Raper Lil Tjay został kilkakrotnie zastrzelony w New Jersey, mówią urzędnicy

Raper Lil Tjay został kilkakrotnie postrzelony, a inny mężczyzna również został ranny w próbie napadu z bronią w ręku na początku środy w New Jersey, mówią urzędnicy.

Biuro prokuratora okręgowego hrabstwa Bergen, które prowadzi śledztwo, poinformowało, że w restauracji Chipotle w mieszkalnym i zewnętrznym centrum handlowym w Edgewater wybuchł strzał z broni palnej.

Departament Policji Edgewater odpowiedział na telefon pod numer 911 w sprawie strzelaniny o godzinie 12:08 i znalazł 21-letniego Lil Tjaya, którego prawna nazwa to Tione Jayden Merritt, z licznymi ranami postrzałowymi. Komunikat prasowy z prokuratury.

Druga ofiara, Antoine Boyd, lat 22, została znaleziona na stacji benzynowej Exxon około mili od Chipotle z pojedynczą raną postrzałową, podały władze.

Śledczy ustalili, że podejrzany Mohamed Konate, 27 lat z Nowego Jorku, „próbował popełnić napad z bronią w ręku” przeciwko Lil Tjay i dwóm osobom, z którymi był, Jeffrey Valdez, 24 lata, z Bronxu, New York i Boyd podczas strzelaniny miało miejsce, według prokuratury.

Według oświadczenia detektywi z Prokuratury Okręgowej Hrabstwa Bergen i Departamentu Policji Nowego Jorku aresztowali Konate w środę w związku z trzema zarzutami usiłowania zabójstwa, trzema zarzutami napadu z bronią w ręku i innymi zarzutami użycia broni. Czeka na ekstradycję do New Jersey.

Valdez i Boyd zostali również oskarżeni o bezprawne posiadanie broni, powiedzieli urzędnicy.

Zgodnie z oświadczeniem, zostali przetrzymywani w więzieniu hrabstwa Bergen w oczekiwaniu na pierwsze pojawienie się w Centralnym Sądzie Procesowym w Hackensack w stanie New Jersey.

Informacje o prawnikach dla całej trójki nie były od razu dostępne.

Obie ofiary trafiły do ​​szpitala, gdzie były leczone. TMZ był pierwszym, który poinformował, że Lil Tjay został postrzelony i przeszedł w środę pilną operację.

NBC News skontaktowało się ze swoimi przedstawicielami w celu uzyskania komentarza.

Po ogłoszeniu strzelaniny raper francuski Montana tweetował “módlcie się za mojego młodszego brata lil Tjaya.”

W środowej aktualizacji urzędnicy powiedzieli, że jedna z ciężko rannych ofiar była stabilna. Druga ofiara odniosła obrażenia nie zagrażające życiu i była w dobrym stanie.

Lil Tjay opublikował we wtorek na swoim Instagramie Story: „PSA To, że byłeś z kimś, nie oznacza, że ​​masz prawo do owoców jego pracy. Zazdrość jest cały czas wysoka.

Lil Tjay z Bronxu w Nowym Jorku zyskał sławę w 2018 roku piosenką „Resume” i podpisał kontrakt z Zapisy Kolumbii.

Artysta, który ma ponad 7 milionów obserwujących na Instagramie i ponad 17 milionów słuchaczy na Spotify, znany jest z przebojów takich jak „Calling My Phone” z 6lack i „In My Head”. Pojawiła się w piosence Polo G „Pop Out”, która dotarła na 11 miejsce w Billboard Hot 100 wykresi „Mood Swings” Popa Smoke’a.

Leave a Comment