Wezwanie do sądu dla Daniela Snydera, kontrola Rogera Goodella z panelu House

Symbol zastępczy podczas wczytywania akcji artykułu

Podczas środowego przesłuchania na temat wrogiej kultury pracy dowódców waszyngtońskich, puste krzesło przeznaczone dla „pana Snydera” stało przed członkami Komisji Nadzoru i Reformy Izby Reform. , ogłaszając plany wystawienia wezwania do sądu, zmuszającego właściciela Daniela Snydera do złożenia zeznań pod przysięgą w przyszłym tygodniu.

„Zamiast się pojawić i wziąć odpowiedzialność za swoje czyny, zdecydował się opuścić miasto” – powiedział Maloney podczas przesłuchania, zauważając, że jacht Snydera był we Francji, z właścicielem prawdopodobnie na pokładzie, a nie na Kapitolu. „To powinno ci powiedzieć, jak bardzo szanuje kobiety w miejscu pracy”.

Pod nieobecność Snydera komisarz NFL Roger Goodell przez 2,5 godziny odpowiadał na pytania dotyczące jego zrozumienia zarzutów powszechnego molestowania seksualnego w miejscu pracy zespołu pod rządami Snydera, a także reakcji ligi na nie. Poproszony o scharakteryzowanie tego, czego dowiedział się o środowisku dowódców, Goodell, zeznając na odległość z Nowego Jorku, powiedział, że nie widział kultury „w pobliżu” tak złej, jak w Waszyngtonie podczas swojej czterdziestoletniej pracy w NFL.

Ale Goodell stanowczo odmówił ujawnienia ustaleń sponsorowanego przez Ligę śledztwa w sprawie dowódców prowadzonego przez adwokat Beth Wilkinson, powtarzając, że NFL obiecała poufność 150 byłym pracownikom, którzy opisali przypadki molestowania, seksu i poniżającego traktowania.

Panel twierdzi, że Daniel Snyder przeprowadził „śledztwo w sprawie duchów” w sprawie oskarżycieli

Kilku członków panelu uznało uzasadnienie Goodella za niezadowalające.

„To nieprawda” – powiedział Goodellowi przedstawiciel Jackie Speier (D-California). „Ci, którzy przeżyli, błagali o wydanie raportu”.

Przedstawiciel Jamie Raskin (D-Md.) zapytał następnie Goodella, dlaczego nie można zredagować nazwisk tych, którzy zeznawali, ale prosili o anonimowość. Raskin zauważył, że w ten sposób NFL poradziła sobie z problemami prywatności, gdy w 2014 roku opublikowała 148-stronicowy raport dotyczący nękania w organizacji Miami Dolphins.

„Edycja nie zawsze działa w moim świecie” – odpowiedział Goodell.

Goodell powiedział, że NFL odpowiednio ukarała Snydera w wyniku dochodzenia, odnotowując grzywnę w wysokości 10 milionów dolarów nałożoną na zespół, a także przerwę w codziennym zarządzaniu biznesem przez Snydera. Goodell pochwalił także transformację organizacji po zarzutach.

„Aby było jasne”, powiedział Goodell, którego twarz była wyświetlana na dużych ekranach w sali sądowej na Kapitolu, „miejsce pracy dzisiejszych dowódców w niczym nie przypomina miejsca pracy, które zostało opisane przez tę komisję”.

Deputowany Raja Krishnamoorthi (D-Ill.) zapytał Goodella, czy Snyder lub drużyna poinformowali ligę o zarzutach napaści na tle seksualnym przeciwko Snyderowi z 2009 roku, które doprowadziły do ​​ugody z byłym pracownikiem w wysokości 1,6 miliona dolarów. The Washington Post poinformował we wtorek szczegóły reklamacji pracowników że Snyder dokonał napaści seksualnej na nią podczas lotu swoim prywatnym samolotem w kwietniu 2009 roku, trzy miesiące przed tym, jak zespół zgodził się zapłacić poufną ugodę. W zeznaniu sądowym w 2020 r. Snyder nazwał twierdzenia kobiety „bezpodstawnymi”.

Goodell powiedział: „Nie pamiętam, żebym go informował [the league] tego, nie.

Hybrydowe postępowanie, w którym niektórzy prawodawcy na sali sądowej, a inni uczestniczyli zdalnie, były naznaczone rozgoryczeniem, ostrymi podziałami partyzanckimi i okresową dyscypliną, z Maloney wielokrotnie uderzającym młotkiem w daremnym wysiłku, by uciszyć deputowanego Byrona Donaldsa (R-Fla.), Kto wielokrotnie pytał: „Jaki jest cel tego przesłuchania? Gdy Maloney próbował iść dalej, Donalds powiedział: „Możesz uderzać młotkiem, ile chcesz, ale nie obchodzi mnie to”.

Wyłącznie: Dokument ujawnia szczegóły zarzutów napaści na tle seksualnym przeciwko Danielowi Snyderowi z 2009 roku

Według Maloneya wartość badania jest dwojaka: rzucić światło na jedno z najbardziej widocznych miejsc pracy w kraju (zespół Washington NFL) jako przykład tego, jak jego przywódcy nie powinni traktować pracowników i opracować przepisy chroniące wszystkich amerykańskich pracowników z podobnych nadużyć. .

