Producent Final Fantasy XVI mówi, że gra będzie dojrzała

Clive spogląda w dół, stojąc w ogniu.

Obraz: Square-Enix

Final Fantasy XVI Producent Naoki Yoshida powiedział w ostatnich wywiadach, że najnowsza pozycja w długiej serii JRPG zajmie się „dojrzalsze” motywy niż jego poprzednicy.

Gra była pierwsza ocena dwa lata temu, zdobywając wyróżnienie jako pierwsza główna gra z oceną M w historii serii. Wczoraj Yoshida w końcu odniósł się do dojrzałej nuty gry w wywiad z GameSpot, mówiąc, że chciał zbadać „zderzenie ideałów” i czy ludzie powinni podążać za swoim przeznaczeniem. Brzmi to jak typowa taryfa RPG, ale Yoshida powiedział, że zespół celowo wybrał wyższą ocenę, aby zapewnić większą swobodę twórczą.

„Kiedy próbujesz opowiedzieć historię z trudnymi tematami dla dorosłych, te oceny mogą być trochę przeszkodą. I na podstawie tej oceny zmieniasz rzeczy, które chciałeś zrobić w grze” – powiedział Yoshida. „Tym razem, aby upewnić się, że możemy opowiedzieć historię, którą chcieliśmy, w sposób, w jaki chcieliśmy, postanowiliśmy przeprowadzić dojrzałą ocenę w większości regionów, w których zostanie wydana gra”.

Pomimo pogoni za bardziej dojrzałymi treściami, ocena niekoniecznie oznacza, że FFXVI będzie graficznie bardziej brutalny lub będzie zawierał więcej cycków niż wcześniej. Yoshida wciąż był stosunkowo niejednoznaczny, co do tego, jaka konkretna zawartość może wysunąć grę na szczyt. Final Fantasyzwykła nuta T. „Nie chodzi o to, że chcieliśmy, aby gra była bardziej brutalna lub bardziej wyraźna, ale dlatego, że uznaliśmy, że konieczne jest umożliwienie nam zbadania tych bardziej dojrzałych tematów, które porusza gra”. W osobnym wywiadzie z Washington Postproducent wspomniał, że FFXVI „nie będzie szczęśliwą historią”.

Gra ma wiele do udowodnienia, być może dlatego twórcy chcą zerwać z ten zła reputacja jego bezpośrednich poprzedników, Final Fantasy XV i pierwsza iteracja z MMO Final Fantasy XIV. Młodsi gracze nie są tak zaznajomieni z 35-letnią serią, więc Yoshida chciał, aby nowy wpis był dostępny dla FF Nowości. Wydaje się, że jest odpowiednią osobą, aby wytyczyć drogę dla przyszłości serii dzięki temu nowemu tytułowi, ponieważ wcześniej był w stanie ożywić entuzjazm graczy dla FFXIV po jego katastrofalnych wczesnych latach.

FFXVI ma obecnie ukazać się latem 2023 roku na PlayStation 5.

Leave a Comment