SteelSeries wprowadza swoje regulowane przełączniki mechaniczne do kompaktowych klawiatur

Seria stali Apex Pro Mini oraz Apex Pro Mini Wireless to para nowych kompaktowych klawiatur mechanicznych z regulowanymi przełącznikami, funkcja, która uczyniła SteelSeries poprzednią pełną wersją Apex Pro 2019 jedna z najlepiej działających klawiatur do gier. Pro Mini kosztuje 179,99 USD (219,99 EUR), a Pro Mini Wireless kosztuje 239,99 USD (279,99 EUR).

Obie klawiatury wykorzystują nowe przełączniki OmniPoint 2.0 firmy SteelSeries, które są ulepszoną wersją przełączników OmniPoint stosowanych w oryginalnym Apex Pro. W przeciwieństwie do tradycyjnych przełączników mechanicznych, które wykorzystują metalowe styki do rejestracji naciśnięcia klawisza, te liniowe przełączniki OmniPoint wykorzystują czujniki magnetyczne z efektem Halla, co oznacza, że ​​mogą dokładnie wykryć, jak daleko został wciśnięty przełącznik.

Apex Pro Mini.
Obraz: Seria stalowa

SteelSeries Apex Pro Mini Wireless.

Bezprzewodowy Apex Pro Mini.
Obraz: Seria stalowa

SteelSeries używa tych przełączników, aby oferować wspaniałe funkcje. Na początek możesz dostosować punkt, w którym aktywują się jego przełączniki i zarejestrować naciśnięcie klawisza. Przełącznik OmniPoint 2.0 może zarejestrować naciśnięcie o skoku od 0,2 mm do 3,8 mm, co stanowi poprawę w porównaniu z zakresem od 0,4 mm do 3,6 mm oferowanym przez oryginalne przełączniki OmniPoint. (Chociaż to trochę mniej niż co) konkurencyjny producent klawiatur Wooting oferty z własnymi przełącznikami aktywowanymi magnetycznie, które można regulować w zakresie od 0,1 mm do 4,0 mm). Gracze mogą chcieć ustawić przełącznik, aby uruchamiał się w momencie, gdy zaczyna być wciskany, podczas gdy maszynistki mogą chcieć zmniejszyć liczbę naciśnięć błędnych klawiszy, zmuszając ich do czekania na pełne naciśnięcie przed uruchomieniem.

Możesz także przypisać wiele poleceń do jednego przełącznika w Apex Pro Mini i Apex Pro Mini Wireless. Przykłady podane przez SteelSeries obejmują pół naciśnięcie przełącznika, aby chodzić, ale pełne naciśnięcie, aby uruchomić w grze lub pół naciśnięcie, aby wyposażyć granat i pełne naciśnięcie, aby go rzucić. Przełączniki OmniPoint 2.0 są zaprojektowane tak, aby wytrzymać 100 milionów naciśnięć klawiszy, co Cherry obiecuje w swoich liniowych przełącznikach MX Red.

Obie klawiatury używają 60% kompaktowego układu, co oznacza, że ​​nie mają wiersza funkcji, klawiatury numerycznej, a nawet klawiszy strzałek pełnowymiarowych klawiatur, takich jak Apex Pro. Może to być zaletą dla graczy korzystających z myszy i klawiatury, którzy będą mieli więcej miejsca na biurku, aby poruszać myszą, ale z mojego doświadczenia wynika, że ​​jest to mniej korzystne dla wydajności biurowej. Na przykład konieczność używania skrótu klawiaturowego w celu uzyskania dostępu do klawiszy strzałek to koszmar w programie Excel.

Przełączniki aktywowane magnetycznie są rzadkością w klawiaturach bezprzewodowych, tak bardzo, że producent klawiatury Hephboard twierdzi, że niedawno ogłoszony H1-Hera (który jest obecnie finansowanie na Kickstarterze) to „pierwsza na świecie bezprzewodowa klawiatura”, która z nich korzysta. SteelSeries Apex Mini Wireless może łączyć się bezprzewodowo z komputerem za pomocą dołączonego bezprzewodowego klucza sprzętowego 2,4 GHz lub przez Bluetooth. Żywotność baterii jest oceniana na 30 godzin z kluczem sprzętowym lub 40 godzin z Bluetooth w domyślnym profilu oświetlenia.

Inne funkcje obejmują nasadki klawiszy z dwoma uchwytami z błyszczącymi legendami wykonanymi z wytrzymałego tworzywa PBT, odłączane kable USB-C w obu modelach oraz oświetlenie RGB poszczególnych klawiszy.

Leave a Comment