Rupert Murdoch i Jerry Hall podobno przechodzą rozwód

Tytan mediów Rupert Murdoch oraz modelka i aktorka Jerry Hall rozwodzą się, według dwóch osób zaznajomionych z decyzją. Ludzie rozmawiali anonimowo tylko w sprawach osobistych.

Bryce Tom, rzecznik Murdocha, odmówił komentarza. Przedstawiciele pani Hall nie mogli od razu uzyskać komentarza.

Rozwód z Murdochem, jego czwartym, prawdopodobnie nie zmieni struktury własności firm, w których ma udziały, w tym firm macierzystych Fox News i Wall Street Journal. Udziały rodziny Murdoch w spółkach założonych przez Pana Murdocha znajdują się w ściśle zarządzanym funduszu powierniczym. Pan Murdoch dzieli prawa głosu w ramach tego trustu z czwórką najstarszych dzieci – Lachlanem, Elisabeth, Jamesem i Prudence – i zorganizował je tak, aby nigdy nie mógł zostać przegłosowany.

Jednak rozłam może odbić się echem w całym imperium biznesowym, które utrzymuje potężne wpływy w Ameryce i za granicą za pośrednictwem prawicowych marek informacyjnych, w tym Fox News Channel w USA, The Sun w Wielkiej Brytanii i Sky News w Australii.

Na początku małżeństwa doradcy rodzinni i krewni powiedzieli, że poświęca więcej czasu swojej nowej narzeczonej, robiąc miejsce dla swoich dzieci – co najważniejsze, jego ewentualnego wybranego następcy, Lachlana – aby zapewnić sobie pozycję na szczycie hierarchii korporacyjnej.

Niektóre osoby bliskie panu Murdochowi były zdziwione, gdy dowiedziały się o jego rozstaniu z panią Hall.

Pan Murdoch i pani Hall żonaty w marcu 2016 w stuletniej rezydencji w centrum Londynu. Pan Murdoch zaznaczył tę okazję przez ogłoszenie na Twitterze że przestanie publikować na platformie, nazywając siebie „najszczęśliwszym i najszczęśliwszym człowiekiem na świecie”.

Para październik-grudzień – pani Hall ma 65 lat, pan Murdoch 91 – sprawiła, że ​​para stała się stałym tematem rywalizujących tabloidów, a paparazzi regularnie przyłapują dwójkę uśmiechniętą szeroko na dziewiczej plaży, na zimowym stadionie piłkarskim lub w czarnym krawacie. otwarcie.

W zeszłym roku pani Hall wzięła udział w 90. przyjęciu urodzinowym Murdocha w Tavern on the Green, eleganckiej restauracji w Central Parku, według jednego z uczestników. Pani Hall uwielbiała pana Murdocha podczas uroczystości, w których uczestniczyli luminarze biznesu, sportu i polityki, powiedziała osoba.

Wcześniej Murdoch był żonaty z Wendi Dengiem, przedsiębiorcą i inwestorem, od 1999 do 2014 roku. W 1999 roku rozwiódł się ze swoją drugą żoną, Anną, byłą dziennikarką, po ponad trzech dekadach. Pierwszą żoną Murdocha była Patricia Booker, australijska modelka, z którą rozwiódł się w 1965 roku.

Pani Hall była wcześniej żoną piosenkarza Micka Jaggera, ale ich małżeństwo zostało unieważnione w 1999 roku.

Leave a Comment