„Thor: Love and Thunder”: Jak Natalie Portman urosła o dziewięć cali

Do “Thor: Miłość i grzmot“, Natalie Portman nie tylko powraca jako Jane Foster – genialna astrofizyk i była dziewczyna asgardyjskiego wojownika Thora (Chris Hemsworth) – ale jako Mighty Thor, superbohaterka Jane, gdy wchodzi w posiadanie mistycznego młota Mjolnira.

Zostanie bohaterem Marvel Studios oznaczało, że Portman pracował z trenerem przez 10 miesięcy przed i podczas kręcenia filmu, aby budować masę mięśniową w sposób, o który nigdy wcześniej nie był proszony.

„Zdecydowanie przytyłem tak, jak nigdy wcześniej” – podzielił się Portman przez Różnorodnośćhistoria z okładki. „Zdajesz sobie sprawę, »Och, podróżowanie po świecie w taki sposób musi być takie inne«”.

Portman oznacza to dosłownie. Oprócz tego, że ramiona i ramiona są tak napompowane, jak to możliwe, Portman’s Mighty Thor ma również 6 stóp wzrostu, czyli prawie 10 cali wyższy niż rzeczywisty wzrost Portmana.

„Jako kobieta o wzroście metr osiemdziesiąt i nie wiem, czy zostanę obsadzona ponownie dla postaci o wzroście metr osiemdziesiąt” — powiedział Portman ze śmiechem. „Naprawdę doceniam to, że ludzie widzieli mnie jako duża”.

Do dziś nikt nie wymyślił, jak aktor może bezpiecznie wydłużyć swoje ciało, więc reżyser Taika Waititi i jego zespół musieli wymyślić, jak doprowadzić Portman do odpowiedniej wysokości do scen, w których chodziła ze swoimi partnerami. Okazało się, że ich rozwiązanie jest tak mało zaawansowane technologicznie, jak tylko film Marvela.

„Przetestowaliśmy scenę, zobaczyli ścieżkę, a potem zbudowali ścieżkę, która była stopą nad ziemią lub cokolwiek, a ja po prostu szedłem po niej” – wyjaśnił Portman.

Kiedy Różnorodność Zapytany współgwiazdkę Portman, Tessę Thompson – która ponownie wciela się w rolę Walkirii z „Thor: Ragnarok” z 2017 roku – o proces embiggen Portman Mighty Thor, aktorka natychmiast wybuchnęła śmiechem.

„Nazywali to talią, ale w zależności od akcentu czasami brzmiało to jak coś innego”, wspomina Thompson. „Ponieważ wszyscy jesteśmy dziećmi”.

„To był właściwie jeden z naszych żartów na temat biegania” – powiedział Portman, po czym poderwał się z krzesła z uśmiechem. Zaczęła demonstrować, w jaki sposób Hemsworth wykrzywiał swoje ciało, aby przejść przez most podczas kręcenia filmu, nie przerywając kroku. „Chris powinien…” powiedziała, po czym spróbowała zrobić duży krok, trzymając głowę w górze. Zaśmiała się: „Oni wszyscy powinni płynąć moim pokładem!”

Doświadczenie zostania superbohaterem Marvela dało także Portmanowi nowe spojrzenie na to, co Hemsworth musiał robić przez ponad dekadę, aby zachować swoją asgardyjską sylwetkę.

„To dość intensywny i dość zdyscyplinowany styl życia, aby uzyskać ten wygląd” – powiedziała. „Chris pracuje tak, tak ciężko. Po prostu ciągle, za każdym razem, gdy ma przerwę, musi zrobić jakiś trening. … To także posiłki, sauny, kąpiele lodowe i sen, a wszystko po to, aby wszystko poszło dobrze. Praca na pełny etat!

Leave a Comment