Recenzja 13-calowego MacBooka Pro z chipem M2

Nowy 13-calowy MacBook Pro z szybszym chipem M2 startuje w ten piątek. Z wyprzedzeniem, wczesne recenzje laptopa zostały udostępnione przez niektóre kanały YouTube i media, oferując przydatne informacje o ulepszeniu wydajności.


Jedyną zauważalną zmianą w 13-calowym MacBooku Pro jest układ M2, który jest wyposażony w 8-rdzeniowy procesor i 10-rdzeniowy procesor graficzny. Apple powiedział, że chip M2 ma do 18% szybszy procesor, do 35% szybszy procesor graficzny i do 40% szybszy silnik Neural Engine w porównaniu z chipem M1. Nowy 13-calowy MacBook Pro ma tę samą konstrukcję, co poprzedni model, w tym pasek dotykowy i dwa porty Thunderbolt 3 po lewej stronie urządzenia.

Gniazdo słuchawkowe w nowym 13-calowym MacBooku Pro obsługuje również słuchawki o wysokiej impedancji, zgodne z modelami 14-calowymi i 16-calowymi.

Dzięki chipowi M2 13-calowy MacBook Pro może zostać skonfigurowany z maksymalnie 24 GB ujednoliconej pamięci, podczas gdy chip M1 ma maksymalnie 16 GB pamięci. Zgodnie z poprzednim modelem laptop obsługuje również do 2 TB pamięci SSD.

Ceny 13-calowego MacBooka Pro w Stanach Zjednoczonych nadal zaczynają się od 1299 USD, z dostępnymi opcjami kolorystycznymi Space Grey i Silver.

Uwagi

Wielu recenzentów zgodziło się, że warto poczekać na przeprojektowany MacBook Air z chipem M2, który według Apple będzie dostępny w lipcu. Nowy MacBook Air zaczyna się w niższej cenie 1199 USD i jest wyposażony w nowsze elementy konstrukcyjne, takie jak ładowanie MagSafe, aparat 1080p, cieńsze ramki wokół ekranu, fizyczne klawisze funkcyjne i wiele innych.

Jednak jedną zauważalną różnicą między laptopami jest to, że MacBook Air ma konstrukcję bez wentylatora, podczas gdy MacBook Pro ma aktywny system chłodzenia, aby zapewnić stałą wydajność użytkownikom z bardziej wymagającymi przepływami pracy.

PRZEWODOWYautor: Brenda Stoylar:

Jeśli potrzebujesz tylko dobrego nowego laptopa, poczekaj na kolejnego MacBooka Air. Dostajesz nieco większy i nowocześniejszy ekran, lepszą kamerę internetową, ładniejsze głośniki i obsługę szybkiego ładowania, a wszystko to w lżejszej obudowie (i zabawnych kolorach!). Ten MacBook Pro pozostaje niezręcznym środkowym dzieckiem i nie przynosi wystarczająco dużo do stołu, aby był tego wart.

Gizmodoprzez Phillipa Tracy:

Widziany w próżni, MacBook Pro 13 to doskonały laptop o doskonałej wydajności i bezkonkurencyjnej żywotności baterii, które to cechy, które stawiają go przed niektórymi rywalami na PC. Pomniejsz i ciężko zobaczyć, gdzie ten model pasuje do portfolio Apple. Najbardziej bezpośrednim rywalem tego podstawowego Pro nie są wersje premium, ale MacBook Air. Air ma nie tylko niższą cenę początkową, ale ma większy ekran, lepszą kamerę internetową, cztery głośniki, ciekawsze opcje kolorystyczne, smuklejszą obudowę i szereg skrótów klawiszowych.

Krawędźautor: Monica Chin:

Byłoby to idealne urządzenie dla kogoś takiego jak ja, gdyby nie nowy MacBook Air. Ten nowy MacBook Air, również zasilany przez M2, pojawi się już wkrótce. Będzie to, o ile mogę powiedzieć ze strony Apple, ta sama cena, co M2 MacBook Pro dla tych samych specyfikacji w większości przypadków (osiągają poziom 1499 USD). Ale w przeciwieństwie do MacBooka Pro, M2 MacBook Air przeszedł gruntowny remont i zawiera wiele nowych funkcji – w tym nowe kolory, większy ekran, kamerę internetową 1080p i, co najważniejsze, MagSafe – których to urządzenie nie ma.

Chin podzielił się kilkoma testami porównawczymi, porównując nowy 13-calowy MacBook Pro z poprzednim modelem z chipem M1. Wyniki Geekbench 5 potwierdzają, że nowy 13-calowy MacBook Pro ma do 18-20% szybsza wydajność wielordzeniowa niż poprzedni model.

13-calowe testy macbook pro m2


Ulicaautorstwa Jacoba Kroll powiedział, że nowy 13-calowy MacBook Pro oferuje jeszcze bardziej imponującą żywotność baterii w porównaniu do poprzedniego modelu:

Warto zauważyć, że nasz test baterii przekroczył obiecane przez Apple 20 godzin odtwarzania wideo. W naszych testach 13-calowy MacBook Pro wytrzymał 23 godziny i 15 minut przy teście odtwarzania 4K. Ustawiłem też jasność na 50% i wyłączyłem łączność podczas grania. To imponujące, a na co dzień trudno jest zabić MacBooka Pro.

Mogłem z łatwością korzystać z 13-calowego MacBooka Pro przez cały dzień użytkowania lub około 18 godzin pełnego użytkowania, a laptop może pozostawać w trybie uśpienia przez kilka dni.

Więcej recenzji

Filmy

Leave a Comment