Urzędnicy z Hongkongu pozytywnie testują Covida, co poddaje w wątpliwość potencjalną wizytę Xi

Sekretarz ds. Konstytucji i Spraw Kontynentalnych Erick Tsang i Dyrektor Biura Naczelnego Eric Chan, obaj pozytywnie uzyskali wyniki testów kwasów nukleinowych i są w odosobnieniu, poinformował rząd Hongkongu w czwartek.

Ich infekcje wzbudziły obawy związane z możliwą wizytą głów państw na obchodach Dnia Lipca, które obejmują zaprzysiężenie nowego przywódcy Hongkongu i rocznicę jego przekazania pod rządy brytyjskie w 1997 roku.

Poddaje to również wątpliwości co do solidności „zamkniętej pętli” miasta, która wymaga od urzędników unikania publicznych zaangażowań i poddawania się kwarantannie przed zaplanowanymi ceremoniami.

Ponieważ Chiny trzymają się bizantyjskiego podejścia polegającego na natychmiastowych blokadach, masowych testach i kwarantannie, aby utrzymać politykę zerowego wirusa Covid, chińskie władze wydają się podejmować dodatkowe środki ostrożności, aby uniknąć złapania wirusa.

Xi nie opuścił Chin kontynentalnych od wybuchu pandemii ponad dwa lata temu. I choć jego udział w ceremonii przekazania pozostaje pilnie strzeżoną tajemnicą, rząd Hongkongu rozpoczął przygotowania na przyjazd delegacji głów państw zza wciąż w dużej mierze uszczelnionej granicy z kontynentem.

W czwartek wyżsi urzędnicy Hongkongu weszli do systemu zamkniętej pętli, w ramach którego mogą podróżować między domem a pracą tylko prywatnym pojazdem i muszą spędzić noc w hotelu kwarantanny w przeddzień rocznicy zniżki. Są również codziennie testowane pod kątem Covid-19.

“Pan Tsang i pan Chan poszli do pracy po raz ostatni odpowiednio 22 i 20 czerwca. Nosili maski i stosowali odpowiednie środki zapobiegania chorobom, w tym szybkie testy antygenowe przeprowadzane codziennie z wynikiem negatywnym. Nie mają historii podróży, ” powiedział rząd oświadczenie.

W oświadczeniu nie wspomniano o objawach obu urzędników.

Chan ma zostać oficjalnym numerem 2 w mieście 1 lipca, kiedy nowy przywódca Hongkongu, John Lee, przejmie ster.

Pomimo wysokich wskaźników szczepień i zmniejszenia całkowitej liczby zachorowań, rząd Hongkongu pozostaje zaangażowany w swoją własną politykę stylu „zero Covid”, utrzymując ścisły dystans społeczny i środki śledzenia kontaktów, a także rygorystyczne ograniczenia graniczne – w tym obowiązkową siódemkę. -dniowa kwarantanna hotelowa dla wszystkich przyjazdów.

Dodatkowe relacje z CNN Martina Goillandeau i Hannah Ritchie.

Leave a Comment