Shaquille O’Neal nie chciał, aby jego syn Shareef znalazł się w drafcie NBA

Syn Shaquille’a O’Neala, Shareef O’Neal, wziął udział we wtorek w treningu przed NBA Draft w obiekcie Lakers wbrew woli ojca.

Shaq – którego koszulka Lakers z numerem 34 została wycofana przez zespół w 2013 roku – wolał, aby jego 22-letni syn został w szkole, ale Shareef upiera się, że jest gotowy do skoku w NBA.

„Wpadamy w ten proces”, najmłodszy ONeal powiedział dziennikarze we wtorek – dwa dni przed draftem NBA 2022 – w ośrodku treningowym Lakers, dodając, że nie polegał na swoim ojcu w kwestii wskazówek podczas całego procesu.

Shareef, as jego ojciec, uczęszczał do LSU, ale miał zupełnie inną historię niż jego ojciec. Zagrał w sumie 37 meczów w ciągu trzech sezonów z UCLA i LSU z powodu wielu problemów zdrowotnych – i średnio 11 minut, trzy zbiórki i 2,6 punktu na mecz. On miał operację na otwartym sercu podczas pierwszego roku studiów (grudzień 2018) w UCLA i został wykluczony z kontuzji stopy i kostki podczas swoich dwóch sezonów w LSU.

Shareef O’Neal podczas G League Elite Camp 2022 17 maja 2022 r.
NBAE przez Getty Images

„Chciał, żebym została w szkole. Chciałem to poprawić” – powiedział Shareef o swoim ojcu – który dominował w LSU, zanim został numerem 1 w Orlando w drafcie NBA 1992. „Wie, że pracuję z zespołami. Ale nie będę kłamać, nie rozmawialiśmy o tym. Po prostu przez to przechodzę. Nie ćwiczył przed poborem; po prostu od razu przeszedł do sedna [Orlando Magic]więc to inna wersja.

„Więc nie chciał, żebym to zrobiła i wiem, że prawdopodobnie nie chce, żebym to powiedziała, ale przepraszam”. Oboje jesteśmy dorośli, damy radę.

Shaq nie ukończył studiów przed wstąpieniem do NBA, ale ostatecznie wrócił do LSU, aby ukończyć studia. Później uzyskał tytuł magistra online na Uniwersytecie w Phoenix i doktorat na Uniwersytecie Barry.

Lakers nie mają wyboru w drafcie NBA 2022 w czwartek wieczorem, ale nadal prowadzą treningi przed draftem z młodymi talentami, w tym Jordan Hall (St. Joseph’s), Cole Swider (Syracuse), Orlando Robinson (Fresno State), Kyler Edwards (Houston) i Isaiah Whaley (UConn).

Shaquille O'Neal podczas Festiwalu Muzyki Balowej Governors w Citi Field 11 czerwca 2022 r.
Shaquille O’Neal podczas Festiwalu Muzyki Balowej Governors w Citi Field 11 czerwca 2022 r.
Getty Images na Bal Gubernatorów

„Czuję, że on i ja mamy teraz zupełnie inną historię” – powiedział Shareef, zapytany, czy odczuwa presję ze strony dziedzictwa ojca. „Doświadczyłem rzeczy, których on nie doświadczył. Był numerem 1 w drafcie. Musiałem się tu dostać. Musiałem dużo pracować. Przez ostatnie cztery lata musiałem przechodzić przez różne trudności – urazy stóp, operacje serca – i nie wydaje mi się, żebym był w jego cieniu.

O’Neal – napastnik o długości 6 stóp i 10 cali, ważący 215 funtów – wziął udział w obozie dla potencjalnych klientów G League Elite w zeszłym miesiącu.

„Czułem się, jakbym na studiach nie miał wystarczających możliwości. Na studiach nie czułem się sobą” – powiedział. “[The invite] otworzyło mi wiele drzwi. … Czuję, że naprawdę mnie to przywróciło i pokazało trochę, co potrafię. A kiedy zacząłem dostawać telefony od zespołów, żebym ćwiczył, pomyślałem: „Człowieku, to właśnie chcę robić”. To znaczy, jestem tutaj, jest tuż przede mną, więc śmiało. Więc kontynuowałem pracę. »

Shareef O'Neal podczas G League Elite Camp 2022 17 maja 2022 r.
Shareef O’Neal podczas G League Elite Camp 2022 17 maja 2022 r.
NBAE przez Getty Images

O’Neal powiedział, że Shaqowi „w ogóle nie podobał się ten pomysł”, kiedy jego syn postanowił zagrać w NBA. Jest całkiem możliwe, że Shareef nie zostanie powołany w czwartek wieczorem i będzie musiał awansować w lidze jako wolny agent.

„To do bani, że nie podoba mu się ten pomysł, ale jestem dorosłym mężczyzną, mam 22 lata, mogę podejmować własne decyzje” – powiedział Shareef. „To było tuż przed moją twarzą. Nie cofam się przed tym. Pójdę po to, jeśli to zobaczę. Taka jest moja budowa. Biorę wszystko tak samo. ta sama droga.

„Oczyszczenie było tuż przede mną, bycie zdrowym było tuż przede mną i poszedłem na to. Nie wycofuję się przed nikim. Wiem, że jest legendą NBA, wiem, że jest moim tatą, ale to było tuż przede mną, musiałem po niego iść. Więc czy mu się to podoba, czy nie, to naprawdę nie powstrzyma mnie przed robieniem tego, co chcę robić.

Shaquille O'Neal po tym, jak został wybrany numerem 1 w drafcie NBA z 1992 roku.
Shaquille O’Neal po tym, jak został wybrany nr 1 w drafcie NBA 1992.
NBAE przez Getty Images

Shareef pojawił się w obiekcie Lakers, gdzie nosił numer 6 podczas treningu przed draftem.

„Miejmy nadzieję, że LeBron [James] nie złość się” – powiedział. „Miałam jego [No. 6] koszula treningowa.

Leave a Comment