Urzędnicy ds. zdrowia publicznego w Wielkiej Brytanii ogłaszają incydent związany z wirusem polio | Paraliż dziecięcy

Urzędnicy ds. zdrowia publicznego ogłosili krajowy incydent po rutynowym monitorowaniu ścieków na północy i wschodzie Londyn po raz pierwszy znalazł dowody na przenoszenie wirusa polio przez społeczność.

Wielka Brytania Zdrowie Agencja bezpieczeństwa (UKHSA) poinformowała, że ​​w lutym odpady z oczyszczalni ścieków Beckton w Newham dały pozytywny wynik na wirusa polio pochodzącego ze szczepionki i od tego czasu wykryto więcej pozytywnych próbek.

Nie zgłoszono żadnych przypadków choroby ani związanego z nią paraliżu, a ryzyko dla ogółu społeczeństwa jest uważane za niskie, ale urzędnicy zdrowia publicznego wezwali ludzi do upewnienia się, że oni i ich rodziny są na bieżąco ze szczepieniami przeciwko polio w celu zmniejszenia ryzyka szkód . .

„Wirus polio wywodzący się ze szczepionek ma potencjał do rozprzestrzeniania się, szczególnie w społecznościach, w których szczepienia są słabsze” – powiedziała dr Vanessa Saliba, konsultant epidemiolog w UKHSA. „W rzadkich przypadkach może to spowodować paraliż u osób, które nie są w pełni zaszczepione, więc jeśli Ty lub Twoje dziecko nie jesteście na bieżąco ze swoimi szczepieniami przeciwko polio, ważne jest, abyś skontaktował się ze swoim lekarzem rodzinnym, aby nadrobić zaległości lub, w razie wątpliwości, sprawdzić swoje czerwona książka.”

„Większość populacji Wielkiej Brytanii będzie chroniona przed szczepieniami w dzieciństwie, ale w niektórych społecznościach o niskim zasięgu szczepień osoby mogą pozostać zagrożone” – dodała.

Testy ścieków w Wielkiej Brytanii zazwyczaj wykrywają co roku kilka niepowiązanych wirusów polio. Pochodzą one od osób, które otrzymały doustną szczepionkę przeciwko polio w innym kraju, a następnie wyjechały do ​​Wielkiej Brytanii. Osoby, które otrzymały szczepionkę doustną, mogą przez kilka tygodni wydalać ze stolcem żywy, osłabiony wirus użyty w szczepionce.

Próbki londyńskie wykryte od lutego podniosły alarm, ponieważ były ze sobą powiązane i zawierały mutacje sugerujące, że wirus ewoluował w miarę rozprzestrzeniania się z osoby na osobę.

Uważa się, że epidemia została wywołana przez osobę, która wróciła do Wielkiej Brytanii po otrzymaniu doustnej szczepionki przeciwko polio i rozprzestrzenieniu jej lokalnie. Nie wiadomo, jak daleko rozprzestrzenił się wirus, ale może być ograniczony do jednego gospodarstwa domowego lub dalszej rodziny.

Wirus polio może rozprzestrzeniać się poprzez złą higienę rąk oraz skażoną żywność i wodę, a rzadziej przez kaszel i kichanie. Częstą drogą transmisji jest zanieczyszczenie rąk po skorzystaniu z toalety, a następnie przeniesienie wirusa poprzez dotknięcie jedzenia zjedzonego przez innych.

Podczas gdy w Wielkiej Brytanii ogólnie przyjmuje się szczepionkę przeciw polio, 95% pięciolatków otrzymało szczepionkę, w Londynie odsetek ten pozostaje w tyle, z zaledwie 91,2% zaszczepionych dzieci w tym przedziale wiekowym. W odpowiedzi na wykrycie wirusa NHS skontaktuje się z rodzicami dzieci, które nie są na bieżąco ze swoimi szczepieniami przeciwko polio.

Większość osób zarażonych polio nie ma żadnych objawów, ale u niektórych rozwija się choroba grypopodobna do trzech tygodni później. Od jednej na 100 do jednej na 1000 infekcji wirus atakuje nerwy w kręgosłupie i podstawie mózgu, co może prowadzić do paraliżu, najczęściej nóg. W rzadkich przypadkach wirus atakuje mięśnie używane do oddychania, co może być śmiertelne.

W 2004 r. Wielka Brytania przeszła ze stosowania doustnej szczepionki przeciw polio (OPV) na inaktywowaną szczepionkę przeciw polio (IPV) podawaną we wstrzyknięciach. Zastrzyki podaje się w ramach rutynowych szczepień dziecięcych NHS w ósmym, dwunastym i 16 tygodniu w ramach programu 6-in- 1 szczepionka. Dopalacze oferowane są w wieku 3 i 14 lat.

UKHSA analizuje obecnie próbki ścieków z lokalnych obszarów zaopatrujących fabrykę Beckton w celu ustalenia, gdzie wirus się rozprzestrzenia. Jeśli te testy zidentyfikują centrum epidemii, zespoły zdrowia publicznego mogą zaoferować szczepienie przeciwko polio osobom zagrożonym.

“,”caption”:”Sign up to First Edition, our free daily newsletter – every weekday morning at 7am BST”,”isTracking”:false,”isMainMedia”:false,”source”:”The Guardian”,”sourceDomain”:”theguardian.com”}”>

Zapisz się do First Edition, naszego bezpłatnego codziennego biuletynu – codziennie rano o 7 rano czasu BST

Profesor Nicholas Grassly, szef Grupy Badawczej ds. Epidemiologii Szczepionek w Imperial College London, powiedział: „Polio to choroba, która utrzymuje się w niektórych najbiedniejszych częściach świata, a Wielka Brytania dość często wykrywa import wirusa podczas rutynowych testów ścieków. .

„W tym przypadku istnieją obawy, że wirus może krążyć lokalnie w Londynie i rozprzestrzeniać się szerzej. Na szczęście do tej pory u nikogo nie wystąpiły objawy choroby, która dotyka tylko około 1 na 200 zarażonych osób, ale ważne jest, aby dzieci były na bieżąco ze swoimi szczepieniami przeciwko polio. Dopóki polio nie zostanie wyeliminowane ze świata, będziemy nadal stawiać czoła zagrożeniu chorobą zakaźną.

Leave a Comment