Raper Lil TJay był wielokrotnie kręcony w New Jersey

Lil TJay był jedną z dwóch osób zastrzelonych w New Jersey wczesnym rankiem w środę, zaledwie kilka tygodni po tym, jak powiedział, że to będzie „dobre lato”.

Urodzony w Bronksie raper został wielokrotnie uderzony w The Promenade w Edgewater. Biuro prokuratora okręgowego hrabstwa Bergen poinformowało, że gliniarze zareagowali na doniesienia o strzałach oddanych na miejscu zdarzenia tuż po północy.

Po przyjeździe odkryli 21-letniego Lil TJay, prawdziwe nazwisko Tione Marriot, z wieloma ranami postrzałowymi.

Antoine Boyd, lat 22, również został znaleziony z pojedynczą raną postrzałową, powiedzieli urzędnicy.

Obaj zostali zabrani do szpitala rejonowego na leczenie. Urzędnicy nie ujawnili jednak swoich warunków. Zgłoszono TMZ że Lil TJay przeszedł pilną operację.

Urzędnicy powiedzieli, że strzelanina miała miejsce po tym, jak Mohamed Konaté próbował obrabować Lil TJay, Boyd i trzecią osobę, z którą był raper, 24-letni Jeffrey Valdez. Valdez i Boyd mieli wtedy przy sobie nielegalną broń.

Konate został aresztowany później w środę przez detektywów z Prokuratury Okręgowej Hrabstwa Bergen i Departamentu Policji Nowego Jorku. Jego ekstradycja do New Jersey jest obecnie w toku, poinformowali urzędnicy.

Oskarża się go o trzy zarzuty usiłowania zabójstwa, trzy zarzuty napadu z bronią w ręku, dwa przypadki posiadania broni w celu bezprawnym oraz napad kwalifikowany czwartego stopnia.

Lil Tjay zyskał sławę na Soundcloud w 2018 roku i zgromadził ponad 7 milionów obserwujących na Instagramie.
WireImage

Zarówno Boyd, jak i Valdez zostali oskarżeni o bezprawne posiadanie broni i byli przetrzymywani w więzieniu hrabstwa Bergen w Hackensack w oczekiwaniu na wstępną rozprawę sądową.

Lil Tjay to urodzony w Bronksie raper, który ma ponad 7 milionów obserwujących na Instagramie. Zyskał sławę na Soundcloud i był podpisany przez Columbia Records w 2018 roku. Jego debiutancki album „True 2 Myself” osiągnął szczyt na 5. miejscu amerykańskiego Billboard 200.

W Post na Instagramie Zaledwie dwa tygodnie przed tym, jak został zastrzelony, raper opublikował wideo, na którym tańczy bez koszuli z dużym łańcuchem, z podpisem „To będzie dobre lato”.

Według SeatGeek.com i daty koncertów zamieszczone na stronie rapera.

Inni artyści i sportowcy modlili się za rannego rapera.

„Módlcie się za mojego małego brata Tjaya”, napisała na Twitterze francuska gwiazda hip-hopu z Montany.

Raper „Run It Up” był aresztowany na Brooklynie w 2020 roku po tym, jak gliniarze znaleźli skrytkę z bronią w Cadillac Escalade, którym jechał po aresztowaniu.

Został postawiony w stan oskarżenia w sylwestra za posiadanie broni, posiadanie skradzionego mienia i nielegalne posiadanie marihuany. Otrzymał obligację w wysokości 50 000 dolarów wystawioną przez słynnego poręczyciela Irę Judelsona.

Leave a Comment