Tłoki wymieniają Jeramiego Granta z Blazerami: dlaczego zawarli umowę, a potem

Nadszedł sezon Troy Weaver.

The Tłoki Dyrektor generalny obraca się i handluje, odkąd został wielkim szefem Detroit w 2020 roku. Całkowicie zmienił skład w mniej niż dwa lata, całkowicie pozbywając się wszystkich graczy, którzy byli tam, kiedy go odziedziczył.

W środę, na nieco ponad 24 godziny do draftu NBA w 2022 roku, Weaver sprzedał swój pierwszy poważny transfer jako dyrektor generalny Detroit.

Źródła mówią Atletyzm Pistons wymienili weterana napastnika dotacja na słomę w Portland o wybór w pierwszej rundzie 2025, przez Milwaukee. Detroit zamieni również wybór nr 46 na 36. wybór Trailblazers w czwartkowym drafcie, jednocześnie odzyskując własny wybór z drugiej rundy 2025, który należał do Portland, podają źródła. Wreszcie, Pistons otrzymają najkorzystniejszą z ofert drugiej rundy Trail Blazers i Pelicans w 2026 roku.

Transakcja otwiera Ay-Ton miejsca na czapkę dla Pistons. (Widzisz, co tam zrobiłem?) Przed transakcją, Detroit wkroczyło w sezon z około 30 milionami dolarów w kapitalizacji, która była jednym z liderów ligi. Po transakcji Pistons mają około 43 miliony dolarów. Według źródeł, Detroit powinno zdecydowanie dążyć Feniks słońca wielki człowiek i numer 1 w 2018 roku Deandre Ayton na wolnym rynku. Pistons mogą również spojrzeć na blok handlowy, aby wykorzystać tę przestrzeń limitu, jeśli Ayton zostanie w Phoenix lub wyląduje gdzie indziej.

Jednak Detroit nie musi wykorzystywać całej przestrzeni czapki, którą zebrało w tym okresie poza sezonem. Możliwe, że Pistons siedzą spokojnie, akceptują złe kontrakty i zbierają więcej aktywów. Kluczem jest tutaj elastyczność, której organizacja nie miała w ostatnich latach. Blake GriffinMartwe pieniądze zniknęły z ksiąg, a Detroit ma kilku intrygujących młodych graczy, wyróżnionych przez zeszłoroczny numer 1 nr 1 Cade Cunninghami ma kilka dróg do naśladowania, aby stworzyć odpowiedni produkt w Motor City.

Teraz z powrotem. Powszechnie oczekiwano i krążyły plotki, że Grant przywróci przynajmniej los na poziomie loterii w umowie. To oczywiście nie miało miejsca, a źródła mówią, że ta umowa jest najlepszą ofertą, jaką Pistons otrzymali na Grant, sięgającą nawet lutowego terminu rozliczeniowego. Przed terminem handlu i poza sezonem omówiono inne potencjalne transakcje według źródeł. Ale jeśli chodzi o konkretne oferty na stole, była to najlepsza, jaką Detroit otrzymało za usługi Granta, który kwalifikuje się do przedłużenia tego lata.

Ponieważ projekt z 2022 roku dzieli zaledwie dzień, handel Granta wydaje się sygnalizować, że Keegan Murray z Iowa jest poważnie rozważany przy piątym wyborze Detroit, jeśli jest dostępny. Jednak Jaden Ivey z Purdue i Bennedict Mathurin z Arizony pozostają w grze. Możliwe też, że gdyby Pistons zdołali zapewnić usługi Aytona w tym okresie poza sezonem, Izajasz Stewart lub trzeci rok do przodu Sadiq Bey może wypełnić pustkę przekazywania mocy. Ponownie, Detroit stworzył kilka opcji dla siebie w przyszłości.

Nadal trudno jest przewidzieć, jaki będzie następny ruch Weavera, ale wydaje się, że Pistons nie zrobią nic dramatycznego na froncie handlowym w ciągu najbliższych 24 godzin. Możliwe jednak, że Detroit, biorąc pod uwagę obfitość kapsli, może wrócić do późnej loterii, jeśli gracz taki jak, powiedzmy, Jalen Duren z Memphis wypadnie poza pierwszą dziesiątkę. Charlotte chcąc się ruszyć, wybierz nr 13 lub 15, jeśli drużyna jest gotowa do walki Gordon HaywardUmowa. Pistons mają środki, aby wykonać taką transakcję, jeśli zechcą.

Na pozór handel Granta, weterana w kwiecie wieku, sygnalizuje, że Pistons będą nadal spowalniać tę odbudowę. To nie jest to regułą. Dodanie kogoś takiego jak Ayton sprawia, że ​​Detroit jest bardziej konkurencyjne w krótkim okresie. Ponadto posiadanie miejsca na kapsle, aby dokonać wymiany dla bardziej doświadczonego gracza, wymaga również tury.

Po raz pierwszy od dłuższego czasu Pistons mają wiele ulic, którymi mogą zejść, aby zbudować coś istotnego. Odzyskanie elastyczności i uzyskanie intrygujących perspektyw dzięki poborowi i wymianie handlowej było dwoma celami Weavera na początku jego kadencji. W niecałe trzy lata dyrektor generalny zrobił jedno i drugie.


Powiązane czytanie

Harfiarka: Ranking Jerami Grant’s Trade w Portland

(Górne zdjęcie Jerami Granta: Zdjęcie: Brian Sevald/NBAE via Getty Images)

Leave a Comment