Tim Cook jest coraz mniej nieśmiały w kwestii zestawu słuchawkowego AR firmy Apple

Tim Cook ogłosił, że Apple pracuje nad produktem rozszerzonej rzeczywistości (AR) w wywiad z mediami państwowymi Chiny codziennie, mówiąc fanom RA, aby „byli na bieżąco, a zobaczysz, co mamy do zaoferowania”. Odczytuje to jako bezpośrednią wskazówkę, że firma pracuje nad jakimś rodzajem zestawu słuchawkowego, o którym podobno od lat – chyba że, oczywiście, ludzie będą podekscytowani jego użyciem. ARKit aplikacje na swoich telefonach.

W klipie zwrócono naszą uwagę za pomocą 9to5Mac, ankieter pyta Cooka, jakie według niego są kluczowe czynniki sukcesu produktu rozszerzonej rzeczywistości. Cook odpowiada, mówiąc, że „nie może być bardziej podekscytowany” AR, mimo że jest „na samym początku” ewolucji.

Cook mówił o rozszerzonej rzeczywistości dziesiątki razy podczas swojej kadencji jako dyrektor generalny Apple i posunął się tak daleko, że nazwał się fanem technologii „numer jeden”. Zgodził się również, że rozszerzona rzeczywistość jest „niezwykle ważną częścią przyszłości Apple”, a kiedy firma ogłosił swoje AR APICraig Federighi powiedział, że technologia była „głęboką” zmianą. Ale chociaż te komentarze jasno wskazywały, że Apple działa w kosmosie, nie były obietnicami, że Apple dostarczy urządzenie AR.

Od lat krążą pogłoski, że Apple pracuje nad zestawem słuchawkowym AR, a nawet zestawem słuchawkowym do rzeczywistości rozszerzonej / wirtualnej, a ze wszystkiego, co zebraliśmy w tym czasie, jest miał gorączkowy proces projektowania. Obecnie urządzenie jest traktowane jako samodzielna jednostka, z komputerem zasilającym zintegrowany zestaw słuchawkowy. Analiza Ming-Chi Kuo powiedział, że chip zestawu słuchawkowego będzie tak potężny, jak te, które napędzają komputery Mac.

Ostatnie doniesienia sprawiają wrażenie, że kask jest już prawie gotowy. Pracuje na swoim systemie operacyjnym o nazwie Reality OS, przyśpieszonywedług Bloomberga płyta musiała przetestować sprzęt w zeszłym miesiącu.

Mimo to komentarz Cooka niekoniecznie jest dowodem na to, że słuchawki Apple są tuż za rogiem. W marcu Apple mówi wyraźnie nadchodziło ogłoszenie Apple Silicon Mac Pro. Wielu ludzi, ja w zestawie, byli pewni, że oznaczało to, że zobaczymy go na WWDC w czerwcu. Ale myśl przewodnia pojawiła się i zniknęła, a Apple nie pokazywało swojej wysokiej klasy maszyny. Mówię, że chociaż Apple wydaje się nieco otwierać na temat produktów, które ma w leju, z pewnością wciąż nas zgaduje.

Leave a Comment