Tim Cook daje najjaśniejszą wskazówkę, że Apple buduje słuchawki

Prezes Apple Tim Cook pozuje do portretu obok linii nowych MacBooków Air, gdy wchodzi do Steve Jobs Theatre podczas konferencji Apple Worldwide Developers Conference (WWDC) w kampusie Apple Park w Cupertino w Kalifornii 6 czerwca 2022 roku.

Chris Tuite | AFP | Obrazy Getty

Jabłko Dyrektor generalny Tim Cook niedawno dał potwierdzenie, że Apple buduje słuchawki.

Cook został zapytany w niedawnym wywiadzie z China Daily Stany Zjednoczone to, jego zdaniem, jest kluczowym czynnikiem dla rozszerzonej rzeczywistości (AR), aby odnieść sukces na rynku konsumenckim.

„Jak być może wiesz, jestem niesamowicie podekscytowany AR. A najważniejsze dla każdej technologii, w tym AR, jest umieszczenie ludzkości w jej centrum” – powiedział. AR do firmy.

Następnie opisał dotychczasową pracę Apple w kosmosie, która skupiała się na aplikacjach AR na iPhone’a i iPada, po czym dodał: „Myślę, że wciąż jesteśmy na bardzo wczesnym etapie ewolucji tej technologii. ”. Nie ekscytuj się możliwościami, które widzieliśmy w tej przestrzeni, i bądź na bieżąco, a zobaczysz, co mamy do zaoferowania”.

AR lub „rzeczywistość mieszana” opisuje technologię, która nakłada obrazy generowane komputerowo na widoki świata rzeczywistego, w przeciwieństwie do rzeczywistości wirtualnej lub VR, która całkowicie zanurza widza w świecie generowanym komputerowo.

To jeden z najjaśniejszych przykładów tego, jak Cook przyznał, że Apple pracuje nad czymś większym. Chociaż obecne aplikacje mogą być przydatne do takich rzeczy, jak mapowanie pokoju lub sprawdzanie, czy nowy mebel pasuje, wydaje się bardziej prawdopodobne, że Apple zbudował bibliotekę i narzędzia dla programistów do tworzenia aplikacji do czegoś takiego jak kask.

Bloomberg powiedział w maju że Apple niedawno zaprezentował swój zestaw słuchawkowy AR / VR na pokładzie Apple, a firma planuje ogłosić to już pod koniec tego roku, chociaż może wpaść w przyszły rok. Z tego samego raportu wynika, że ​​Apple planuje sprzedaż słuchawek w 2023 roku.

Apple podobno dogania wiele innych dużych firm technologicznych, zwłaszcza Metaktóra zmieniła swoje imię z Facebooka w zeszłym roku na ją odnowione skupienie o zanurzaniu użytkowników w wirtualnych światach znanych jako „metaverse” i Microsoft, który po raz pierwszy wprowadził swoje okulary Hololens AR w 2016 roku.

Leave a Comment