Reżyser Final Fantasy XVI chce wstrząsnąć serialem epickimi bitwami z potworami

To, czym Naoki Yoshida jest najbardziej podekscytowany w Final Fantasy XVI to bitwy eikon.

Rozmawiając z KrawędźYoshida, reżyser gry, wyjaśnił, jak wstrząsające, zapierające dech w piersiach i przedłużające się bitwy między niektórymi z największych i najpopularniejszych potworów z serii, które pojawiły się w tym najnowszym wpisie dla jednego gracza bez remake’u od 35 lat. -stara seria JRPG.

Przywołania – aka espers, aka eons, aka eidolons, aka GF (lol), a teraz eikons – są integralną częścią serii Final Fantasy, reprezentując rodzaj opcji „rozbicia szyby w nagłych wypadkach” podczas walki. Przez lata gracze mieli nad nimi różne poziomy kontroli z mocą wzywania ich do jednorazowego wielkiego jak w Final Fantasy VII oraz IXwyślij im polecenia bezpośrednio, jak w Final Fantasy X, lub wezwać ich jako sojuszników bojowych NPC, jak w FFXII. Ale Final Fantasy XVI wydaje się oferować więcej do przywołania walki, niż po prostu pojawienie się dużego kolesia, który pobije dla ciebie innych kolesi.

Zdjęcie: Square Enix

„Mamy te epickie bitwy przywołań i przywołań” – powiedział Yoshida, przemawiając przez tłumacza. „I to nie tylko w przerywnikach filmowych. Gracze będą mogli faktycznie uczestniczyć w tych bitwach i kontrolować swój własny eikon i doświadczać emocji od wewnątrz, a nie tylko z widoku z zewnątrz.

Eikonowie są sercem każdego zwiastuna, mediów i tradycji, jakie widzieliśmy Final Fantasy XVI jak dotąd, a skupienie się w grze na tych stworzeniach o ogromnej i niesamowitej mocy jest kluczem do wizji Yoshidy.

” Rozważamy Final Fantasy XVI jak gigantyczna szybka kolejka górska, która zabierze graczy w ekscytującą przygodę zarówno w fabule, jak i w rozgrywce.

Final Fantasy jest w środku okresu “gorącego lata Garuda”. Final Fantasy XIV nadal cieszy się światową popularnością, ponieważ fani z niecierpliwością czekają na przybycie nie tylko źródło kryzysu przerobić ale uruchomienie druga rata Remake Final Fantasy VII trylogia. Nie ma znaczenia, czy jesteś pojedynczym graczem, czy MMO Final Fantasy wentylator, dobrze jesz. Ale przybycie XVI ponownie wzbudza obawy co do zdolności Square Enix do stworzenia udanego i oryginalnego tytułu Final Fantasy dla jednego gracza.

Obraz bohatera Final Fantasy XVI, Clive'a Rosefielda, stojącego na tle płomieni

Zdjęcie: Square Enix

Nudny tytuł Nieznajomy z nieba: Final Fantasy Origin sprawił, że fale były dziwaczna gra „zgrzytaj zębami, ale rozbij obóz” poza tradycyjnym formatem RPG akcji, ale nie odniosła powszechnego sukcesu. Dodatkowo, Final Fantasy XV był sukcesem komercyjnym, ale krytyczną porażką nękaną przez opóźnienia, zmiany zakresuzmiany platformy i zmiany kierunku stworzyć niechlujną mieszankę gry (choć posypane kilkoma naprawdę genialne momenty, które definiują serial) z prawie całkowicie nie do obrony tylną połową.

Wejść XVIYoshida i jego zespół byli świadomi utrzymujących się problemów FFXVprodukcja.

„Jedną z pierwszych rzeczy, które zrobiliśmy na początku Final Fantasy XVI Rozwój, gdy byliśmy jeszcze małym zespołem, najpierw koncentrował się na rodzaju systemu gry, który posiadaliśmy” – powiedział Yoshida. „A kiedy już to mieliśmy, sfinalizowaliśmy scenariusz i narrację”.

