Twórca Sonic 3 potwierdza, że ​​Michael Jackson napisał muzykę do gry

Grafika z Sonic the Hedgehog 3 przedstawiająca Sonica stojącego na szczycie czerwonego dwupłatowca Tailsa, gdy unosi się nad kilkoma chmurami.

Jaki sposób na przekazanie wiadomości, co? Na Twitterze, Jeż Sonic twórca Yuji Naka powiedział głośno tę cichą część: zdecydowanie Michael Jackson, całkowicie skomponował muzykę do gry Sega Genesis z 1994 roku, jeż sonic 3. Niestety, Naka po potwierdzeniu, że ten odwieczny mit jest prawdziwym faktem, ze słodko-gorzkim ujawnieniem: utwory, nad którymi pracował Król Popu, zostały zastąpione w dopiero co wydanym Pochodzenie dźwięku zremasterować z Dźwiękowy 3. Tak, to rozczarowanie.

Od zawsze „rzekomo” i „rzekomo” był zaangażowany w problematyczny muzyk pop Dźwiękowy 3. Jackson miał bliski związek z Segą, w końcu użyczając swoich talentów w grach takich jak Moonwalker Michaela Jacksona beat ’em ups i rytmiczna gra akcji Przestrzeń kanału 5. Najwyraźniej Jackson został zatrudniony do Dźwiękowy 3rozwój komponowania muzyki, ale pozostawił projekt pozornie w ślad za 1993 zarzuty wykorzystywania dzieci i od tego czasu nie został zaksięgowany. Oczywiście Jackson kompozytor i dyrektor muzyczny Brad Buxer rozlał herbatę w 2009 roku, mówiąc, że jednym z możliwych powodów niewymienienia Jacksona było to, że „był niezadowolony z dźwięku wydobywającego się z konsoli”. Ale teraz mamy kolejną linię pod deklaracją Dźwiękowy sam twórca. Nie możesz uzyskać lżejszego cięcia niż to.

“Robić Sonic Origins Sonic 3 mieć inną piosenkę” – zakwestionował Naka w tweecie z 23 czerwca. Następnie odpowiedział na to pytanie, mówiąc: „O mój Boże, muzyka do Dźwiękowy 3 zmienił się, mimo że Sega Official wykorzystuje muzykę Michaela Jacksona.

Więc które utwory zostały zastąpione w Pochodzenie dźwiękuZremasterowany pakiet Segi z cztery pierwsze Dźwiękowy platformyi czym zostały zastąpione? GameXplain opublikował 21 czerwca świetne wideo, które wszystko wyjaśnia, ale TLDR to muzyka dla trzech obszarów gry – Carnival Night, Ice Cap i Launch Base – jest zupełnie inna w Pochodzenie dźwiękuDźwiękowy 3. Zamiast funkowych, rytmicznych i oczywiście kawałków Jacksona, które można znaleźć w oryginale, w tym remasterze otrzymujemy zremiksowane wersje piosenek użytych w pierwowzorze gry. Sonic 3 i Knuckles. Nie chodzi o to, że są złe. Brzmią głównie jak muzyka z windy.

Kiedy dotarłem do komentarza przez Twitter DM, Naka wysłała Moje pudełko poniższy tweet z napisem „Szkoda, że ​​muzyka dla Dźwiękowy 3 został zmieniony.”

Kotaku has reached out to Sega for comment.

There you have it. Michael Jackson composed music for Sonic 3. It’s a shame, because the tracks Jackson wrote aren’t just the danceable tunes he’s known for, but their thumping energy also matched the game’s frenetic speed. But it’s understandable too that Sega might not want to have the game associated with such a sussy musician, especially in light of 2019’s Leaving Neverland documentary.

Leave a Comment