Twórca Destiny 2 pozywa YouTubera o 7 milionów dolarów w związku z fałszywymi roszczeniami DMCA

Bungie prowadzi a Los 2 YouTuber, który rzekomo zemścił się na jego koncie, składając fałszywe roszczenia DMCA w imieniu Bungie przeciwko innym streamerom i samemu studiu. Pozew Bungie, złożony w sądzie federalnym w środędomaga się odszkodowania w wysokości co najmniej 7,6 miliona dolarów.

Skarga twierdzi, że Nicholas Minor, który streamował jako Lord Nazo, stworzył dwa fałszywe adresy Gmail, podszywając się pod personel CSC Global, firmy zarządzającej prawami autorskimi reprezentującej Bungie. Pozew mówi, że Lord Nazo wykorzystał te adresy w lutym, aby wysłać żądania usunięcia treści do YouTube 96, powołując się na: ustawa Digital Millennium Copyright Act 1998.

Wypłaty dotyczyły filmów zamieszczonych przez YouTuberów Nazywam się Byf (która ma 974 000 subskrybentów); Aztecross (615 000 subskrybentów) i Własne konto Bungie na YouTube. „Atak Minora wysłał fale uderzeniowe przez Los społeczności”, czytamy w skardze. „Twórcy treści opisali mrożący efekt, jaki fałszywe usunięcia miały na ich własną pracę, mówiąc: »Boję się tworzyć nowe filmy Destiny, nie mówiąc już o zatrzymaniu tych, które już nakręciłem«”.

Zgodnie z ustawą DMCA firmy takie jak YouTube są zobowiązane do usuwania treści opublikowanych przez użytkowników, które naruszają prawa autorskie należące do innych osób. Tak szeroki mandat pozwolił na nadużywanie przepisów prawa, z niektórymi składaniem oświadczeń DMCA na YouTube i w innych miejscach, aby udaremnić komercyjnym rywalom lub adwersarzom w mediach społecznościowych.

Skarga Bungie twierdzi, że Minor „wykorzystuje[ed] luka w zabezpieczeniach w procedurze YouTube DMCA, która pozwala każdemu twierdzić, że reprezentuje właściciela praw w celu usunięcia treści, bez żadnych realnych zabezpieczeń przed oszustwami.

Bungie powiedział, że Minor rozpoczął kampanię odwetową po tym, jak sam otrzymał żądania usunięcia od DMCA w grudniu 2021 r. związane z przesłaniem ścieżki dźwiękowej z 2015 roku. Przeznaczenie: Porwany Król. „Dziewięćdziesiąt sześć razy Minor wysłał powiadomienia o usunięciu zgodnie z ustawą DMCA […] aby YouTube poprosił niewinnych twórców o usunięcie ich Przeznaczenie 2 filmy lub stanąć w obliczu ostrzeżeń o naruszeniu praw autorskich, zakłócając społeczność graczy, streamerów i fanów Bungie” – czytamy w skardze. „Z oczywistych powodów spowodowało to znaczne szkody reputacyjne i ekonomiczne Bungie”.

W marcu Bungie fani powiadomieni przez Twitter że wiedział o żądaniach usunięcia treści z powodu naruszenia praw autorskich i powiedział, że „NIE są one zabierane na prośbę Bungie ani naszych partnerów”. Skarga powołuje się na „Manifest” autorstwa Minora, również wysłany w tym miesiącu do społeczności Destiny, w którym przyznaje się do fałszywych wycofań.

„Manifest czyta się jak oklepany list od seryjnego mordercy ze złej powieści w stylu „spójrz do tego, do czego mnie zmusiłeś” – napisali prawnicy Bungie.

Pozew toczy się w Zachodniej Dzielnicy Stanu Waszyngton, gdzie znajduje się siedziba Bungie. W skardze Bungie zauważa, że ​​„pozwala graczom tworzyć filmy za pomocą Los rozgrywki” i przesyłać je do YouTube i innych serwisów, które zarabiają na treściach. Ale studio zastrzega sobie prawa własności intelektualnej i prawo do ich egzekwowania w przypadkach, gdy naruszony zostanie duch wytycznych dotyczących treści generowanych przez użytkowników. Masowe pobieranie górnika Król zabranyOST naruszyło te wytyczne, stwierdza skarga.

Pozew domaga się co najmniej 7,6 miliona dolarów, czyli 150 000 dolarów za każdy z 51 przypadków, w których Minor rzekomo naruszył zarejestrowane prawa autorskie Bungie poprzez wystosowanie fałszywych żądań usunięcia. Inne części pozwu domagają się nieokreślonych rzeczywistych i ustawowych odszkodowań, „aby wykazać, że poważne konsekwencje czekają na każdego, kto jest na tyle głupi, by […] zaatakować społeczność Bungie.

Leave a Comment