Trail Blazers stawiają na plusy dzięki selekcji Sharpe

Trail Blazers wybrało zaangażowanie w Kentucky, Shaedona Sharpe’a z numerem 2022 nr 7 Projekt NBA. Sharpe, który nie grał w meczu z Kentucky w zeszłym sezonie, jest jedną z największych zagadek loterii w ostatnich latach. Pomimo tej niepewności Sharpe jest uważany za jednego z najbardziej utalentowanych sportowców w całej klasie draftu 2022.

Jeśli szukasz tradycyjnego raportu harcerskiego, przedstawiłem Sharpe’a w profil przedszkicowy w kwietniu. Biorąc pod uwagę wyjątkowo małą wielkość próbki akcji Sharpe’a w grach, nie jestem w stanie rozwinąć tej analizy. Zamiast tego spójrzmy na to, co zostało powiedziane o Sharpe przez dwóch ekspertów ds. poboru.

Jonathan Givony z ESPN szczegółowo opisał występ Sharpe’a podczas jego profesjonalnego dnia w zeszłym miesiącu. Według Givony, oceniający talenty mieli trudności z wypracowaniem konsensusu co do zalet Sharpe’a po tym pokazie.

Informacje zwrotne ze szkolenia były zróżnicowane. Kilka zespołów z pierwszej dziesiątki stwierdziło, że zostały zachwycone ogólnym poziomem talentu Sharpe’a, podczas gdy inne wyraziły nadzieję, że zobaczą inne elementy jego gry, a mianowicie jego pierwszy krok i umiejętność strzelania punktami, ponieważ wciąż nie wiedzą wystarczająco dużo. na nim, aby dokonać dokładnej oceny tego, jak może wyglądać jego kariera. Drużyny w składzie Sharpe’a będą mu się bliżej przyglądać w nadchodzących tygodniach podczas prywatnych treningów, co powinno zapewnić większą jasność co do tego, w jaki sposób jest gotowy do pomocy drużynie NBA i gdzie może spodziewać się, że usłyszy jego imię w nocy draftu.

W lutym, przed dołączeniem do Blazers, Mike Schimtz połączył siły z Givonym, aby szczegółowo opisać potencjał Sharpe’a w NBA. w funkcji dla ESPN. Było jasne, że Schimtz i Givony wierzyli w talent Sharpe’a.

Rozmiary, postura, dynamika, dynamiczne strzelanie i ogólny instynkt Sharpe’a czynią go jednym z najbardziej utalentowanych kandydatów w tej klasie draftu, ponieważ ma wszystko, czego oczekują drużyny NBA na swoim stanowisku, ze znaczną siłą gwiazdy do rozwoju. długoterminowy. Jest powód, dla którego był uważany za gracza nr 1 w swojej klasie w szkole średniej, zanim zdecydował się na przeklasyfikowanie i wczesne zapisanie się do Kentucky. W ciągu ostatnich 15 lat żaden pracownik nr 1 w rankingu Recruiting Services Consensus Index (RSCI) nigdy nie został wybrany poza pierwszą dziesiątką, przy czym większość została wybrana z pierwszej trójki. Nic w Sharpe nie sugeruje, że jego sprawa powinna być inna. Zespoły NBA uważają go za pewny wybór w loterii, a potencjalnie nawet w pierwszej piątce, w zależności od tego, jak reszta tej klasy radzi sobie w ciągu najbliższych czterech miesięcy.

Po zebraniu Ricky O’Donnell z SB Nation wyjaśnił, że Sharpe jest graczem o wysokim potencjale, z wieloma niewiadomymi i zamiłowaniem do kontestowanych ujęć.

Sharpe jest tajemniczym człowiekiem dla tej klasy po tym, jak zapisał się w środku sezonu Kentucky jako Następny rok Nr 1 i postanawia nie grać. Ma świetną ramę jak na strzelca strzeleckiego na prawie 6’6 z rozpiętością skrzydeł 7 stóp. Ma śmieszną zdolność skakania i może wyprowadzać gry daleko poza krawędź. Posiada również miękki dotyk z trzech punktów. Co jeszcze robi Sharpe? Kto wie. Jego debiut w NBA upłynie cały rok od jego ostatniego meczu. Pojawią się poważne pytania o wyczucie Sharpe’a w grze, o to, jak tłumaczy się defensywnie i jakim jest podającym. Wyglądało na to, że zbyt często zadowalał się mocnymi strzałami przeciwko poziomowi szkoły średniej, mimo że te strzały często trafiały. Mimo to przyznajemy temu wyborowi wysoką ocenę ze względu na zestaw narzędzi Sharpe’a. Przy odpowiedniej ilości cierpliwości i rozwoju Sharpe może ostatecznie stać się naprawdę dobrym graczem, który robi rzeczy, których nie można nauczyć. To fajny zamach w górę Blazerów, nawet jeśli jest to ryzykowny ruch.

Opierając się na rankingach sprzed draftu, z pewnością wygląda na to, że Blazers wybrali najlepszego dostępnego gracza na 7. miejscu. Sharpe i Dyson Daniels trenowali w Portland przed draftem. W końcu Blazerowie postanowili rzucić kostką na Sharpe’a.

Z Sharpe’em w folde, Summer League będzie obowiązkowym punktem programu telewizyjnego. Mamy nadzieję, że te wycieczki dostarczą pewnego wglądu w korzyści Sharpe i potencjalny harmonogram w przyszłości.

Ukryta wartość drugiej rundy

Po zamianie wyboru nr 46 z Nuggets na wybór z drugiej rundy z 2024 r., Blazers dodali do swojego draftu, wybierając napastnika Colorado Jabari Walkera. Walker, syn dziesięcioletniego weterana NBA Samaki Walkera, wypełnił arkusz statystyk podczas swojego pobytu w Pac-12.

Walker jest notowany na 6’8″ z rozpiętością skrzydeł 6’11” po pomiarach w kombajnie w zeszłym miesiącu. Użył tej ramy wewnątrz łuku podczas drugiego roku studiów. Walker to elitarny zawodnik zarówno po stronie ofensywnej, jak i defensywnej. Według Notatki z KenPomOdbicie defensywne Walkera zakończyło się na 11 miejscu w kraju.

Wraz ze swoją pracą na planszach, Walker średnio 14,6 punktu na mecz przy 46,1% strzelaniu z boiska. Walker to praktyczna podkładka dystansowa do podłogi, która jest miękka w dotyku, co wskazuje, że może osiągnąć wyższy poziom w tym obszarze. W ubiegłym sezonie wykonał 34,6% swoich trzypunktowych prób w poprzednim sezonie. Zachęcony tą produkcją Walker zdobył miejsce w pierwszym zespole All-Pac-12 jako drugi student.

Idąc dalej, Walker to interesujący dwukierunkowy projekt z wyraźnymi umiejętnościami, które przekładają się na NBA.

Leave a Comment