Rekrut z klasy 2023 nr 1 QB Arch Manning zobowiązał się do Teksasu

Rekrutacja najlepszego rozgrywającego Łuk Manningarzadkie zderzenie talentu, rodowodu i możliwości urzeka futbol uniwersytecki od lat.

Manning zakończył fabułę w czwartek po południu, zobowiązując się do Teksasu przed rywalami, do których należały Georgia, Alabama, LSU, Clemson i Virginia.

Podczas gdy Manning od dawna uważany jest za najlepszego gracza w klasie 2023, rodzina nadal jest zdeterminowana, aby starać się, aby jego rekrutacja była jak najmniejsza. Jego Instagram jest prywatny i nie brał aktywnego udziału w możliwościach związanych z nazwiskiem, wizerunkiem i wizerunkiem. Ale zawsze było to trudne, biorąc pod uwagę rodowód rodziny i to, jak duży wpływ na losy programu ma ich decyzja.

Manning nawet użył swojego pierwszy tweet ogłosić ogłoszenie, na zweryfikowanym koncie na Twitterze z biografią, która mówi po prostu „uczeń szkoły średniej”.

Manning jest siostrzeńcem Eli i Peyton Manning, wnukiem Archiego Manninga i synem byłego łapacza Ole Miss Cooper Manning. Jest gwiazdą rozgrywającego w Isidore Newman High School w Nowym Orleanie — rzucając na 5731 jardów i 72 przyłożenia w ciągu pierwszych trzech lat licealnej piłki nożnej — i od czasów college’u jest uważany za najlepszego kandydata.

Wszelkie wiadomości o rozgrywającym miały ogromny wpływ na świat rekrutacji. Zaangażowanie kolegi z drużyny Manninga i bliskiego przyjaciela z liceum, trzygwiazdkowy tight end Will Randlewzbudził zainteresowanie, ponieważ stanowił wskaźnik tego, gdzie Manning może się pochylać.

Jego zaangażowanie w Teksas oznacza, że ​​Arch Manning wytycza własną ścieżkę i być może ponownie łączy się z rodzinnymi korzeniami SEC. Rodzina Manningów ma silne powiązania z Ole Miss i Tennessee, a Arch Manning może zostać SEC jako pierwszy rozgrywający Teksasu w 2025 roku, kiedy Longhornowie mają zadebiutować na konferencji.

To zobowiązanie reprezentuje pierwszego debiutanta Teksasu numer 1 w ogólnej klasyfikacji w erze ESPN 300 (od 2006 roku) i pierwszego rozgrywającego w pierwszej dwudziestce od czasu Garretta Gilberta w 2009 roku. gracze oczekujący, że przyciągnie ich talent taki jak Manning.

Ten ruch oznacza ogromną wygraną dla trenera Teksasu Steve’a Sarkisiana, zwłaszcza po pierwszym sezonie 5-7, w którym przegrał u siebie z Kansas. Decyzja Manninga potwierdza, że ​​Sarkisian jest jednym z najlepszych korepetytorów rozgrywających w kraju, a Teksas jest miejscem docelowym rozgrywania. Sarkisian jest graczem Longhorns i trenował rozgrywających, takich jak Tua Tagovailoa, McJones i Matta Leinarta.

Sarkisian miał również dwa przejazdy jako trener NFL, z Raiders i Falcons. Przygotowanie Arch Manninga do NFL było jedną z głównych motywacji Mannings w procesie rekrutacji.

Rodzina Manning nawiązała również silną więź z trenerem rozgrywającym z Teksasu, AJ Milwee, który odegrał dużą rolę w zapewnieniu mu komfortu podczas wysłania go do Austin.

Posunięcie Manninga daje Teksasowi jeden z najbardziej solidnych i konkurencyjnych pokoi rozgrywających w kraju. Longhornowie mają transfer z Ohio State Quinn ewersktóry był powszechnie uważany za najlepszego rozgrywającego w klasie 2021. Mają też utalentowanych rozgrywających w Malik Murphynowicjusz ESPN 300 w klasie 2022 oraz Mapa Hudsonktóry był drugim debiutującym rozgrywającym ESPN w klasie 2020.

Jak dobry jest Manning? Trener, który go zwerbował, powiedział ESPN, że prawdopodobnie nadal byłby graczem nr 1 w swojej klasie, gdyby jego nazwisko było inne niż Manning.

– Ma dużą rękę – powiedział trener. „Jest o wiele bardziej mobilny, niż wszyscy myślą. Nie jest jak Manning, który nie może się ruszać. Potrafi wydostać się z kłopotów. Nie jest posągiem w kieszeni. Grał w koszykówkę i potrafi wskakiwać.

„To prototypowy dzieciak, który dobrze widzi boisko. Nie będzie podejmował złych decyzji, nie eskaluje złych zagrań i naprawdę prowadzi atak”.

Manning zyskał reputację miłośnika piłki nożnej na siłowni. Największym uderzeniem w niego jest poziom rywalizacji w szkole średniej, ponieważ na studiach nastąpi gwałtowna korekta. Ale trenerzy, którzy zwerbowali Manninga, byli zszokowani jego etyką pracy, ponieważ przyjął szczegóły.

„To, co zrobiło na mnie wrażenie, to to, że żyje pod presją” – powiedział trener. „Musi żyć z tą presją i radzić sobie z tym wszystkim. To może być dla niego dobra zmiana. Robił to przez całą swoją karierę w liceum. Żadna scena nie będzie zbyt duża”.

A w przypadku Teksasu zobowiązanie daje Longhornom możliwość budowania namiotów przed ich podróżą do SEC. Texas został pokonany 40-21 w Arkansas w zeszłym roku – barometr tego, jak daleko musi zajść program, aby konkurować ze środkiem stawki na konferencji.

Leave a Comment