Uwaga dla nocnych marków, Fitbit zna Twój typ snu i chce Cię o tym poinformować

Powiększać / Bycie delfinem w rzeczywistości nie jest dobrą rzeczą.

Fitbit

Fitbit ogłosił dzisiaj zestaw nowych funkcji oceny snu dla użytkowników premium. Uruchomiony za pośrednictwem aplikacji Fitbit w środę, Sleep Profile to najnowsze dane dostępne tylko w ramach subskrypcji, które członkowie Fitbit Premium mogą wykorzystać, aby lepiej zrozumieć ich unikalny schemat snu i zidentyfikować ich mocne i słabe strony.

Wykorzystując miesięczne dane dotyczące snu od około 60 000 użytkowników Fitbit, firma zbadała 1000 unikalnych atrybutów snu, zawężając je i ostatecznie kompilując do 10 wskaźników. Pięć już istniało w aplikacji Fitbit, w tym kroki i czas snu. Ale pięć nowych kategorii ocenia spójność pory snu, liczbę dni drzemki, czas do spokojnego snu, zaburzony sen i „stabilność”, która uśrednia liczbę krótkich i zwykle niezauważalnych przebudzeń w ciągu nocy. Dzięki tym ocenom użytkownicy mogą zobaczyć trendy dzienne, tygodniowe i miesięczne w każdej kategorii oraz zobaczyć, w którym miejscu (i powinny) mieścić się w zakresie danych innych użytkowników w tym samym wieku i tej samej płci.

Fitbit

Każdego miesiąca użytkownikom będą również przypisywane chronotypy snu na podstawie ich danych. Każdy z sześciu typów nosi imię zwierzęcia o podobnych nawykach spania: żyrafy, niedźwiedzia, delfina, jeża, papugi i żółwia. Według Fitbit, poza zabawą, te identyfikatory wzorców snu mają pomóc ludziom zapaść w pamięć i odzwierciedlić, jak ich wzorce zmieniają się w czasie. Rodzaje snu oparte na zwierzętach nie są nową koncepcją nauka o śnie a nawet ubrania; Samsung wprowadził podobną funkcję w Galaxy Watch 4 W tym roku.

Profil snu wymaga od użytkowników noszenia zgodnego urządzenia Fitbit (Sense, Versa 2 lub 3, Charge 5, Luxe, Inspire 2) przez co najmniej 14 dni w miesiącu kalendarzowym, aby otrzymać oceny. Jak wspomniano, funkcja ta jest dostępna wyłącznie dla subskrybentów Fitbit Premium, którzy płacą 10 USD miesięcznie za dostęp do informacji i średniej wielkości biblioteki treści fitness i uważności, a także innych płatnych korzyści.

Leave a Comment