Rupert Murdoch i Jerry Hall rozwodzą się po sześciu latach

Symbol zastępczy podczas wczytywania akcji artykułu

Rupert Murdoch, potentat, który kontroluje Fox News, Wall Street Journal i brytyjski tabloid Sun wśród wielu innych mediów, oraz była aktorka i modelka Jerry Hall, rozwodzą się po sześciu latach, według dwóch osób zaznajomionych z rozmowami.

To oznacza koniec czwartego i najkrótszego małżeństwa Murdocha. Para wzięła ślub w marcu 2016 roku, kiedy Murdoch miał 85 lat, a Hall 59, podczas ceremonii w Londynie, która wyglądała jak odważny mieszany portret rodzinny z jej dziećmi (którego ojcem jest Mick Jagger) i jego własnym (w tym obecny dyrektor generalny Fox Corp.) w międzyczasie.

Wiadomość o rozłamie została po raz pierwszy zgłoszona przez New York Times. Rzecznik Murdocha odmówił komentarza. Nie udało się skontaktować z rzecznikiem Halla.

Jako emisariusze z szalenie odmiennych światów celebrytów, para była przedmiotem niekończącej się fascynacji mediów. Wkrótce po ślubie Codzienna poczta powiedział “para nie mogła utrzymać uśmiechów na twarzach” na gali w Nowym Jorku. Po latach ta sama gazeta opublikowany paparazzi zdjęcia „romantycznej kolacji” w Londynie.

Od 2016: Jerry Hall i Rupert Murdoch wydają mi się naprawdę dobrą parą

Ale małżeństwo Murdocha z Hallem i tak udało się uniknąć większości tabloidowych tarć, które nękały jego poprzedni związek z Wendi Dengiem. Deng, były pracownik News Corp, który spotkał Murdocha na imprezie firmowej, uderzył protestującego, który rzucił mu ciastem z musem podczas przesłuchania parlamentarnego w Wielkiej Brytanii w 2011 roku. zaufanie, które kontroluje imperium medialne jego rodziny, aby zrobić miejsce dla swoich dwóch córek z Dengiem. Mniej więcej w tym samym czasie Lachlan Murdoch, najstarszy syn Murdocha, a następnie spadkobierca, opuścił rodzinny interes i wrócił do Australii; od tego czasu powrócił jako kluczowy przywódca Imperium Murdochów.

Murdoch rozwiódł się ze swoją drugą żoną, Anną, byłą dziennikarką, w 1999 roku po 32 latach małżeństwa i trójce dzieci. Miał jedno dziecko ze swoją pierwszą żoną Patricią Booker, z którą był żonaty w latach 1956-1967.

Chociaż rozwód z Hallem raczej nie wpłynie na zaufanie, osoby bliskie starszemu Murdochowi szukają sposobu, w jaki może to wpłynąć na jego zainteresowanie biznesem. Jeden z nich spekulował, że może być bardziej skłonny do większego zainteresowania biznesem dwóch kontrolowanych przez jego rodzinę firm.

Chociaż Murdoch sprzedał większość swojego imperium za 71 miliardów dolarów Disneyowi w 2019 roku, dzięki swoim placówkom pozostał niesamowitą obecnością w mediach i polityce. Był częstym nieoficjalnym doradcą byłego prezydenta Donalda Trumpa, chociaż zdystansował się od Trumpa przed wyborami w 2020 roku; związek pary jeszcze bardziej ucierpiał po tym, jak Murdoch Fox News przewidywał, że Trump stracił Arizonę, co nastąpiło podczas kampanii wyborczej zanim inne serwisy informacyjne pójdą w ich ślady.

Hall, pochodzący z Teksasu, był jednym z najważniejszych modeli lat 70., zanim wystąpił w kilku rolach aktorskich z lat 80., a także w połowie jednej z najbardziej efektownych par jet-set w tym czasie. Jednak jej dwuletni związek z Jaggerem zakończył się w 1999 roku, kiedy złożyła pozew o rozwód – a brytyjski sąd przyjął argument Jaggera, że ​​ich ślub w 1990 roku na Bali nigdy nie był prawnie wiążącą ceremonią. Podczas gdy tabloidy spekulować że Hall otrzymał tylko niewielką część fortuny Jaggera w momencie ich anulowania, ich prawnicy wydali wspólne oświadczenie, w którym stwierdzono, że „osiągnięto wzajemnie akceptowalną ugodę prawną i finansową”.

Leave a Comment