Rezultatem, jak mówi Yoshida, jest gra, w którą można obecnie w pełni grać od początku do końca, miejmy nadzieję, że bez obaw potrzebujesz treści do pobrania lub książki aby wypełnić luki lub lepiej wyrazić historię gry po fakcie.

Fani są zachwyceni, że XVI w sposób, w jaki mogły nie być dla innych Final Fantasy gry z powodu Yoshidy. Jest ważny powód, dla którego Square Enix udało się uratować Final Fantasy XIV ledwie grywalnego bałaganu w doceniona przez krytyków gra to znaczy, jeszcze w zeszłym roku, jakże popularna sprzedaż i bezpłatne okresy próbne musiały zostać zawieszone, aby zmniejszyć przeciążenie serwerów. Chciałem wiedzieć, co, jeśli w ogóle, z jej sekretu FFXIV sos zrobił to FFXVI.

Ale Yoshida powiedział, że pracuje dalej Final Fantasy XVI nie wykorzystał zbytnio swojego doświadczenia z Final Fantasy XIV ponieważ są to dwie bardzo różne gry dla graczy, którzy chcą bardzo różnych rzeczy.

„Praca nad głównym tytułem i poznawanie kogo fani Final Fantasy są i to, czego ci fani oczekują od serii, okazało się najbardziej wartościowe” – powiedział Yoshida.

Yoshida wyjaśnił, że doświadczenie związane z tworzeniem tych gier jest jak różnica między maratonem a 100-metrowym sprintem. Jest maratończykiem, przyzwyczajonym do rozciągania historii, aby zainteresować fanów i ciągle grać, i musiał trenować, by tak rzec, biegać znacznie szybciej na znacznie krótszych dystansach.

„W porównaniu do gier MMO, w grach dla jednego gracza chodzi raczej o zapewnienie natychmiastowej satysfakcji” – powiedział. „To krótkie wybuchy ekstremalnego podekscytowania, a kiedy dochodzisz do mety, kończą się hukiem, który sprawia, że ​​ludzie myślą »Wow, to była świetna gra«”.

Yoshida nie jest jedyną osobą w FFXIV zespół nad którym pracuje FFXVI. Fani są równie zachwyceni widząc XIVkompozytor Masayoshi Soken pracować nad XVIjest muzyka. Zapytałem, czy Yoshida ma jakiś pomysł, jak Soken radzi sobie z nową misją.

Obraz uśmiechniętego monstrualnego eikona Tytana z Final Fantasy XVI

Zdjęcie: Square Enix

Final Fantasy XIV zawsze był uważany za Final Fantasy park rozrywki i pozwolił na wiele różnych stylów muzycznych” – powiedział Yoshida. “Final Fantasy XVIjest jednak bardziej skoncentrowanym doświadczeniem, mocno zakorzenionym w Clive Rosefield i jego podróży. W związku z tym wyobrażałem sobie bardziej skoncentrowane wrażenia, jeśli chodzi o muzykę.

Yoshida podzielił się tym, że Soken zwierzył mu się, że tak naprawdę ma trudności z przystosowaniem się do pracy nad grą dla jednego gracza.

„Skupienie się na temacie było dla niego bardzo trudne” – powiedział Yoshida. „Minęło dużo czasu, odkąd musiał to robić i nie być w stanie robić tego, czego chce”.

Yoshida myśli, że Final Fantasy XVI jest dla niego rodzajem większości. Opowiadał o swoim czasie grania pierwszego Final Fantasy jako dziecko io tym, jak jego wyobraźnia sprawiała, że ​​czuł się, jakby grał w filmie. Teraz, przy wszystkich postępach technologicznych, nie musi już polegać na swojej wyobraźni.

„Oglądam finał Fantazja XVI Jak wziąć najlepszą część filmu i najlepszą część gry i połączyć je w naprawdę interaktywny rodzaj gry/filmu” – powiedział. „Najbardziej ekscytującą częścią tworzenia tej gry były eikons z rozmiarem i skalą ich bitew. Kiedy byłem dzieckiem, grałem Final Fantasy Iz jego pikselową grafiką, tak sobie wyobrażałem, że będzie wyglądał, a możliwość zobaczenia go teraz była naprawdę ekscytująca.

Leave a Comment