Tesla dostaje propozycję budowania przemysłu „od końca do końca” w Indonezji od Jokowi

Prezydent Indonezji Joko „Jokowi” Widodo przedstawił Tesli kompleksową branżę. Zaproponował, aby Tesla zaczął od wytapiania metalu do produkcji akumulatorów, a następnie do produkcji samochodów.

„Odbyliśmy wiele dyskusji, zwłaszcza o tym, jak Tesla może budować swoją branżę od początku do końca, od początku do końca, zaczynając od odlewni, a następnie budować przemysł katodowy i prekursorowy, budować baterie do pojazdów elektrycznych, budować baterie litowe. [and] następnie fabryka pojazdów. Wszystko w Indonezji, bo to bardzo skuteczne. To właśnie zaproponowałem” – powiedział prezydent Indonezji.

Jokowi powiedział CNBC że Elon Musk wysłał zespół Tesli do Indonezji sześć tygodni temu „aby sprawdzić potencjał niklu, aby sprawdzić aspekty środowiskowe, ale zespół samochodowy nie przybył”.

Musk wpadł na pomysł, że Tesla w przeszłości zaryzykowałby wydobycie. Na początku tego roku skomentował rosnące ceny litu i zasugerował, że Tesla może bezpośrednio wydobywać i rafinować lit, jeśli koszty się nie poprawią.

Podczas rozmowy o zyskach za pierwszy kwartał Musk powiedział, że Tesla rozważa wydobycie i rafinację litu, ponieważ może to być czynnik ograniczający cele firmy.

Pomimo zainteresowania wydobyciem i rafinacją litu, Tesla wydaje się być zainteresowany Fabryki niklu w Indonezji. W zeszłym miesiącu indonezyjski minister gospodarki morskiej i inwestycji Luhut Pandjaitan powiedział, że zespół Tesli odwiedził kilka zakładów przetwórstwa niklu.

Rząd Indonezji zaproponował również fabrykę pojazdów elektrycznych o rocznej zdolności produkcyjnej 500 000 samochodów do Tesli, zasilany ze źródeł odnawialnych. Pandjaitan powiedział, że Indonezja nie chce być tylko agentem [for Tesla EVs] ale także producent Tesli.

Zespół Teslarati byłby wdzięczny za wiadomość od Ciebie. Jeśli masz jakieś rady, skontaktuj się ze mną pod adresem maria@teslarati.com lub przez Twitter @Writer_01001101.

Tesla dostaje propozycję budowania przemysłu „od końca do końca” w Indonezji od Jokowi

Leave a Comment