Rodzice Archiego Battersbee, brytyjskiego chłopca w śpiączce, przegrali walkę o utrzymanie go przy życiu

Komentarz

Rodzice 12-letniego chłopca z Wielkiej Brytanii, który trzy miesiące temu zapadł w śpiączkę po „katastrofalnym” urazie mózgu, przegrali apelację sądową, aby uniemożliwić lekarzom przerwanie leczenia podtrzymującego życie.

Archie Battersbee został znaleziony nieprzytomny w swoim domu 7 kwietnia z “podwiązaniem” na szyi, jak wynika z dokumentów sądowych. Jego matka, Hollie Dance, powiedziała, że ​​myśli, że zakrztusił się, próbując wywołać wirusową modę online znaną jako „Wyzwanie zaciemnienia”.

Matka pozywa TikTok po tym, jak 10-latek umiera podczas próby „Blackout Challenge”

Lekarze w Royal London Hospital, gdzie chłopiec jest leczony, uważają, że jego mózg jest martwy, a jego ciało w końcu załamie się, nawet jeśli będzie kontynuowane podtrzymywanie życia.

Adwokat rodziców chłopca powiedział sądowi, że jego matka widziała, jak jej syn oddychał niezależnie od respiratora w piątek i sobotę, pisze Guardian. zgłoszone.

Według dokumenty sądowe, Dance poinformowała również, że pewnego razu poczuła, jak Archie ściska jej dłoń. Personel medyczny powiedział, że „nie widzi w nim oznak spontanicznego życia”, nawet podczas bolesnych zabiegów.

W rozmowie z dziennikarzami w poniedziałek przed Królewskim Trybunałem Sprawiedliwości w Londynie – gdzie trzech sędziów Sądu Apelacyjnego podtrzymał wcześniejsze orzeczenie sądu, że dalsze leczenie podtrzymujące życie nie leży w najlepszym interesie Archiego – Dance obiecała nie poddawać się walce.

„System nie powinien mieć prawa robić tego ludziom” – powiedziała. „Wszystko, o co prosiłem od pierwszego dnia, to czas. … To mój mały chłopiec i będę walczył tak mocno, jak tylko potrafię.”

Według amerykańskiego pozwu złożonego w maju przez matkę Nylah Anderson, wiele dzieci zmarło podczas Blackout Challenge po obejrzeniu go w TikTok. 10-letnia dziewczynka z Chester w Pensylwanii. Jej matka znalazła ją wiszącą w szafie i bliską śmierci w grudniu. Mała dziewczynka – opisywana przez tych, którzy ją kochali, jako cenny, kochający zabawę „motyl” – zmarła w szpitalu pięć dni później.

Inne zgony cytowane w pozwie obejmują: 14-letni chłopiec z Australii w kwietniu 2020 r. 10-letnia Włoszka w styczniu 2021 r 12-latek z Kolorado w kwietniu tego roku m.in 12-latek z Oklahoma w lipcu 2021 r.

Rzecznik TikTok powiedział wtedy The Washington Post, że „niepokojące »wyzwanie«, o którym ludzie najwyraźniej dowiedzieli się ze źródeł innych niż TikTok, dawno wyprzedziło naszą platformę i nigdy nie było trendem TikTok”.

Sir Andrew McFarlane, jeden z trzech sędziów w poniedziałkowym orzeczeniu brytyjskiego sądu, powiedział, że stan Archiego i „straszne położenie”, w którym on i jego rodzina byli, przyciągnęły szeroką uwagę mediów, w tym zdjęcie zrobione przed incydentem.

Jednak sędzia powiedział, że Archie „nie jest już chłopcem na zdjęciu”. Dodał, że 12-latek to „ktoś, kogo funkcje organizmu są teraz sztucznie podtrzymywane”.

Trzech sędziów sądu apelacyjnego powiedziało, że opóźnią zakończenie leczenia Archiego o 48 godzin – do 14:00 czasu lokalnego w środę – aby umożliwić jego rodzicom zwrócenie się do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka o rozpatrzenie sprawy.

Ojciec chłopca, Paul Battersbee, został zabrany do szpitala przed poniedziałkowym przesłuchaniem po ataku serca.

Jonathan Edwards przyczynił się do powstania tego raportu.

Leave a Comment