„Przez ponad dwie dekady Dan Snyder odmawiał ochrony kobiet, które dla niego pracowały, przed toksyczną kulturą, którą stworzył” – powiedział Maloney w swoim oświadczeniu otwierającym. „NFL również nie zdołała ochronić tych kobiet. Teraz uważam, że od Kongresu zależy ochrona ich i milionów podobnych.

Ale dla rep. Jamesa Comera (R-Ky.), członka partii mniejszościowej w panelu, i wielu jego kolegów republikanów, śledztwo jest stratą pieniędzy podatników i czasu członków komitetu.

„Zorganizujmy przesłuchania i obserwujmy kryzysy dotykające dziś Amerykanów: wysoka od 40 lat inflacja, gwałtownie rosnące ceny gazu, wyprzedane preparaty dla niemowląt, szalejący kryzys graniczny, przedawkowanie fentanylu i dynamicznie rozwijający się rynek akcji” – powiedział Comer. .

Rep. Virginia Foxx (RN.C.) powtórzyła komentarz Comera.

„Kiedy tu dzisiaj siedzimy, rodziny zastanawiają się, jak zapłacić za benzynę, artykuły spożywcze i znaleźć mleko modyfikowane dla swoich dzieci”, powiedział Foxx, nazywając sprawy dowódców „ostatnią rzeczą, o jakiej myślicie. Amerykanie”.

Reprezentantka Carolyn B. Maloney (D.Y.) ogłosiła wezwanie do sądu dla właściciela Washington Commanders podczas przesłuchania 22 czerwca w sprawie „toksycznego” miejsca pracy zespołu. (Wideo: Reuters, Zdjęcie: Jonathan Newton/The Washington Post/Reuters)

Środowe przesłuchanie było kolejnym krokiem w ośmiomiesięcznym śledztwie zainicjowanym odmową NFL ujawnienia szczegółów ustaleń Wilkinsona.

Poprzedziło je posiedzenie komisji publikacja około 700 stron dokumentów związanych z jego pracą – zeznania, transkrybowane wywiady i 29-stronicowe podsumowanie opisujące, w jaki sposób Snyder, za pośrednictwem zespołu prawników i prywatnych detektywów, przeprowadził „śledztwo w ukryciu”, aby zdyskredytować swoich oskarżycieli i odrzucić winę za szeroko rozpowszechnione niewłaściwe postępowanie w miejscu pracy zespołu. Zgodnie z ustaleniami komitetu w centrum tego „śledztwa nad duchami” znajdowało się stworzenie ilustrowanego „dossier” składającego się ze 100 slajdów wymierzonych w byłych pracodawców, ich prawników i reporterów Washington Post, których Snyder postrzegał jako wrogów.

Komisja stwierdziła również, że Snyder podjął próbę zlokalizowania obraźliwych informacji o byłym prezesie drużyny Bruce’a Allenie, które mógłby wykorzystać do przekonania NFL i Wilkinsona, że ​​Allen, a nie Snyder, był odpowiedzialny za toksyczną kulturę drużyny. Snyder zwolnił Allena po 10 latach w grudniu 2019 roku.

W tym celu prawnicy pracujący dla Snydera przeszukali ponad 400 000 e-maili na uśpionym koncie zespołu Allena, szukając czegoś „nieodpowiedniego”, a następnie podzielili się tymi informacjami z NFL i Wilkinsonem. Zatrudnił również prywatnych detektywów, aby odwiedzali domy byłych cheerleaderek i pytali, czy wiedzieli o jakimkolwiek „wykroczeniu seksualnym” z udziałem Allena.

Odkąd pierwszy raport o szerzącym się molestowaniu seksualnym w zespole w lipcu 2020 r. Snyder udawał ofiarę zaaranżowanego spisku mającego na celu zniesławienie i wymuszenie go. Powiedział również, że jego jedyną porażką jako właściciela NFL było „zbyt obojętne”, dodając, że gdy był świadomy problemów, zwolnił wszystkich złych aktorów.

Maloney zamknął rozprawę wiadomością dla Snydera.

„Nie odstraszą nas właściciele miliarderów i polityczne pozy” – powiedziała. „Ofiary domagają się odpowiedzi, a my wszyscy domagamy się sprawiedliwości”.

Następnie członkowie komitetu powiedzieli, że szybko przystąpią do uzyskania zeznań Snydera i że jeśli odmówi, spotka go szybka kara.

„Garczenie nosa w Kongresie nie jest dobrą strategią” – powiedział Krishnamoorthi, który pomagał prowadzić śledztwo.

Snyder dwukrotnie odrzucił zaproszenie komisji do składania zeznań, deklaracja przez swojego prawnika że w środę miał „długotrwały spór handlowy” za granicą i że ma dodatkowe obawy dotyczące należytego procesu i sprawiedliwości. Powiedział, że przed wyrażeniem zgody na wystąpienie przed komisją chciałby mieć pewność, że wszelkie pytania, które będą mu stawiane, będą ograniczać się do „kultury historycznej” zespołu. Poprosił również, za pośrednictwem swojego adwokata, o tożsamość każdego, kto rozmawiał z komisją o nim lub o zespole, a także o treść wywiadów.

Speier przewidział, że Snyder odmówi zeznań, a Izba zagłosuje za pogardą dla Kongresu.

– Jest wystarczająco arogancki, by na niego patrzeć z góry – powiedział Speier. – To moje przypuszczenie.

Nicki Jhabvala przyczynił się do powstania tego raportu.

Leave a Comment