WHO gotowa spotkać się w Genewie i zdecydować się na nową nazwę dla „Monkeypox”

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zorganizuje w czwartek nadzwyczajne spotkanie w swojej siedzibie w Genewie w Szwajcarii, aby zdecydować o nowej nazwie ospy małpiej, jednocześnie określając, czy jej rozprzestrzenianie się jest nagłym przypadkiem o znaczeniu międzynarodowym.

Ponad 1600 potwierdzonych przypadków ospy małpiej i prawie 1500 podejrzanych przypadków zostało zgłoszonych w tym roku w siedmiu krajach, w których ospa małp jest wykrywana od lat, oraz w 32 krajach nowo dotkniętych ospą. według Dyrektor Generalny WHO dr Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Przed tym wybuchem ospę małp widywano tylko w częściach środkowej i zachodniej Afryki.

Wirus nie jest uważany za zbyt niebezpieczny, ale kobiety w ciąży i dzieci mogą być zagrożone.

Tedros powiedział Organizacji Narodów Zjednoczonych, że „globalna epidemia małpiej ospy jest wyraźnie niezwykła i niepokojąca”.

Uważa, że ​​konieczna jest międzynarodowa koordynacja, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa.

Obiecał również, że będzie naciskał na pilną zmianę nazwy, aby rozwiać obawy związane z piętnem i rasizmem związanym z tym słowem, jak Breitbart News zgłoszone.

Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) udzieliło intymnych porad osobom rozważającym aktywność seksualną w wieku małpiej ospy. Wskazówki są publikowane w sekcji Spotkania towarzyskie, Bezpieczniejszy seks i Ospa małp.

W Kanadzie, Toronto Public Health założy kliniki szczepień na ospę małp w kilku miejscach w mieście, w tym w kilku łaźniach. (Steve Russell/Toronto Star przez Getty Images)

Zastępca dyrektora WHO ds. reagowania kryzysowego Ibrahima Socé Fall powiedział ONZ, że wirus rozprzestrzenia się szybciej w Europie, podczas gdy w innych krajach ryzyko uważa się za umiarkowane.

Jeśli chodzi o zmianę nazwy, grupa naukowców powiedziała niedawno w oświadczeniu na virological.com, że nadszedł czas, aby zrobić krok w kierunku zaprzestania stygmatyzacji Afrykanów. Oni powiedzieli:

W kontekście obecnej globalnej epidemii ciągłe odwoływanie się i nomenklatura tego wirusa jako afrykańskiego jest nie tylko niedokładne, ale także dyskryminujące i stygmatyzujące. Najbardziej oczywistym tego przejawem jest wykorzystanie zdjęć afrykańskich pacjentów do zobrazowania zmian ospy w głównych mediach na północy.

Niedawno stowarzyszenie prasy zagranicznej w Afryce wydało oświadczenie wzywające światowe media do zaprzestania wykorzystywania zdjęć Afrykanów do podkreślania epidemii w Europie.

Oyewale Tomori, wirusolog z Redeemer University w Nigerii, powiedział, że popiera zmianę nazwy kladów małpiej ospy, podobnie jak inni koledzy w całej Afryce.

„Ale nawet nazwa ospa małp jest nienormalna. To zła nazwa – powiedział. Powiedział Przewód serwisowy AFP.

„Gdybym był małpą, zaprotestowałbym, ponieważ tak naprawdę nie jest to choroba małp”.

Ospa małp, zgodnie z opisem na stronie WHO, „jest odzwierzęcą: chorobą przenoszoną ze zwierząt na ludzi”.

Obserwuj Simona Kenta na Twitterze: lub e-mailem na adres: skent@breitbart.com

Leave a Comment