

„…Ashley Solis jest jedną z bohaterek tej historii. Jej sprawa jest nierozstrzygnięta, więc jej historia i historia pozostałych trzech odważnych kobiet będą kontynuowane. Nie mogę się doczekać oceny tych spraw we właściwym czasie, zgodnie z inną sprawą obowiązki i harmonogram sądu” – powiedział.

Chociaż dwie wielkie ławy przysięgłych w Teksasie odmówiły ścigania Watsona na początku tego roku, NFL bada, czy naruszył on swój kodeks postępowania, a liga osobiście przeprowadziła wywiad z rozgrywającym w zeszłym miesiącu w ramach jego śledztwa. Na wiosennym spotkaniu ligi komisarz Roger Goodell powiedział, że wierzy, iż NFL zbliża się do końca śledztwa, ale nie potrafił określić, kiedy może zostać podjęta decyzja.

Rzecznik NFL Brian McCarthy powiedział we wtorek, że „dzisiejszy rozwój nie ma wpływu na wynegocjowany wspólnie proces dyscyplinarny”.

Buzbee powiedział w swoim oświadczeniu, że bez „odwagi i chęci Solisa do ujawnienia się, NFL nie rozważałaby obecnie dyscypliny; nie byłoby przeglądu tego, w jaki sposób drużyny mogą świadomie lub nieświadomie zezwalać na pewne zachowania; drużyny sportowe nie przeglądałyby swojego personelu procesy selekcji, a ta ważna historia nie trafiłaby na pierwsze strony gazet sportowych przez ponad rok”.

Houston Texans sprzedali Watsona Browns w marcu w zamian za pakiet, który zawierał trzy wybory w pierwszej rundzie po tym, jak pierwsza wielka ława przysięgłych ogłosiła, że ​​nie oskarży Watsona o zarzuty kryminalne.

W zeszłym tygodniu Watson powiedział na konferencji prasowej, że nie żałuje żadnego ze swoich działań, ale przyznał, że żałuje wpływu, jaki oskarżenia wywarły na otaczających go ludzi.

„Rozumiem, że żałuję tego wpływu, który [it’s had] na społeczność i ludzi spoza mnie” – powiedział Watson. „A to obejmuje moją rodzinę. Obejmuje to tę organizację. Obejmuje to moich kolegów z drużyny w tej szatni, którzy muszą odpowiedzieć na te pytania. Obejmuje to fanów Cleveland Browns. Dotyczy to mężczyzn, kobiet, wszystkich na całym świecie. To jedna rzecz, której żałuję, to wpływ, jaki wywarł na tak wielu ludzi. Trudno sobie z tym poradzić”.

Jake Trotter z ESPN przyczynił się do powstania tego raportu.

Leave a Comment