Tony Siragusa, były zawodnik NFL i drugorzędny dziennikarz, umiera w wieku 55

Tony Siragusa, charyzmatyczny obrońca, który pomógł poprowadzić silną obronę Baltimore do tytułu Super Bowl, zmarł. Miał 55 lat.

Baltimore Ravens, dla których Siragusa grał przez pięć sezonów, powiedziały, że Siragusa zmarł „niespodziewanie” w środę rano. Przyczyna śmierci nie została podana od razu.

New Orleans Saints kontra Tampa Bay Buccaneers – 5 listopada 2006 r.
Tony Siragusa jako reporter z linii bocznej podczas meczu NFL pomiędzy New Orleans Saints a Tampa Bay Buccaneers 5 listopada 2006 r.

Al Messerschmidt/Getty Images


„To naprawdę smutny dzień”, powiedział agencji telewizyjnej Siragusa Jim Ornstein w wywiadzie dla Associated Press. „Tony był kimś więcej niż moim klientem, był częścią rodziny. Moje serce kieruję do bliskich Tony’ego”.

Siragusa, znana jako „Gęś”, grał siedem sezonów z Indianapolis Colts i pięć z Ravens. Drużyna Baltimore w 2000 roku wygrała Super Bowl za obronę, w skład której wchodzili Siragusa, Ray Lewis i Sam Adams.

„To trudne. Kocham Goose jak brata”, Lewis powiedział w środę w oświadczeniu, dodając: „Był jedyną w swoim rodzaju osobą, która sprawiła, że ​​poczułeś się ważny i wyjątkowy. Nigdy nie możesz zastąpić takiego mężczyzny. “

Właściciel Indianapolis Colts, Jim Irsay, napisał na Twitterze: „Gęś spędził 200 lat bawiąc się w 55! Był jednym z najsilniejszych fizycznie graczy, jakich widziałem od 50 lat. W Grecji zadano jedno pytanie pod koniec swojego życia; Czy miał pasję? W przypadku Tony’ego… Tak, miał!!”

Siragusa był popularny wśród fanów ze względu na jego optymistyczną osobowość, co pomogło mu również szybko przejść do nadawania po karierze.

Siragusa przybył do Baltimore jako wolny agent w 1997 roku i połączył siły z Adamsem, aby stworzyć imponujący tandem defensywnych wślizgów. W mistrzowskim sezonie Kruków 2000, mierzący 6 stóp i 3 cale, ważący 340 funtów Siragusa zajął szóste miejsce wśród obrońców Baltimore z 75 wślizgami.

„To był zaszczyt i przywilej stanąć w kolejce obok Tony’ego Siragusa” – powiedział Adams w oświadczeniu po wiadomościach o śmierci Siragusa. „Sprawiał, że gra była zabawna i był prawdziwym konkurentem. Nasz pokój D-line był wyjątkowy na boisku i poza nim. Niech odpoczywa spokojnie, a Bóg błogosławi i utrzymuje jego rodzinę”.

Siragusa zakończył karierę z 22 workami.

Wiadomość o śmierci Syragusa nadeszła w tragiczny już dla Kruków dzień. The Śmierć Jaylona Fergusona26-letni obrońca z Baltimore został ogłoszony dzisiaj.

„To wyjątkowo smutny dzień dla Baltimore Ravens” – powiedział właściciel Steve Bisciotti. „Doceniamy wszystkich, którzy wyrazili swoje wsparcie dla naszych zawodników, trenerów i personelu”.

Siragusa był gwiazdą futbolu i zapaśnikiem w szkole średniej Davida Brearleya w New Jersey. Następnie grał w kolegiacie w Pittsburghu, gdzie miał reputację zamieszania na długo przed swoją karierą w NFL.

„Gdybym chciał nauczyć się piosenki w szkole, poszedłbym do Notre Dame lub Penn State” – powiedział kiedyś. „Chcę zabijać ludzi na boisku piłkarskim. Dlatego przyjechałem do Pitt”.

Siragusa przed podpisaniem kontraktu z Indianapolis wyszedł z projektu, ale udowodnił, że jest zwycięzcą mistrzostw w NFL. Potem przybrał swoją postać na antenie, pracując dla relacji Foxa w NFL.

„Jego niezrównana pasja do piłki nożnej uczyniła go jedną z najbardziej charyzmatycznych osobowości, jakie kiedykolwiek wkroczyły na grilla lub przed kamerą” – powiedział Fox Sports w oświadczeniu. „Gęś był naturalny w swojej zdolności do łączenia sportu i jego graczy z fanami na całym świecie”.

Siragusa grał także w serialu HBO „Rodzina Soprano” i prowadził programy w Discovery Channel i DIY Network.

– Tony był naprawdę większy niż życie, na boisku i poza nim – powiedział Pat Narduzzi, obecny trener Pitta. Grał w tę grę z pasją i bez wytchnienia. Chociaż nie był powołany, przez 12 lat dobrze prosperował w NFL. Jego postpiłkowe życie zaprowadziło go do wielu miejsc, ale nigdy nie zapomniał o Pitcie. Zawsze mogliśmy na niego liczyć najlepiej nagrana rozmowa motywacyjna z naszymi chłopakami przed naszymi największymi grami”.

Leave a Comment