Rozwód Ruperta Murdocha i Jerry’ego Halla – NYT

91. Oscara — Vanity Fair — Beverly Hills, Kalifornia, USA, 24 lutego 2019 r. — Rupert Murdoch i Jerry Hall. REUTERS / Danny Moloshok

Dołącz teraz za BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

22 czerwca (Reuters) – potentat medialny Rupert Murdoch i aktorka Jerry Hall mają się rozwieść, podał w środę The New York Times, powołując się na dwie osoby zaznajomione z tą sprawą.

Murdoch poślubił Halla podczas skromnej ceremonii w centrum Londynu w marcu 2016 r. The Fox Corp (FOXA.O) Prezydent i jego była supermodelka żona często karmili brukowce, które opisywały ich ślub w Spencer House i uroczystości związane z obchodami 90. urodzin starszego Murdocha w zeszłym roku w Tavern on the Green w Nowym Jorku.

Rozwód Murdocha, jego czwarty, prawdopodobnie nie zmieni struktury własności firm, w których ma udziały, w tym Fox Corp, spółka-matka Fox News Channel i News Corp. (NWSA.O) wydawca Wall Street Journal, zgodnie z raportem.

Dołącz teraz za BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

91-letni Murdoch kontroluje News Corp i Fox Corp za pośrednictwem rodzinnego funduszu powierniczego z siedzibą w Reno w stanie Nevada, który posiada około 40% akcji z prawem głosu każdej z firm.

Bryce Tom, rzecznik Murdocha, odmówił komentarza. 65-letni przedstawiciel Halla nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz.

Miliarder, którego majątek Forbesa szacuje się na 17,7 miliarda dolarów, zbudował rozległe imperium medialne z aktywami na całym świecie. Sprzedał wytwórnie filmowe i telewizyjne Fox oraz inne aktywa rozrywkowe firmie Walt Disney Co. (DIS.N) w transakcji o wartości 71,3 miliarda dolarów osiągniętej w marcu 2019 r.

Murdoch był wcześniej żonaty z przedsiębiorcą Wendi Dengiem, z którym rozwiódł się w 2014 roku po 14 latach małżeństwa. Mają dwie córki. Rozstał się ze swoją drugą żoną, Anną Murdoch Mann, szkocką dziennikarką, z którą miał troje dzieci, w 1999 roku. On i jego pierwsza żona, Patricia Booker, była stewardesa, z którą miał córkę, rozwiedli się w 1966 roku.

Dołącz teraz za BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Reportaż Evy Mathews w Bengaluru i Dawn Chmielewski i Lisy Richwine w Los Angeles oraz Helen Coster w Nowym Jorku; Edytowanie przez Shounak Dasgupta i Lisę Shumaker

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Leave a Comment