Trener Tampa Bay Lightning Jon Cooper pyta, czy zwycięzca centrum lawinowego Colorado Avalanche Nazem Kadri powinien był liczyć

TAMPA, Floryda — Trener Tampa Bay Lightning, Jon Cooper, zorganizował krótką, pełną napięcia konferencję prasową po przegranej w środę wieczorem w czwartym meczu finałów Pucharu Stanleya, podczas której zakwestionował legalność środka lawiny Kolorado. Nazem Kadrizdobycie gola w dogrywce.

Cooper przez chwilę zachwycał się swoją miłością do NHL i podróżą swojego zespołu do mistrzostw Pucharu Stanleya, zanim skupił się na golu Kadriego 12:02 w dogrywce, co dało Avalanche prowadzenie w serii 3:1.

„Ten będzie kłuł o wiele bardziej niż inne, tylko dlatego, że brał… to było potencjalnie… nie wiem… to jest dla mnie trudne. Będzie mi trudno mówić Będę musiał porozmawiać. Porozmawiam jutro – powiedział. – Zobaczysz, co mam na myśli, kiedy zobaczysz zwycięskiego gola. A moje serce pęka dla graczy. Ponieważ prawdopodobnie powinniśmy nadal grać.”

Tym, Cooper przeprosił po zaledwie jednym pytaniu.

Spekulacje po meczu były takie, że Błyskawica myślała, że ​​Lawina miała sześciu łyżwiarzy na lodzie, zanim strzelił zwycięskiego gola. Ujęcia kamery ukazywały sześciu łyżwiarzy z Kolorado na lodzie, gdy Kadri podniósł podanie, wjechał w obszar i pokonał bramkarza Andriej Wasilewski za zwycięstwo 3-2.

Pytanie brzmiało, czy Nathan MacKinnon był wystarczająco blisko ławki Avalanche, aby zostać uznanym za „gracza na emeryturze”, gdy jego kolega z drużyny wskoczył na lód i wszedł do gry. Łyżwiarze muszą znajdować się w odległości 5 stóp od ławki i poza grą przed dokonaniem zmiany.

„Zbyt wielu mężczyzn na karze lodowej to osąd, który może wydać każdy z czterech urzędników na lodzie”, powiedział w oświadczeniu NHL Hockey Operations. „Po meczu, Hockey Operations spotkało się z czterema sędziami, zgodnie z ich zwyczajowym protokołem. Omawiając zwycięską bramkę, każdy z czterech sędziów wskazał, że podczas meczu nie widział zbyt wielu mężczyzn na lodzie”.

Zbyt wielu mężczyzn na lodzie popełnia przewinienia, których nie można sprawdzić, nawet po strzeleniu gola.

Podsycanie teorii spiskowych: NHL rozesłało zestawienie wyników do mediów, w których sześciu łyżwiarzy zapisało się do Avalanche na zwycięzcę gry Kadriego, a następnie zredagowało tę kartę wyników, aby wymienić pięciu łyżwiarzy inline.

NHL powiedział, że dodatkowy zawodnik, obrońca Erik Johnsonmógł znaleźć się w pierwszym zestawieniu wyników, ponieważ gracze zeskoczyli z ławki w świętowaniu po golu Kadriego.

Kadri wydawał się zdziwiony naganą Coopera po meczu.

„Nie jestem pewien, kim naprawdę był, co myślał, dlaczego nie powinno się to liczyć. Trochę mnie to dezorientuje” – powiedział Kadri, który zagrał swój pierwszy mecz w serii po cierpieniu kciuka. operacja w finale Konferencji Zachodniej. – Krążek trafił w siatkę, koniec historii, więc nie wiem, dlaczego miałby to powiedzieć.

Cooper rozpoczął swoją konferencję prasową od opowiedzenia o szybkim starcie swojego zespołu, po czym szybko wyjaśnił, jak trudna była walka o mistrzostwo Lightninga, jednocześnie krytykując system limitów wynagrodzeń w NHL.

Wiesz, kocham tę ligę. To najlepsza liga na świecie. Ludzie, którzy ją prowadzą, są niesamowici. ” powiedział.

„Wiesz, byłem częścią kilku bolesnych porażek i porażek z zespołami, które nas znokautowały, i byłem w grupie, która po prostu walczy i walczy i walczy. Finał Pucharu Stanleya z rzędu. I w czasach stabilizacji, kiedy… kiedy jest tak ciężko, a przepisy są przeciwko tobie, bo liga chce równorzędności. I lubię to w lidze. I to sprawia, że ​​jest to trudniejsze. I spójrz w tej drużynie, przez co przeszli i jakie walki miały miejsce. I wszyscy jesteśmy w tym razem. Zawodnicy, trenerzy, sędziowie, wszyscy.”

Gra 5 to piątek wieczorem w Denver. Drużyny z przewagą 3-1 w dogrywce mają rekord wszechczasów 298-31 (0,906), w tym 2-1 (0,667) w 2022 roku i 35-1 (0,972). ) zdobywa w finale Pucharu Stanleya.

Leave a Comment