Sha’Carri Richardson przeżywa oszałamiającą porażkę na Mistrzostwach USA

Symbol zastępczy podczas wczytywania akcji artykułu

Dążenie do reprezentowania Stanów Zjednoczonych na międzynarodowej imprezie po tracąc swoje miejsce na igrzyskach olimpijskich W zeszłym roku Sha’Carri Richardson doznał niesamowitej porażki w czwartek na Mistrzostwach USA w Lekkoatletyce, kiedy nie udało mu się wyjść z biegu wstępnego na 100 metrów.

Richardson zajęła piąte miejsce z czasem 11,31, znacznie wolniej niż 10,85, które opublikowała na początku tego miesiąca, jednocześnie zajmując drugie miejsce w klasyfikacji generalnej na 100 m podczas spotkania w Nowym Jorku.

W Eugene w stanie Oregon, gdzie odbywają się mistrzostwa kraju, trzech najlepszych zawodników zapewnia sportowcom miejsce w drużynie USA na mistrzostwa świata. To wydarzenie, które odbędzie się również w Eugene’s Hayward Field, odbędzie się w przyszłym miesiącu.

Richardson wciąż może zakwalifikować się do mistrzostw świata, zajmując miejsce w pierwszej trójce kobiet na 200 metrów, z których pierwsza runda odbędzie się w sobotę. Wygrała 200m na ​​spotkaniu w Nowym Jorku z czasem 22.38.

Na zeszłorocznych próbach olimpijskich w USA, które również odbyły się w Eugene, Richardson przebiegł 100 m w czasie 10,86 za wygrać wydarzenie i uczynić ją faworytką do medalu na Igrzyskach w Tokio później tego lata. Jednak po wykryciu marihuany w jej systemie jej wynik został unieważniony i otrzymała jednomiesięczne zawieszenie, co uniemożliwiło jej konkurowanie w setce w Tokio. Zawieszenie Richardson skończyło się na czas, by mogła w końcu wystartować w sztafecie 4×100 na igrzyskach olimpijskich, ale była… nie wybrano do drużyny USA.

Po opuszczeniu igrzysk olimpijskich Sha’Carri Richardson pozostaje na swoim pasie

Po nieudanej próbie zakwalifikowania się w czwartek w biegu na 100 metrów, Richardson przeciśnięty przez strefę mieszaną i odmówił rozmowy z mediami.

22-latka z Dallas, Richardson, stała się natychmiast gwiazdą zarówno dzięki występowi na zawodach olimpijskich, jak i uderzającej osobowości, w tym pewnej postawie i przyciągającemu wzrok wyglądowi. Po tym zdobyła sympatię wielu fanów wyjaśnianie że użyła marihuany, aby poradzić sobie z druzgocącą śmiercią matki. Dwóch członków Komisji Nadzoru Izby Reprezentantów, Jamie Raskin (D-Md.) i Alexandria Ocasio-Cortez (D.Y.), napisali list do głównych agencji antydopingowych, wzywając je do ponownego rozważenia zasad i okoliczności, które doprowadziły do zawieszenia Richardsona.

Na spotkaniu w Nowym Jorku Richardson okazał się zawsze bardzo popularna postać wśród fanów.

„Nie pozwólcie mediom, nie pozwólcie ludziom, nie pozwólcie firmie, żeby próbowały was powstrzymać od błyszczenia, bo błyszczycie” – powiedziała grupie młodych kibiców (zgodnie z Powiązana prasa). „Jesteśmy światłem”.

Jego drugie miejsce w Nowym Jorku było jego drugim z rzędu na dużej imprezie, po podobnym występie w maju na Prefontaine Classic w Eugene. Richardson zanotował w tym wydarzeniu czas 10,92, ale czwartkowy sprint na tym samym torze przyniósł znacznie gorszy wynik.

Jego czas 11.31 był dziewiątym najwolniejszym spośród 31 zawodników. Aleia Hobbs, lat 26, pobiegła najszybciej z czasem 10.88 i była członkinią srebrnego medalu kobiet USA 4x100m w Tokio. Szesnaście zawodniczek zakwalifikowało się w czwartek do półfinału biegu na 100m kobiet, który odbędzie się w piątek.

Leave a Comment