Rob Gronkowski ogłasza odejście z NFL

To już drugi raz, kiedy Gronkowski przeszedł na emeryturę z NFL, odwiesił buty w Nowej Anglii po grze w latach 2010-2018 z Patriotami, zanim wrócił w 2020 roku, aby zagrać dwa sezony z Buccaneers.

Gronkowski, 33 lata, pisanie w mediach społecznościowych„Chcę podziękować całej pierwszej klasy organizacji Buccaneers za niesamowity bieg, ufając, że wrócę do gry i pomogę zbudować drużynę mistrzowską. Teraz wrócę do domu starców, odchodząc od piłki nożnej z podniesioną głową wiedząc, że dałam mu wszystko, co miałam, dobre lub złe, za każdym razem, gdy wychodziłam na boisko.

„Przyjaźnie i relacje, które nawiązałem, będą trwały wiecznie i doceniam każdego z moich kolegów z drużyny i trenerów za danie z siebie wszystkiego.

Podczas swoich 11 sezonów w NFL Gronkowski był częścią czterech drużyn, które wygrały Super Bowl, trzy razy z Patriotami i ponownie z Buccaneers.

„Rob to prawdziwy profesjonalista, który zostawił nam wszystko na boisku w ciągu ostatnich dwóch sezonów i pomógł stworzyć kulturę mistrzostwa w naszym budynku” – powiedział dyrektor generalny Tampa Bay. Jason Licht powiedział.

Gronkowski ma na swoim koncie dwa rekordy Super Bowl — większość przyjęć w karierze na tym stanowisku.

Jego 92 przyłożenia w karierze plasują się na trzecim miejscu w historii NFL wśród tight endów, ustępując tylko 116 Antonio Gatesowi i 111 Tony’emu Gonzalezowi, chociaż Gronkowski rozegrał znacznie mniej gier (143) niż Gates (236) i Gonzalez (270).

Gronkowski grał każdy sezon NFL z rozgrywającym Tomem Bradym. Ten duet ma 90 przyłożeń w sezonie regularnym, co czyni go drugim najbardziej płodnym tandemem podania/łapania w historii NFL, zaraz po zadziwiających 112 przyłożeniach Peytona Manninga i Marvina Harrisona.

Leave a Comment