„Test flamingów” ujawnia prawdopodobieństwo śmierci w ciągu 7 lat

Życie to kwestia równowagi.

Osoby w średnim wieku, które nie mogą utrzymać równowagi na jednej nodze przez 10 sekund, mają znacznie zwiększone ryzyko śmierci w ciągu siedmiu lat. znaleziono nowe badanie.

Naukowcy poprosili 1702 Brazylijczyków w wieku od 51 do 75 lat, aby wykonali krótki test fizyczny, a następnie śledzili ich stan zdrowia w kolejnych latach.

Badanie opublikowane w Brytyjski Dziennik Medycyny Sportowej W środę mówi, że prosty test powinien być uwzględniony podczas corocznego badania fizykalnego, ponieważ dostarcza „przydatnych informacji dotyczących ryzyka śmiertelności u mężczyzn i kobiet w średnim i starszym wieku”.

W ramach tak zwanego „testu flamingów” każdy uczestnik został poproszony o stanie boso na jednej nodze, a drugą uniesioną w powietrzu, jakby imitował jednego z ptaków w kolorze gorącego różu. Musieli także trzymać głowę prosto i ręce prosto po bokach przez 10 sekund.

Według jednego z badań, osoby w średnim wieku, które nie mogą utrzymać równowagi na jednej nodze przez 10 sekund, mają znacznie zwiększone ryzyko śmierci w ciągu siedmiu lat.
Getty Images/iStockphoto
Każdy uczestnik został poproszony o stanie boso na jednej nodze, a drugą uniesioną w powietrzu, jakby przypominał flaminga.
Każdy uczestnik został poproszony o stanie boso na jednej nodze, a drugą uniesioną do góry, z obydwoma rękami po bokach i wysoko uniesioną głową.
Getty Images/iStockphoto

Spośród 1702 uczestników 20% nie było w stanie ukończyć testu.

Nic dziwnego, że test stał się trudniejszy z wiekiem. Tylko 5% uczestników w wieku od 51 do 55 lat nie przeszło testu flaminga, a liczba ta wzrosła do 54% w przypadku osób w wieku od 71 do 75 lat.

Naukowcy odkryli, że oprócz bycia starszymi osoby, które nie przeszły testu, częściej miały nadwagę i trzy razy częściej chorowały na cukrzycę.

Naukowcy nazwali wyzwanie
Naukowcy nazwali wyzwanie „testem flaminga” ze względu na pozę, jaką muszą przyjąć uczestnicy.
Getty Images/iStockphoto

Po średnim okresie obserwacji wynoszącym siedem lat zmarło 7% uczestników. Co znamienne, 17,5% osób, które nie zdały testu, znalazło się wśród zmarłych, w porównaniu do zaledwie 5% osób, które zdały test.

Naukowcy doszli do wniosku, że istnieje „o 84% wyższe ryzyko śmiertelności z jakiejkolwiek przyczyny” u osób, które nie są w stanie wykonać testu Flamingo, „nawet jeśli inne potencjalnie mylące zmienne, takie jak wiek, płeć i BMI… zostały wzięte pod uwagę”.

„Regularnie potrzebujemy… postawy na jednej nodze, aby wysiąść z samochodu, wejść lub zejść po schodach lub schodach itp. Brak tej zdolności lub strach przed zrobieniem tego jest prawdopodobnie związany z utratą autonomii, a zatem mniej ćwiczeń i zaczyna się kula śnieżna”, autor badania, dr Claudio Gil Araújo z kliniki medycyny ćwiczeń CLINIMEX w Rio de Janeiro. Janeiro, powiedział CNN.

Badanie przyciągnęło powszechną uwagę w mediach społecznościowych, a ludzie zainteresowali się Twitterem, aby podzielić się swoimi przemyśleniami.

Naukowcy doszli do wniosku, że istnieje
Naukowcy doszli do wniosku, że istnieje „o 84% wyższe ryzyko śmiertelności z jakiejkolwiek przyczyny” u osób, które nie zdały testu, „nawet jeśli inne potencjalnie mylące zmienne, takie jak wiek, płeć i „BMI… zostały wzięte pod uwagę”.
Getty Images/iStockphoto

„Z łatwością zdaj test flaminga. Wygląda na to, że utknęliście ze mną na kolejne 7 lat.” arogancki użytkownik Twittera raduje się.

Jednak inni twierdzili, że test był zbyt ogólny i nie uwzględniał różnych niuansów, które mogły wpłynąć na wyniki.

“Ile osób ze stwardnieniem rozsianym i wieloma innymi schorzeniami patrzy na test Flamingo i śmieje się. Wielu z nas nie było w stanie tego zrobić od lat i nadal tu jesteśmy.” napisał sceptyk.

Leave a Comment